2
23:38

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:37

Η Εθνική θυμίζει ξανά ομάδα. Πέρασε δύσκολες στιγμές την τελευταία διετία, αλλά σήμερα έδειξε αρκετά καλή εικόνα. Επόμενος αντίπαλος το Γιβραλτάρ στο πρώτο ματς για τα προκριματικά του Μουντιάλ του 2020.

23:37

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Ελλάδα με 2-1. Αποδοκιμασίες για τους Ολλανδούς.

23:36

90'+4: Κόρνερ για την Ελλάδα. Με πάσα εκτελείται για να ροκανίσουμε τον χρόνο.

23:32

23:28

Στο έδαφος ο Γιαννιώτας, προσωρινή διακοπή.

23:25

83': Στη θέση του Μάνταλου ο Καρέλης για την Ελλάδα.

23:24

Ένταση ανάμεσα σε Γιάνσεν και Μανιάτη.

23:22

80': Στη θέση του Βίλεμς ο Μπας Ντοστ για την Ολλανδία.

23:21

79': Ωραία ενέργεια από τον Κλάασεν, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:17

75': Κίτρινη στον Μπέρχουις.

23:16

Ο Μάνταλος κλέβει και δίνει ωραία στον Μήτρογλου, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει δυνατό σουτ, ο Ζουτ αποκρούει και ο Γιαννιώτας στην επαναφορά σκοράρει για το 1-2.

23:16

74': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

23:14

72': Νάρσιγκ και Κλάασεν αντί Πρόμες και Βαϊνάλντουμ για την Ολλανδία.

23:11

69': Αναταραχή στην άμυνα της Ελλάδας, δεν μπλοκάρει ο Καπίνο, αλλά διώχνει ο Παπαδόπουλος.

23:08

66': Εξαιρετική ενέργεια από τον Γιάνσεν, από μέσα αριστερά κάνει πολύ ωραίο διαγώνιο φαλτσαριστό σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

23:07

65': Σνάιντερ και Στρούτμαν εκτός, Χέντριξ και Πρόπερ μπαίνουν για την Ολλανδία.

23:03

61': Έτοιμος να εκτελέσει είναι ο Γιάνσεν, αλλά την τελευταία στιγμή τον προλαβαίνει ο Παπαδόπουλος. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

22:58

56': Γιαννιώτας αντί Φορτούνη για την Ελλάδα.

22:57

Στο έδαφος ο Φορτούνης, ζητά αλλαγή.

22:53

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμο το ματς.

22:50

48': Καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Γιάνσεν, αποκρούει ο Καπίνο.

22:49

46': Καπίνο, Σταφυλίδης, Κυριάκος Παπαδόπουλος και Μπακασέτας μπαίνουν, Καρνέζης, Χολέμπας, Τοροσίδης και Μανωλάς βγαίνουν.

22:48

22:47

22:31

Νεύρα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων. Τζαβέλλας, Μανιάτης και Σάμαρης από την Ελλάδα, ο Στρούτμαν από την άλλη.

22:31

22:31

45'+1: Απευθείας φάουλ από τον Σνάιντερ, άουτ η μπάλα.

22:29

22:29

45': Κόρνερ για την Ολλανδία. Το εκτελεί ο Σνάιντερ και η μπάλα απομακρύνεται.

22:26

42': Σουτ από τον Μήτρογλου εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

22:23

Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.

22:19

34': Πολύ καλό σουτ από τον Σνάιντερ, λίγο έξω η μπάλα.

22:16

Προσπαθεί να ελέγξει το ματς η Εθνική.

22:13

Ο Τοροσίδης βγάζει ωραία σέντρα και ο Μήτρογλου από τη μικρή περιοχή εκτελεί τον Ζουτ για το 1-1. Τον άφησαν αμαρκάριστο οι Ολλανδοί και το πλήρωσαν.

22:13

29': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

22:11

Στο έδαφος ο Σνάιντερ, προσωρινή διακοπή.

22:09

24': Πολύ καλή ενέργεια από τον Μήτρογλου, αλλά το σουτ του είναι απογοητευτικό.

22:07

22': Ευκαιρία για την Ελλάδα! Δεν προλαβαίνει να πλασάρει όπως θα ήθελε ο Μάνταλος από μέσα δεξιά.

22:05

21': Βρίσκει λίγο χώρο ο Φορτούνης, κάνει εξαιρετικό σουτ και ο Ζουτ παραχωρεί κόρνερ. Αυτό δεν αποφέρει κάτι, αφού η κεφαλιά του Μανωλά δεν βγήκε ούτε άουτ.

22:04

20': Σουτ από τον Σνάιντερ πάνω στην κίνηση από μέσα αριστερά, άουτ φεύγει η μπάλα.

21:58

Λάθος διώξιμο Παπασταθόπουλου λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα φτάνει στον Γιάνσεν, εκείνος βγάζει από τα δεξιά την παράλληλη από το ύψος της γραμμής του άουτ και ο Βαϊνάλντουμ με σχεδόν εξ επαφής πλασεδάκι κάνει το 1-0.

21:58

14': ΓΚΟΛ για την ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

21:57

13': Βαϊνάλντουμ το σουτ έξω από την περιοχη, την έχει τη φάση άνετα ο Καρνέζης.

21:54

9': Κίτρινη στον Μανωλά.

21:51

6': Διαγώνιο σουτ Σνάιντερ από θέση μέσα δεξιά, τον εμποδίζει ο Μανωλάς και κοντράρει την μπάλα, που χάνει δύναμη, δεν έχει πρόβλημα ο Καρνέζης και μπλοκάρει.

21:45

1': Ο Γιάνσεν έδωσε στον Πρόμες, κινείται από τα αριστερά, σουτ έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία του Καρνέζη.

21:45

1': Έναρξη αναμέτρησης.