-
2
17:51

17:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 2-0. Πιο εύκολα ίσως και απ' ό,τι θα το περίμεναν οι άνθρωποί του λόγω της κακής εικόνας των γηπεδούχων.

17:47

17:46

90': Μασούρας αντί Μπεν για τον Πανιώνιο.

17:44

88': Κόρνερ για την Ξάνθη. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Τριάδη, απομακρύνεται η μπάλα.

17:42

86': Πέφτει στην περιοχή ο Νιέτο για να εκβιάσει πέναλτι, δεν συγκινείται ο Καραντώνης.

17:39

83': Στη θέση του Ανσαριφάρντ ο Ενγκόγκ για τον Πανιώνιο.

17:38

Συνεχίζεται η ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

17:37

82': Κίτρινη σε Μασούντ και Νιέτο για μεταξύ τους αψιμαχία.

17:35

Πιέζει η Ξάνθη για το γκολ που θα την ξαναβάλει στο ματς.

17:32

75': Κίτρινη στον Ρισβάνη.

17:30

74': Καμαρά αντί Λάζιτς για την Ξάνθη.

17:28

72': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Τριάδης εκτελεί το κόρνερ, ο Ράνος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί από κοντά.

17:25

Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

17:21

65': Στη θέση του Φούντα ο Ολαϊτάν για τον Πανιώνιο.

17:19

62': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:16

Αρκετές οι λανθασμένες μεταβιβάσεις.

17:13

57': Τριάδης αντί Παπαγεωργίου για την Ξάνθη.

17:11

55': Παίρνει τις κόντρες ο Φούντας, κάνει και το σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:10

54': Κίτρινη στον Παπαγεωργίου.

17:08

52': Κίτρινη στον Κόρμπο.

17:07

50': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούντ βγάζει ωραία κάθετη για τον Ανσαριφάρντ, εκείνος τελειώνει τη φάση από μέσα αριστερά και ο Ζίβκοβιτς παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

17:06

Ψάχνουν να βρουν διαδρόμους οι γηπεδούχοι.

17:02

46': Ορφανίδης αντί Βασιλακάκη για την Ξάνθη.

17:02

17:01

16:47

16:46

45'+1: Κόρνερ για την Ξάνθη. Το εκτελεί ο Νιέτο και ο Ρισβάνης απομακρύνει.

16:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:44

45': Πολύ δυνατή η σέντρα του Παπαγεωργίου, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:40

41': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Αντεπίθεση για τους "κυανέρυθρους", ο Ανσαριφάρντ δίνει στον Μπεν και τη στιγμή που εκείνος πλασάρει, πέφτει στα πόδια του αμυντικός της Ξάνθης.

16:40

40': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Βασιλακάκης είναι μόνος του αλλά αργεί υπερβολικά, δίνει στον Νιέτο και το σουτ του κοντράρει στα σώματα.

16:37

26-16 τα λάθη για τις δύο ομάδες, ενδεικτικό της ψυχολογίας των γηπεδούχων, αλλά και της κατάστασης στην οποία βρίσκονται.

16:35

35': Πολύ καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Ανσαριφάρντ, αποκρούει ο Ζίβκοβιτς.

16:33

Στο 58% η κατοχή για την Ξάνθη.

16:29

30': Ο Νιέτο εκτελεί φάουλ, ο Γιαννιώτης διώχνει με τις γροθιές.

16:27

27': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

16:25

26': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελείται με πάσα για τον Σολτάνι, αλλά η σέντρα του τελευταίου δεν έχει κάποιον συμπαίκτη του ως αποδέκτη.

16:23

Προσωρινή διακοπή, δροσίζονται οι παίκτες των δύο ομάδων.

16:20

21': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά και από το μισό μέτρο ο Φούντας στέλνει την μπάλα πάνω στον Ζίβκοβιτς.

16:16

17': Αδύναμο σουτ του Βασιλακάκη από το ύψος του πέναλτι, εύκολα μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

16:15

Ο Φούντας εκτελεί κόρνερ, ο Ρισβάνης στο πρώτο δοκάρι παίρνει με άνεση την κεφαλιά και κάνει το 0-2.

16:15

16': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:14

15': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ανσαριφάρντ μπαίνει στην περιοχή παρόλο που δύο παίκτες τον τζαρτζάρουν και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει το πλασέ του.

16:10

Προσπαθεί να αναπτυχθεί η Ξάνθη με την μπάλα κάτω.

16:06

6': Κακό τελείωμα από τον Μπεν, δεν βρίσκει στόχο.

16:05

Ο Μασούντ κάνει ατομική προσπάθεια, μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει μία προσποίηση και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση με διαγώνιο πλασέ.

16:04

5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:01

15:57

15:54

Εξαιρετική είναι η παράδοση της Ξάνθης στα Πηγάδια, αφού αγνοεί την ήττα από τον Πανιώνιο σε έξι σερί ματς.

15:51

Αντιθέτως, ήταν ιδανικό το ξεκίνημα των "κυανέρυθρων", οι οποίοι επιβλήθηκαν με 3-0 του Αστέρα Τρίπολης.

15:48

Ήττα στην πρεμιέρα με 4-1 κόντρα στην ΑΕΚ για τους ακρίτες, οι οποίοι πάντως είχαν και τις δικές τους καλές στιγμές σε αυτό το ματς.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Παπαγεωργίου, Καρασαλίδης, Ντε Λούκας, Φλίσκας, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Λάζιτς, Σολτάνι, Νιέτο, Ράνος.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Τριάδης, Χατζητερζόγλου, Κολλαράς, Ορφανίδης, Λισγάρας, Καμαρά
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Γιοατά, Ρισβάνης, Αντωνιάδης, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούντ, Μπεν, Φούντας, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Τασουλής, Πατσατζόγλου, Ολαϊτάν, Μασούρας, Αργυρόπουλος, Ενγκόγκ
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Γρεβένης (Χαλκιδικής) 4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)