2
01:25

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας μέχρι αυτή την ώρα, αλλά πραγματικά άξιζε! Καλό σας ξημέρωμα.

01:23

Πέρα από το πολύ καλό επίπεδο, αξίζει να σας επισημάνουμε ότι το Μαρακανά ήταν γεμάτο για να δει τον μεγάλο τελικό στο γυναικείο ποδόσφαιρο των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο. Όσο για το με ποιες ήταν οι Βραζιλιάνοι στις εξέδρες; Με τις Σουηδέζες!

01:20

Η Γερμανία κατακτά για πρώτη φορά στην ιστορία της το χρυσό μετάλλιο σε Ολυμπιακό τουρνουά στο γυναικείο ποδόσφαιρο. Οι νικήτριες ήταν καλύτερες και παίρνουν δίκαια την πρώτη θέση. Η Σουηδία προσπάθησε στο τέλος, αλλά ήταν αργά...

01:17

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Σουηδία - Γερμανία 1-2.

01:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων...

01:15

90': Νέο κόρνερ για τη Σουηδία... Η Έρικσον εκτελεί από τα δεξιά, πανδαιμόνιο, τελικά διώχνουν οι Γερμανίδες.

01:14

89': Κόρνερ για τη Σουηδία, εκτελεί η Σου από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές η Σουλτ.

01:11

87': Σέντρα Σελίν από τα αριστερά, η Σου δεν μπορεί να κάνει το σουτ σε δύο προσπάθειες της από θέση μέσα δεξιά η μπάλα κοντράρει στα σώματα των αμυντικών της Γερμανίας.

01:09

84': Κόρνερ για τη Γερμανία, περνά ανεκμετάλλευτο.

01:08

83': Δεύτερη αλλαγή για τη Γερμανία. Η Χουθ στη θέση της Ντάιμπριτς.

01:07

82': Κίτρινη κάρτα στην Σέμπραντ.

01:03

78': Σέντρα-σουτ από τη Μάιερ για τη Γερμανία, άουτ...

01:01

75': Η Μάιερ κλέβει από τα δεξιά, σουτ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει η τερματοφύλακας της Σουηδίας Λιντχαλ.

01:01

70': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Σουηδία. Η Ερικσον αντί της Ρούμπερσον.

01:01

69': Πρώτη αλλαγή για τη Γερμανία. Η Γκόσλιν αντί της Μπέντιγκερ,

01:01

69': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία με την Ποπ, σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, υπό πίεση, ψηλά άουτ.

01:01

67': Δεύτερη αλλαγή για τη Σουηδία. Η Χάμαρλουντ αντί της Ασλάνι.

01:01

67': Τεράστια ευκαιρία για τις Γερμανίδες. Η Λέοπολζ βγάζει σε θέση τετ α τετ την Ποπ, σουτ, αποκρούει σωτήρια η γκολκίπερ Λιντχαλ.

01:01

Η Ασλάνι βγάζει την μπαλιά για την Σου, σέντρα από τα δεξιά και η Μπλακστένιους με κοντινή προβολή μειώνει, 1-2.

01:01

66': ΓΚΟΛ για τη ΣΟΥΗΔΙΑ!

01:01

65': Σουτ Ποπ μέσα από την περιοχή και υπό πίεση, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία της Σουηδίας.

01:01

Φάουλ σε πολύ καλό σημείο, αριστερά του ημικύκλιου. Καλοτραβηγμένη εκτέλεση από την Μάροσαν, η μπάλα χτυπά στο δεξί δοκάρι της Λίντχαλ η Σέμπραντ στην προσπάθεια της να απομακρύνει δεν κάνει σωστό υπολογισμό και με αυτογκόλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 0-2 η Γερμανία.

01:01

61': ΓΚΟΛ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ!