0
22:53

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:52

Λήξη αγώνα, νίκη με 3-0 για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος βρίσκεται αγκαλιά με την πρόκριση.

22:52

90'+4: Ο Ιμπάρμπο βγάζει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Ιβανόφ στέλνει την μπάλα άουτ.

22:49

22:48

Πιέζουν και για τέταρτο γκολ οι "πράσινοι".

22:44

86': Ο Λεντέσμα εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι και ο Μολέδο με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.

22:43

85': Στη θέση του Μπεργκ ο Ρινάλντι για τον Παναθηναϊκό.

22:41

84': Τρομερό σόλο από τον Βιγιαφάνιες, γυρνά στον Λέτο, αλλά το πλασέ του κοντράρει προ κενής εστίας στον Λάρσον. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

22:40

Ο Λεντέσμα βγάζει εξαιρετική κάθετη, ο Μπεργκ μπαίνει στην περιοχή από δεξιά και με διαγώνιο πλασέ νικά τον Τόπελ για το 3-0.

22:39

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:37

Δεν είναι ευχαριστημένος ο Στραματσιόνι, ο οποίος θέλει ένα ακόμη γκολ.

22:34

76': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Λεντέσμα δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Τόπελ.

22:32

74': Ο Μέστο βγάζει τη σέντρα, ο Λέτο παίρνει την κεφαλιά και ο Τόπελ μπλοκάρει.

22:31

73': Στη θέση του Γουακάσο ο Βιγιαφάνιες για τον Παναθηναϊκό.

22:29

72': Χέρμανσον αντί Βίλτσεκ για την Μπρόντμπι.

22:29

72': Ο Ζέκα βγάζει από δεξιά τη σέντρα, ο Γουακάσο κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:27

Προσωρινή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

22:26

68': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Το εκτελεί ο Λεντέσμα και απομακρύνεται η μπάλα στο πρώτο δοκάρι.

22:24

66': Ο Ιμπάρμπο δοκιμάζει το πόδι του από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:22

Μονόλογος πλέον το ματς για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος ψάχνει το τρίτο γκολ.

22:18

61': Ο Γουακάσο κάνει το γύρισμα από αριστερά, ο Μπεργκ σουτάρει με τη μία και στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:17

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λέτο δίνει στον Μπεργκ, εκείνος κάνει πλασέ με τη μία και ο Τόπελ αποκρούει. Στη συνέχεια ο τερματοφύλακας της Μπρόντμπι λέει "όχι" και σε σουτ του Χουλτ.

22:15

58': Λέτο αντί Κουτρουμπή για τον Παναθηναϊκό.

22:14

57': Ο Χουλτ βγάζει τη σέντρα στο πρώτο δοκάρι, ο Ιμπάρμπο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:11

Ο Λεντέσμα εκτελεί το πέναλτι, στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Τόπελ, ο οποίος πέφτει σωστά αλλά δεν αποκρούει. Παρθενικό τέρμα του Αργεντινού με τα πράσινα και πρώτο του γενικά σε ευρωπαϊκό ματς.

22:11

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:10

52': Στη θέση του Πούκι ο Τόπελ για την Μπρόντμπι.

22:08

50': Αποβάλλεται ο Ρένοβ, με εννιά η Μπρόντμπι. Έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους.

22:08

50': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιμπάρμπο μπαίνει στην περιοχή, αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο και τον γκρεμίζει ο Ρένοβ. Ίσως έχει βρει λίγο και την μπάλα ο Δανός, αλλά στη συνέχεια ανατρέπει τον Κολομβιανό.

22:08

Χαμηλές σέντρες ζητά από τους παίκτες του ο Στραματσιόνι, ο οποίος δεν θέλει να σηκώνεται η μπάλα.

22:05

47': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι από τον Μέστο, δεν βρίσκει την μπάλα για ελάχιστα εκατοστά ο Μπεργκ.

22:04

46': Στη θέση του Μουχτάρ ο Γιούελσγκαρντ για την Μπρόντμπι.

22:03

22:02

Επιστροφή στον αγωνιστικό χώρο για τις δύο ομάδες.

21:48

21:47

45'+3: Μπαίνει μόνος του ο Μέστο από πλάγια στην περιοχή, δεν υπάρχει κανένα οφσάιντ, αλλά το σημαιάκι σηκώνεται.

