Εντυπωσιακοί οι Μαμπουλού και Κόντε, εξαιρετικό ξεκίνημα για τους Γιαννιώτες. Προβληματικοί οι Περιστεριώτες, οι οποίοι είχαν πάντως τις δικές τους καλές στιγμές.

20:08

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ατρόμητο με 3-0.

20:06

90'+2: Ο Καρανίκας κάνει ωραία ενέργεια και παράλληλη μπαλιά, αλλά ο Ζάιρο γλιστράει και δεν σκοράρει από τη μικρή περιοχή.

20:05

20:02

Ψάχνει ένα γκολ ο Ατρόμητος.

19:58

84': Ο Παπαδόπουλος κατεβάζει με το στήθος, κάνει το σουτ από το ημικύκλιο και ο Πασχαλάκης αποκρούει.

19:53

79': Ο Τόνσο κάνει το γύρισμα και από κοντά ο Παπαδόπουλος δεν μπορεί να πιάσει το σουτ.

19:51

77': Κεφαλιά από τον Παπαδόπουλο, άουτ η μπάλα.

19:51

77': Στη θέση του Ναδάλες ο Κούτρης για τον ΠΑΣ.

19:50

76': Κίτρινη στον Πασχαλάκη.

19:48

74': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ακόστα βγάζει σέντρα, ο Κοζορώνης κάνει σουτ στην κίνηση, η μπάλα κοντράρει στον Ναδάλες και ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει.

19:45

71': Στη θέση του Κόντε ο Ζάιρο για τον ΠΑΣ.

19:44

70': Βολίδα από τον Μπίτολο, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:44

70': Παπαδόπουλος στη θέση του Ντιγκινί για τον Ατρόμητο.

19:43

69': Στη θέση του Γιάκου ο Δώνης για τον ΠΑΣ.

19:41

Έχει ανοίξει πλέον το ματς με τον Ατρόμητο να ρισκάρει αρκετά.

19:37

63': Κοντοές αντί Μπάγκα για τον Ατρόμητο.

19:35

Στο έδαφος ο Κοζορώνης, μικρή διακοπή.

19:34

60': Μακρινό σουτ από τον Ούμπιντες, ψηλά φεύγει η μπάλα.

19:32

Ο Καρανίκας δίνει στον Μαμπουλού, εκείνος από μέσα δεξιά κάνει ωραία παράλληλη μπαλιά και ο Κόντε αμαρκάριστος από κοντά εκτελεί τον Γκορμπούνοφ. Τραγική αντίδραση από Λαζαρίδη και Ζησόπουλο.

19:32

57': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:30

55': Μπρίτο αντί Βασιλείου για τον Ατρόμητο.

19:29

54': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Πασχαλάκης νικά τον Λε Ταλέκ στον αέρα, αλλά στέλνει την μπάλα στον Ντιγκινί κι εκείνος με τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ εξουδετερωμένο στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:27

52': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κόντε κάνει την πάσα για τον Μαμπουλού, εκείνος προλαβαίνει την έξοδο του Γκορμπούνοφ, πλασάρει και αστοχεί.

19:25

51': Περνά τον Καρανίκα ο Μπίτολο, αλλά το γύρισμά του σταματά στα σώματα.

19:21

47': Ο Μπάγκα δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Πασχαλάκης πέφτει στη δεξιά γωνιά του και αποκρούει.

19:20

19:18

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:03

19:02

44': Κίτρινη στον Γιάκο.

19:01

43': Κακό σουτ από τον Γιάκο, ψηλά φεύγει η μπάλα.

18:59

Ο Καρανίκας εκτελεί πλάγιο, Μπίτολο και Λαζαρίδης δεν μπορούν να διώξουν, ο Μαμπουλού γυρνάει την μπάλα στον Κόντε και ο τελευταίος αμαρκάριστος σκοράρει.

18:59

41': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:55

38': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιντες εκτελεί κόρνερ, ο Μπάγκα παίρνει την κεφαλιά και ο Πασχαλάκης πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

18:53

36': Καλή προσποίηση από τον Καρανίκα, κάνει και το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω. Εκτελεί το κόρνερ ο Κοζορώνης και η μπάλα απομακρύνεται.

18:50

33': Ωραία ενέργεια από τον Βασιλείου, αδειάζει τον Σκόνδρα, σουτάρει αδύναμα και ο Πασχαλάκης μπλοκάρει.

18:49

32': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Εκτελείται φάουλ από τον Ούμπιντες, ο Λε Ταλέκ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18:46

Δυσκολεύεται να αναπτυχθεί ο Ατρόμητος.

18:43

25': Ωραία ενέργεια από τον Μαμπουλού, μπαίνει στην περιοχή, κάνει και το γύρισμα στο πέναλτι αλλά το σουτ του Κοζορώνη είναι κάκιστο. Αναπήδησε πάντως η μπάλα λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου.

18:41

23': Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Λε Ταλέκ, αλλά έχει πέσει πολύ εύκολα.

18:38

Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος. Υπάρχουν στιγμές που η μπάλα αναπηδά.

18:36

18': Ωραία αναπτύσσονται οι Ηπειρώτες, κάκιστο το τελείωμα του Μαμπουλού.

18:35

17': Ο Κόντε κάνει σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ο Γκρομπούνοφ μπλοκάρει.

18:32

14': Συγκλίνει προς τα μέσα ο Κιβρακίδης, κάνει και το σουτ με το αριστερό και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:30

12': Κόρνερ για τον Ατρόμητο, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:27

Ο Ακόστα εκτελεί το πέναλτι και κάνει το 1-0. Έστειλε την μπάλα στο κέντρο και ο Γκορμπούνοφ έπεσε δεξιά.

18:27

10': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:26

9': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ! Ωραία σέντρα από τον Καρανίκα, την τελευταία στιγμή προλαβαίνει ο Ζησόπουλος, αλλά έχει σηκώσει πολύ ψηλά το πόδι του την ώρα που πήγαινε να πάρει την κεφαλιά ο Κόντε. Αυτό καταλογίζεται ως παράβαση.

18:23

5': Σκοράρει με ωραίο γυριστό ο Μαμπουλού, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ.

18:22

5': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Ακόστα το εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Κόντε και από κοντά ο Γκορμπούνοφ αποκρούει με το πόδι!