2
20:07

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

20:07

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναιτωλικό με 2-0. Είναι η πρώτη στην ιστορία του στην Αθήνα σε επίπεδο Σούπερ Λίγκας.

20:06

90'+5: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Άουτ η κεφαλιά του Παπαδόπουλου από κοντά.

20:05

90'+4: Λεντέσμα αντί Τσοκάνη για τον Παναιτωλικό.

20:04

90'+4: Κίτρινη στον Ουάρντα.

20:04

Εξαιρετική αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Μάκος βρίσκει τον Ουάρντα και ο Αιγύπτιος με ιδανικό πλασέ κάνει το 0-2.

20:03

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

20:03

90'+2: Τρομερό σουτ από τον Λημνιό, αποκρούει ο Κυριακίδης.

20:03

90'+2: Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Ούμπιντες, αποκρούει ο Κυριακίδης.

20:02

20:01

90': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Το εκτελεί ο Ούμπιντες και η μπάλα απομακρύνεται.

19:59

88': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Λημνιός κάνει το γύρισμα και ο Παπαδόπουλος από κοντά με προβολή δεν βρίσκει στόχο.

19:54

83': Την τελευταία στιγμή απομακρύνει ο Κυριακιδης προ του Λημνιού μετά την κεφαλιά του Παπαδόπουλου.

19:53

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Τσοκάνης.

19:51

81': Στη θέση του Τομανέ ο Κουτρομάνος για τον Παναιτωλικό.

19:47

77': Παπαδόπουλος στη θέση του Μπάγκα για τον Ατρόμητο.

19:43

72': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Γίνεται το γύρισμα από τον Λημνιό, ο Ροντρίγκεζ κάνει προβολή και ενστικτωδώς ο Κυριακίδης αποκρούει.

19:40

69': Ο Μαρκόφσκι μπαίνει στη θέση του Φερέιρα για τον Παναιτωλικό.

19:39

69': Μπαίνει στην περιοχή ο Τσοκάνης, κάνει το γύρισμα, αλλά το σουτ του Ουάρντα είναι κακό.

19:38

68': Λημνιός αντί Γροντή για τον Ατρόμητο.

19:38

67': Κόρνερ για τον Ατρόμητο, περνά ανεκμετάλλευτο και αυτό.

19:36

Έχουν ανεβεί οι γηπεδούχοι.

19:32

61': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Εκτελείται και διώχνει ο Κούσας.

19:31

60': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Τόνσο μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και ο Λε Ταλέκ αμαρκάριστος στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:29

58': Μπαίνει από δεξιά στην περιοχή ο Βασιλείου, ανοίγει την μπάλα και ο Κυριακίδης πέφτει στα πόδια του.

19:27

57': Βασιλείου αντί Μπρίτο για τον Ατρόμητο.

19:27

56': Κίτρινη στον Τόνσο.

19:24

54': Καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Τομανέ, άουτ η μπάλα.

19:21

50': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.

19:19

49': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες το εκτελεί εκτός περιοχής και η μπάλα απομακρύνεται.

19:18

47': Σουτ εκτός περιοχής κάνει ο Ουάρντα, άουτ η μπάλα.

19:16

19:16

19:02

19:01

45'+1: Σουτ από μακριά από τον Ουάρντα, μπλοκάρει εύκολα ο Γκορμπούνοφ.

19:01

18:58

Επιχειρεί να παγώσει όσο μπορεί τον ρυθμό ο Παναιτωλικός με κοντινές πάσες.

18:54

Έχει ανεβεί ο Ατρόμητος, κυκλοφορεί την μπάλα και πιέζει για την ισοφάριση.

18:50

35': Απίστευτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Λε Ταλέκ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αποφεύγει τον Κυριακίδη, αλλά αντί να πλασάρει σταματάει να τον ξαναπεράσει. Στη συνέχεια έδωσε στον Ούμπιντες και το σουτ του κόντραρε στα σώματα.

18:49

34': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτελείται στο πρώτο δοκάρι και ο Μπρίτο διώχνει.

18:45

30': Κακό το γύρισμα του Λε Ταλέκ, ο οποίος μπορούσε να τελειώσει μόνος του τη φάση.

18:41

26': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο το εκτελεί με πάσα και η σέντρα του Κιβρακίδη δεν έχει αποδέκτη.

18:37

22': Σκοράρει ο Ατρόμητος, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο Ούμπιντες εκτελεί φάουλ, ο Μπάγκα μπαίνει στην πορεία της μπάλας, τη βρίσκει και τη στέλνει στα δίχτυα. Ωστόσο, το σημαιάκι είναι σηκωμένο.

18:36

21': Κίτρινη στον Τομανέ.

18:34

Δεν πατάει καλά ο Ατρόμητος.

18:31

Στο έδαφος ο Κούσας, προσωρινή διακοπή.

18:27

Ο Κλέσιο βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μιγκέλ Ροντρίγκεζ λίγο πιο μπροστά από το ύψος του πέναλτι κάνει σουτ στην κίνηση και νικά τον Γκορμπούνοφ.

18:27

12': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:26

11': Εκτελεί φάουλ ο Φερέιρα, κόρνερ παραχωρεί ο Λε Ταλέκ. Αυτό εκτελείται ξανά από τον Αργεντινό και η μπάλα απομακρύνεται.

18:22

Προσπαθούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα οι δύο ομάδες.

18:18

4': Άστοχο το βολέ του Λε Ταλέκ στην κίνηση.

18:15

1': Σέντρα στο ματς, το οποίο γίνεται κεκλεισμένων των θυρών.

18:13

18:09

Ήττα στην πρεμιέρα και για τους Αγρινιώτες, οι οποίοι έχασαν με 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

18:05

Από ήττα με 3-0 στα Ιωάννινα κόντρα στον ΠΑΣ προέρχονται οι Περιστεριώτες, οι οποίοι είχαν κακή εικόνα.

18:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ατρομήτου με τον Παναιτωλικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Ζησόπουλος, Μπίτολο, Ούμπιντες, Μπάγκα, Μπρίτο, Γροντής, Τόνσο, Λε Ταλέκ.
Αναπ: Ν. Παπαδόπουλος, Ντιγκινί, Δ. Παπαδόπουλος, Κεϊτά, Κοντοές, Βασιλείου, Λημνιός
Κυριακίδης, Μύγας, Μιγκέλ Ροντρίγκεζ, Κούσας, Τσοκάνης, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Φερέιρα, Ουάρντα, Κλέσιο Μπαούκε, Τομανέ.
Αναπ: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Μουνιός, Χαντάκιας, Ρότσα, Λεντέσμα Μαρκόφσκι
Διαιτητής: Κύζας (Δράμας) Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Κουράκης (Ηρακλείου) 4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)