Πιο αποτελεσματική και καλύτερη η ΑΕΚ κέρδισε δίκαια απέναντι στην Ξάνθη που αδίκησε τον εαυτό της.

17:52

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΚ - Ξάνθη 4-1.

17:50

90'+2: Μακρινό σουτ Βασιλακάκη, χωρίς τύχη...

17:48

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:47

89': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη. Σουτ Νιέτο από θέση μέσα δεξιά, δοκάρι και κόρνερ από τα χέρια του Ανέστη. Εκτελεί ο Λουσέρο, απομακρύνεται οριστικά ο κίνδυνος για την Ένωση.

17:47

89': Κόρνερ για την Ξάνθη με τον Λουσέρο, απομακρύνουν οι αμυντικοί της ΑΕΚ.

17:41

83': Κόρνερ για την Ξάνθη με τον Νιέτο, δεν έχει τύχη.

17:39

81': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Νιέτο, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:37

79': Κίτρινη στον Ντίντακ.

17:37

79': Κίτρινη στον Σολτάνι.

17:34

Ο Ντίντακ κλέβει από τον Σολτάνι, ο Βάργκας επιχειρεί το σουτ από το σημείο του πέναλτι αλλά πιάνει... αέρα, η μπάλα φτάνει στον Ντίντακ, μόνος μπροστά από τον Ζίβκοβιτς, δεν αστοχεί στο σουτ και 4-1. Διαστάσεις θριάμβου για την Ένωση.

17:34

76': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:33

75': Κίτρινη στον Γιουνές.

17:33

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η ΑΕΚ. Ο Βάργκας στη θέση του Ροντρίγκες.

17:31

73': Ατομική προσπάθεια Νιέτο από τα αριστερά (από τη στιγμή που μπήκε έχει προκαλέσει πολλά προβλήματα στην ΑΕΚ), αλλά το σουτ που επιχειρεί δεν έχει δύναμη, εύκολα ο Ανέστης.

17:30

72': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος αντί του Λάζιτς.

17:29

71': Διαγώνιο σουτ Λάζιτς από θέση μέσα αριστερά, διώχνει ασταθώς ο Ανέστης.

17:28

Στο 70' μπήκαμε, με το παιχνίδι να έχει καλό ρυθμό...

17:25

67': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ροντρίγκες, "έσπασε" σε Σιμόες, μόνος από θέση μέσα δεξιά, διαγώνιο συρτό σουτ, άουτ.

17:23

65': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σιμόες στη θέση του Μπακασέτα.

17:20

62': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα Λουσέρο από τα αριστερά, κεφαλιά του Καρασαλίδη, σωτήρια πέφτει στα αριστερά της εστίας του και διώχνει ο Ανέστης

17:19

61': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αραβίδης αντί του Αλμέιδα. Αποθέωση από τις εξέδρες και για τους δύο!

17:19

60': Κίτρινη στον Λαμπρόπουλο.

17:18

Κόρνερ για την ΑΕΚ, με πάσα ο Μάνταλος, χάνεται η μπάλα.

17:18

Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Νιέτο αντί του Τριάδη.

17:18

59': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ωραίο σουτ από τον Τσιγκρίνσκι, σε κόρνερ ο Ζίβκοβιτς.

17:15

56': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, εύκολα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Ξάνθης η μπάλα.

17:13

54': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Ροντρίγκες από τα αριστερά βγάζει "γλυκιά" σέντρα, κεφαλιά Μάνταλου, η μπάλα σταματά στη δεξιά δοκό. Στην επαναφορά ο Ροντρίγκες δίνει πάσα και πάλι στον Μάνταλο, διώχνει με τα πόδια ο Ζίβκοβιτς.

17:08

50': Αλλαγή για τη Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης μέσα, ο Λισγάρας έξω.

17:08

49': Κακό σουτ Γιουνές, από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

17:06

Έχει αυξηθεί ο κόσμος, πάνω απο 18.000 είναι στις εξέδρες.

17:04

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές ΑΕΚ και Ξάνθη.