-
2
21:27

21:26

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-1. Πέντε σερί ήττες είχαν οι Θεσσαλονικείς σε αυτό το γήπεδο.

21:23

90'+2: Σουτ από τον Γιαννούλη από μέσα αριστερά, ψηλά η μπάλα.

21:23

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:21

90': Κίτρινη στον Μυστακίδη.

21:19

87': Στη θέση του Μπίσεσβαρ ο Περέιρα για τον ΠΑΟΚ.

21:15

83': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κίτσιου κάνει καλό μακρινό σουτ και ο Κοσίτσκι αποκρούει.

21:14

83': Στη θέση του Ιγκλέσιας ο Χαμντανί για τον Αστέρα.

21:13

81': Ο Μυστακίδης δίνει στον Σακχόφ, αλλά εκείνος δεν πιάνει καλά το σουτ.

21:10

78': Μακρινό σουτ από τον Μυστακίδη, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

21:09

77': Στη θέση του Ροντρίγκες ο Μυστακίδης για τον ΠΑΟΚ.

21:08

77': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες εξαπολύει έναν κεραυνό από αρκετά μακριά και η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κοσίτσκι.

21:06

Στο 61% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

21:05

73': Κίτρινη στον Ροντρίγκες.

21:03

72': Μάσα αντί Φαρίνια για τον Αστέρα.

21:03

71': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κάμπος και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:01

Καλύτερα πατάει ο Αστέρας, ο οποίος με το πάθος που βγάζει υπερκαλύπτει το αριθμητικό του μειονέκτημα.

20:57

66': Κάνει τη σέντρα από δεξιά ο Ιγκόρ και περνά η μπάλα απ' όλους.

20:54

Ο Ιωαννίδης αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει την αριστερή γωνιά του Γλύκου και εκείνος πέφτει από την άλλη.

20:54

62': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

20:53

62': Κίτρινη στον Βαρέλα.

20:53

Έχουν πέσει γηπεδούχοι και φιλοξενούμενοι στον Αρετόπουλο ο οποίος τους λέει "φύγετε".

20:52

61': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Αστέρα! Ο Βαρέλα ανατρέπει τον Ιγκλέσιας.

20:51

59': Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί φάουλ πάνω στο τείχος και η μπάλα απομακρύνεται στη συνέχεια.

20:47

55': Ο Κουλούρης εντός περιοχής από αριστερά κάνει δυνατό σουτ και σημαδεύει την εξωτερική πλευρά των διχτυών.

20:44

Μικρή διακοπή λόγω της σύγκρουσης του Κουλούρη με τον Φαρίνια.

20:41

Κυκλοφορεί μπάλα ο ΠΑΟΚ.

20:37

46': Ιγκόρ αντί Τσιλιανίδη για τον Αστέρα.

20:37

46': Κίτσιου αντί Κρέσπο για τον ΠΑΟΚ. Πιθανότατα είναι αναγκαστική λόγω της σκαριάς από το μαρκάρισμα του Μπέρτου.

20:37

20:35

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:31

Πολύ καλό ξεκίνημα από τον ΠΑΟΚ, ο οποίος το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο. Δέχτηκε πίεση από τον Αστέρα στη συνέχεια, αλλά κράτησε ανέπαφη την εστία του.

20:21

20:19

20:18

Ο Κρέσπο έχει σηκώσει την μπλούζα του και φαίνεται η σκαριά που υπάρχει στα πλευρά του.

20:16

45': Κόκκινη στον Μπέρτο και σκηνές ροκ... Μπαίνουν άνθρωποι από τον πάγκο του Αστέρα και την "πέφτουν" στον Αρετόπουλο. Ο ίδιος ο Μπέρτος του λέει "πας καλά;", ενώ και οι παίκτες των γηπεδούχων διαμαρτύρονται. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο διαιτητής είχε χάσει τη φάση και δεν είχε δώσει καν φάουλ. Όλα έγιναν κατόπιν υπόδειξης του τέταρτου.

20:14

43': Μακρινό σουτ από τον Μπίσεσβαρ, εύκολα ο Κοσίτσκι.

20:12

Έχει ανεβεί ο Αστέρας και πιέζει ψάχνοντας γκολ που θα τον ξαναβάλει στο ματς πριν το ημίχρονο.

20:08

Έχει ένα μικροπρόβλημα ο Γλύκος, αλλά συνεχίζει.

