0
-
2
21:24

Ακόμα μια εύκολη νίκη για τον Ολυμπιακό. Οι Πειραιώτες «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο 45λεπτο και στην επανάληψη... έσβησαν μηχανές και απλά δεν επέτρεψαν στον Άρη να τους απειλήσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

21:23

Τέλος του αγώνα.

21:20

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

89': Τρομερή ενέργεια του Ιμπαγάσα και ασίστ στον Σαβιόλα, ο Διούδης αποκρούει με τα πόδια το πλασέ του Αργεντίνου.

21:13

84': Ο Ιμπαγάσα είναι η τελευταία αλλαγή του Ολυμπιακού. Παίρνει τη θέση του Ντομίνγκεζ.

21:13

Εκτελεί το κόρνερ ο Μασάντο, η μπάλα φτάνει στον Χολέμπας που κάνει το σουτ έξω απ' την περιοχή, αλλά αστοχεί.

21:12

83': Σουτ του Ολαϊτάν από πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε σώματα και φεύγει κόρνερ.

21:08

79': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι γηπεδούχοι. Ο Κοτσαρίδης μπαίνει στη θέση του Οικονομόπουλου.

21:08

Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Άρης, αλλά του λείπει η καλή τελική πάσα για να απειλήσει.

21:06

77': Νέα αλλαγή και από τον Μίτσελ. Βγαίνει ο Βάις και μπαίνει ο Σαβιόλα.

21:02

73': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Τσουκάνης μπαίνει στη θέση του Αγκάνθο.

21:01

72': Ο Ρομπέρτο αποκρούει έξυπνα εκτελεσμένο φάουλ του Τάτου.

20:55

65': Πρώτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Κάμπελ, μέσα ο Εντινγκά.

20:52

63': Αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Σταυρόπουλος και μπαίνει ο Σουνάς.

20:50

60': Σέντρα του Σταυρόπουλου από δεξιά, ο Μανιάς κάνει μέσα απ' την περιοχή το πλασέ στην κίνηση και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:49

60': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βάις βγήκε απέναντι στον Διούδη, αλλά καθυστέρησε και τελικά πλάσαρε πάνω στον γκολκίπερ του Άρη.

20:37

48': Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Τάτο, σε ετοιμότητα ο Ρομπέρτο πέφτει και αποκρούει.

20:35

46': Έναρξη β' μέρους.

20:26

Εμφανής η διαφορά ποιότητας των δύο ομάδων στο πρώτο 45λεπτο. Ο Ολυμπιακός γίνεται επικίνδυνος όποτε ανεβάζει ρυθμό, ενώ οι γηπεδούχοι αντιπαρατάσσουν πάθος και έχουν μια - δυο καλές στιγμές. Σημαντική φάση αυτή του 17', καθώς αν ο Παππάς έδινε πέναλτι στον Άρη, θα έπρεπε να αποβάλλει και τον Σάμαρη.

20:18

Τέλος α' μέρους.

20:16

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:12

41': Κίτρινη κάρτα στον Βάις.

20:11

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα από το 30ο λεπτό και μετά.

19:58

Ωραία ατομική ενέργεια του Βάις, ο οποίος μπαίνει από αριστερά στην περιοχή του Άρη, συγκλίνει προς το σημείο του πέναλτι και «σκοτώνει» τον Διούδη για το 0-2.

19:58

27': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

19:54

23': Κίτρινη κάρτα στον Σιόβα.

19:49

18': Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Μανιάς κάνει από τη γωνία της μεγάλης περιοχής ένα διαγώνιο σουτ, ο Αγκάνθο πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα και αυτή φεύγει άουτ.

19:47

17': Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο.

19:47

17': Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Ο Τάτος κλέβει από τον Σάμαρη και βγαίνει απέναντι στον Ρομπέρτο, ο Σάμαρης τον τραβάει και τον ρίχνει στον αγωνιστικό χώρο, αλλά ο Παππάς δεν δίνει τίποτα.

19:46

«Αφεντικό» του αγώνα στο πρώτο 15λεπτο ο Ολυμπιακός. Ανεβάζει όποτε θέλει τον ρυθμό και δημιουργεί προβλήματα στους γηπεδούχους.

19:40

9': Σουτ του Ντομίνγκεζ από καλή θέση μέσα στην περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:37

Εξαιρετική διαγώνια μπαλιά του Βάις για τον Ντομίνγκεζ, ο οποίος μέσα απ' την περιοχή νικάει τον Διούδη για το 0-1.

19:37

6': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

19:36

5': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Διούδη να αποκρούει διαδοχικά πλασέ του Ολαϊτάν.