21:46

Εκπληκτική πάσα από τον Γουακάσο, ο Μπεργκ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και από το ημικύκλιο με εξαιρετική λόμπα εκτελεί τον Ρένοβ. Όλα τα λεφτά η μπαλιά από τη σέντρα του Αφρικανού, αλλά και ο Σουηδός τελείωσε τη φάση υποδειγματικά.

21:46

45'+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:45

21:41

41': Ο Ιμπάρμπο στρώνει στον Λεντέσμα και ο τελευταίος δεν βρίσκει στόχο με σουτ εκτός περιοχής.

21:39

39': Μεγάλη ευκαιρία για την Μπρόντμπι! Ο Πούκι κατεβάζει την μπάλα, κάνει δυνατό σουτ και ο Στιλ πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση.

21:37

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Κουτρουμπής.

21:36

37': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με την κεφαλιά του Ιμπάρμπο, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ ο Κολομβιανός.

21:36

37': Κίτρινη στον Άλμπρεχτσεν.

21:33

34': Απευθείας φάουλ από τον Γουακάσο, εύκολα ο Ρένοβ.

21:32

33': Ο Κρόνε γκρεμίζει τον Μέστο και σωστά δέχεται τη δεύτερη κίτρινη. Με δέκα η Μπρόνμπι πλέον.

21:30

31': Ο Πούκι κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Ιβανόφ και φεύγει τελικά λίγο έξω. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

21:29

30': Κίτρινη στον Γουακάσο.

21:29

29': Εξαιρετική συνεργασία Γουακάσο και Χουλτ, δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε ο Μπεργκ στη συνέχεια.

21:28

60/85 πάσες έχουν οι "πράσινοι" και κατοχή στο 57%, 45/75 οι φιλοξενούμενοι.

21:25

Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

21:24

25': Αδύναμο σουτ από μέσα δεξιά από τον Ζέκα, εύκολα ο Ρένοβ.

21:22

Πιέζουν ψηλά οι Δανοί και αυτό δυσκολεύει πολύ τους παίκτες του Παναθηναϊκού.

21:18

19': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Λεντέσμα εκτελεί κόρνερ συρτά στρώνοντας την μπάλα στον Μπεργκ, αλλά το σουτ του τελευταίου έφυγε ψηλά.

21:15

Δυσκολεύεται ο Παναθηναϊκός να κρατήσει μπάλα.

21:14

14': Κόρνερ για την Μπρόντμπι, μπλοκάρει ο Στιλ μετά την εκτέλεσή του.

21:11

Αρκετά επικίνδυνοι δείχνουν οι Δανοί μόλις βρουν χώρο.

21:08

8': Κίτρινη στον Κρόνε.

21:04

5': ΔΟΚΑΡΙ για την Μπρόντμπι! Εκτελείται φάουλ από αριστερά, ο Μέστο προσπαθεί να διώξει με κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Στιλ.

21:03

4': Κίτρινη στον Κουτρουμπή.

21:01

1': Κόρνερ για την Μπρόντμπι, εκτελείται στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

21:01

20:57

20:53

Αρκετά ματς έχουν στα πόδια τους οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έκαναν την έκπληψη και απέκλεισαν τη Χέρτα Βερολίνου στον τρίτο προκριματικό.

20:49

Βήμα πρόκρισης κόντρα στους Δανούς θέλουν να κάνουν οι "πράσινοι" στο πλαίσιο των πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

20:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Μπρόντμπι ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Μέστο, Ιβανόφ, Μολέδο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Λεντέσμα, Γουακάσο, Ζέκα, Ιμπάρμπο, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Ρέις, Λέτο, Λουντ, Βιγιαφάνες, Ρινάλντι, Νάνο.
ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ
Ρένοβ, Λάρσον, Κρόνε, Ρέκερ, Άλμπρεχτσεν, Νέργκαρντ, Φίρι, Χιουλσάκερ, Μουχτάρ, Βίλτσεκ, Πούκι.
Αναπ: Μαντς, Χουέλσγκαρντ, Χέρμανσον, Όστιν, Χολστ, Πόρρας, Γιάκομπσεν.
Διαιτητής: Ίστβαν Βαν (Ουγγαρία) Βοηθοί: Ίστβαν Άλμπερτ, Πέτερ Μπερετιάν (Ουγγαρία) 4ος: Σολτ Σάμπο (Ουγγαρία)