20:07

Στο 58% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

20:03

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Τσουκαλάς από τη σέντρα του Ιωαννίδη πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Σακχόφ στη γραμμή σώζει. Έπεσε και πάνω στον Γλύκο, ο οποίος τραυματίστηκε.

20:02

31': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε μονομαχία του Τζαβέλλα με τον Φαρίνια. Φαίνεται να πέφτει εύκολα ο Αργεντινός.

20:01

29': Κίτρινη στον Κρέσπο.

19:59

Μεγάλα προβλήματα για τον Αστέρα στα πλάγια της άμυνάς του. Ειδικά ο Μπέρτος είναι εκτός παιχνιδιού.

19:56

Ο Ροντρίγκες βγάζει από αριστερά τη σέντρα και ο Κουλούρης με εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα στην άλλη γωνιά του Κοσίτσκι για το 0-2. Τρομερό τελείωμα από τον μικρό.

19:55

24': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:55

24': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες κάνει από αριστερά το γύρισμα και για λίγο ο Κουλούρης δεν βρίσκει την μπάλα με προβολή.

19:53

Γίνεται από δεξιά το γύρισμα, ο Ιγκλέσιας κρατάει την μπάλα στην περιοχή, ο Κοσίτσκι διώχνει το σουτ του Ροντρίγκες και από κοντά ο Κουλούρης σκοράρει.

19:53

22': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:50

19': Βγαίνει γρήγορα εκτός περιοχής ο Κοσίτσκι και διώχνει προ του Ροντρίγκες.

19:47

Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα με τίποτα ο Αστέρας.

19:44

13': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

19:43

12': Επικίνδυνη σέντρα του Κάμπος, αιφνιδιάζεται ο Κοσίτσκι αλλά μπλοκάρει. Γυρνάει τη φάση πίσω ο Αρετόπουλος για φάουλ.

19:40

9': Κίτρινες σε Τζαβέλλα και Μπέρτο, στους οποίους είχε κάνει παρατήρηση ακριβώς πριν.

19:39

8': Τρίτο σερί κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

19:38

Παρατηρήσεις ξανά από τον Αρετόπουλο γιατί υπήρξε ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

19:37

6': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Κοσίτσκι παραχωρεί ένα ακόμη.

19:37

Συστάσεις σε Γιαννούλη και Μάτος από τον Αρετόπουλο.

19:34

3': Την τελευταία στιγμή κόβει τον Μπίσεσβαρ ο Μπέρτος, πριν ο πρώτος μπει στην περιοχή.

19:32

19:29

19:26

Έκπληξη Ίβιτς με τον Αθανασιάδη. Τον αφήνει στον πάγκο και βάζει τον Κουλούρη, ενώ έδωσε φανέλα βασικού και στους Μπίσεσβαρ και Σακχόφ. Έχει ένα αιμάτωμα ο Τσίμιροτ.

19:23

Αξίζει να σημειωθεί πως ο ΠΑΟΚ έχει πολύ κακή παράδοση στη συγκεκριμένη έδρα.

19:21

Από νίκη με 2-1 επί του Παναιτωλικού προέρχονται οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι την Πέμπτη έφεραν λευκή ισοπαλία με τη Φιορεντίνα για το Γιουρόπα Λιγκ.

19:18

Από την ήττα στη Νέα Σμύρνη με 3-0 προέρχονται οι Αρκάδες, οι οποίοι σε εκείνο το ματς είχαν κάκιστη εικόνα. Μία αντίστοιχα κακή εμφάνιση στο σημερινό ματς είναι πολύ πιθανό να δρομολογήσει εξελίξεις ακόμα και στο θέμα του προπονητή.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κοσίτσκι, Μπέρτος, Κουρμπέλης, Σελίφ, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Φαρίνια, Ιωαννίδης.
Αναπ: Ντοναρούμα, Ιγκόρ, Χαμντανί, Φερνάντες, Μάσα, Μακροστέργιος, Γκοντό
Γλύκος, Μάτος, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Κρέσπο, Κάνιας, Σακχόφ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Ροντρίγκες, Κουλούρης.
Αναπ: Μπρκιτς, Μαλεζάς, Κίτσιου, Χαρίσης, Αθανασιάδης, Περέιρα, Μυστακίδης
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Βερρής (Λέσβου), Κουρέντας (Τρικάλων) 4ος: Τίκας (Καρδίτσας)