Ο στόχος επιτεύχθηκε και αυτό είναι το σημαντικό τόσο για το κύρος του συλλόγου όσο και για τα οικονομικά του, αφού θα μπει στα ταμεία της ΠΑΕ ένα σεβαστό ποσό.

24:17

Αποδοκιμασίες στο "Γ. Καραϊσκάκης" από τους φιλάθλους των Πειραιωτών.

24:17

Λήξη αναμέτρησης, νίκη στην παράταση με 2-1 για τον Ολυμπιακό και πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

24:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

24:14

120': Από μία κίτρινη σε Γκονζάλες και Ντα Κόστα.

24:13

119': Νεύρα ανάμεσα σε Γκονζάλες και Ντα Κόστα. Έχει προηγηθεί το δοκάρι του Ντε Ζεσούς με κεφαλιά, το οποίο δεν μετράει γιατί ήταν σε θέση οφσάιντ.

24:12

118': Ο Μάρτινς δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, ο Μπρακάλι αποκρούει και στη συνέχεια πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση σε εξ επαφής πλασέ του Ιντέγιε.

24:12

117': Κάνει σουτ εκτός περιοχής ο Μάρτινς και ο Μπρακάλι παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

24:10

115': Ο Ντε Ζεσούς παίρνει την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ και στέλνει την μπάλα άουτ.

24:08

Ο Μάρτινς τρέχει με την μπάλα, δίνει στον Ιντέγιε κι εκείνος εντός περιοχής με δυνατό σουτ εκτελεί τον Μπρακάλι για το 2-1 και το πανηγυρίζει με τον Καμπιάσο.

24:08

113': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

24:07

113': Κίτρινη στον Καπίνο.

24:06

112': Μπρούνο Λόπες αντί Γκεγκέ για την Αρούκα.

24:05

110': Δοκιμάζει το πόδι του ο Γκονζάλες, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Καπίνο.

24:05

110': Περνά ο Ματέους, κάνει και το γύρισμα, αλλά δεν μπορεί ο Γκονζάλες να σουτάρει καλά.

24:03

107': Σουτ του Ιντέγιε από καλή θέση, στα σώματα η μπάλα.

24:01

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

23:59

Έχει πέσει στο έδαφος ο Ντε λα Μπέγια, ο οποίος είναι εμφανές πως παίζει τραυματίας πλέον.

23:58

Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

23:56

23:55

105': Κόρνερ για την Αρούκα. Κάκιστη η εκτέλεση, φεύγει πολύ μακριά η μπάλα.

23:53

Στο έδαφος ο Ντε λα Μπέγια, νέα διακοπή.

23:52

102': Μακρινό σουτ από τον Γκονζάλες, λίγο έξω φεύγει η μπάλα. Φάνηκε να τη βρίσκει ελάχιστα και ο Καπίνο.

23:52

Έχει αποκτήσει γρήγορο ρυθμό το ματς.

23:49

99': Μανθάτης αντί Πάρντο για τον Ολυμπιακό.

23:47

Στο έδαφος ο Πάρντο, προσωρινή διακοπή.

23:45

Ο Ντομίνγκεζ με το αριστερό κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα. Την ακούμπησε ελάχιστα και ο Μπρακάλι.

23:45

94': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

23:44

94': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Ντομίνγκεζ, απομακρύνει ο Ματέους.

23:41

91': Στη θέση του Καμπιάσο ο Ντομίνγκεζ για τον Ολυμπιακό.

23:40

91': Σέντρα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

23:35

Λήξη κανονικής διάρκειας, πάμε παράταση.

23:35

90'+5: Στη θέση του Αρτούρ ο Βαλέντε για την Αρούκα.

23:34

Στο έδαφος ο Αρτούρ, προσωρινή διακοπή.

23:32

90'+2: Κίτρινη στον Αρτούρ.

23:31

23:30

90': Ο Πάρντο κάνει δυνατό διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:27

87': Κίτρινη στον Μιλιβόγεβιτς, ο οποίος είναι εκνευρισμένος.

23:23

83': Σέντρα από αριστερά, ο Μπρακάλι δεν διώχνει καλά, ο Καμπιάσο κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:22

82': Κόρνερ για την Αρούκα. Η μπάλα περνά στο δεύτερο δοκάρι και ο Ματέους με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.

23:20

Εκτελείται φάουλ από μακριά με γέμισμα, ο Ντε Ζεσούς παίρνει την πρώτη κεφαλιά και στη συνέχεια ο Γκεγκέ σκοράρει με σουτ στην κίνηση. Τον άφησαν μόνο του οι παίκτες του Ολυμπιακού, τραγική συνολικά η αντίδραση της άμυνας.

23:20

80': ΓΚΟΛ για την ΑΡΟΥΚΑ!

23:17

78': Ματέους αντί Ζεκίνια για την Αρούκα.

23:15

75': Κίτρινη στον Ντε λα Μπέγια.

23:13

73': Στη θέση του Φορτούνη ο Μάρτινς για τον Ολυμπιακό.

23:10

70': Κίτρινη στον Γκεγκέ.

23:07

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Πάρντο.

23:05

65': Μεγάλη ευκαιρία για την Αρούκα! Ο Ζεκίνια βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκονζάλες παίρνει την κεφαλιά και ο Καπίνο κάνει εξαιρετική επέμβαση.

23:02

Προβληματισμένος συζητά με τους συνεργάτες του ο Μπέντο.

22:58

58': Κίτρινη στον Σεμπά.

22:57

57': Ευκαιρία για την Αρούκα! Ο Γκονζάλες παίρνει αμαρκάριστος την κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

22:53

Στο έδαφος ο Ρέτσος, προσωρινή διακοπή.

22:51

51': Κόρνερ για την Αρούκα. Το εκτελεί ο Κριβαγιάρο και περνά ανεκμετάλλευτο.

22:47

48': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, κάνει ψαλιδάκι ο Κριβαγιάρο και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.