Μαύρα χάλια αμυντικά ο Παναθηναϊκός, που μπορεί να έχει χτυπητές απουσίες στο φιλικό της Κύπρου, αλλά η παρουσία του ήταν άκρως προβληματική εν όψει Μπρόντμπι και έναρξης του πρωταθλήματος.

21:49

Λήξη αναμέτρησης, τελικό Ομόνοια - Παναθηναϊκός 3-0.

21:47

90': Συμπληρώθηκαν τα 90΄, δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:45

88': Ακόμα μια αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Κομόνης αντί του Νασιμέντο,

21:43

86': Σουτ Βλαχοδήμου, αρκετά μέτρα άστοχο...

21:40

83': Κίτρινη κάρτα στον Γουακάσο.

21:38

81': Αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Φραγκέσκου αντί του Ντάρμπισαϊρ.

21:36

Ο Καρλίτος από τα δεξιά ξεφεύγει από τον Νάνο, βγάζει τη σέντρα και ο Σιέρινταν σαν σε προπόνηση με πλασεδάκι από κοντά κάνει το 3-0.

21:36

79': ΓΚΟΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

21:33

77': Ο Γουακάσο επιχειρεί το δυνατό σουτ, άουτ.

21:31

75': Αλλαγή για την Ομόνοια κάτω από τα γκολπόστ. Ο Κότσαρης αντί του Παναγή.

21:31

75': Ο Στάικος σουτάρει, πολλά μέτρα άστοχη η προσπάθεια του.

21:29

73': Σουτ Π. Βλαχοδήμου, δεν έχει πρόβλημα ο Παναγή.

21:26

70': Σουτ Ντάρμπισαϊρ από θέση μέσα δεξιά, πολά μέτρα άστοχο.

21:25

69': Πέντε αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Μαρινάκης, Ευαγγέλου, Στάικος, Ρινάλντι και Π. Βλαχοδήμος μέσα. Ρέις, Μέστο, Βιγιαφάνιες, Λεντέσμα και Λέτο έξω.

21:23

66': Κόρνερ για την Ομόνοια από τα δεξιά, διώχνουν οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού.

21:22

65': Σουτ από το Λέτο υπό πίεση, δεν έχει δύναμη όμως, μπλοκάρει ο Παναγή.

21:18

61': Μαζεμένες αλλαγές και για την Ομόνοια. Σιέρινταν, Καρλίτος, Φλορέσκου, Όρσουλιτς μέσα στις θέσεις των Χριστοφή, Δημητρίου, Μαργκάσα, Κλέιτον.

21:14

Ο Χριστοφή από τα αριστερά βγάζει για τον Αγκάγιεφ και με δυνατό σουτ κάνει το 2-0 από το ύψος του πέναλτι, "κοιμάται" η άμυνα του Παναθηναϊκού. Όλα ξεκίνησαν από μια κακή κεφαλιά του Παντελιάδη μετά από σέντρα από τα δεξιά που έδειχνε αρχικά να καταλήγει άουτ, αυτό όμως δεν έγινε, ο Χριστοφή κυνήγησε τη φάση και δικαιώθηκε απόλυτα.

21:14

57': ΓΚΟΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

21:12

Σουτ Αγκάγιεφ από θέση μέσα δεξιά, κόντρα και κόρνερ. Διώχνουν αρχικά οι παίκτες του Παναθηναϊκού στην εξέλιξη της φάσης.

21:11

Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Λουντ από τα δεξιά βγάζει υπέροχα στον Ιμπάρμπο, διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα φεύγει ένα μέτρο έξω απόπ το δεξί δοκάρι της Ομόνοιας.

21:11

54': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλή θέση από τα αριστερά. Εκτελεί με σέντρα ο Λεντέσμα, διώχνουν εύκολα οι αμυντικοί.

21:07

51': Οφσάιντ ο Ιμπάρμπο. Σωστή υπόδειξη.

21:07

50': Καλή στιγμή για την Ομόνοια. Εκτέλεση φάουλ με "κομπίνα" Ο Μαργκάσα γυρίζει για τον Φυλακτού, σουτ από το ύψος του πέναλτι, διώχνει με το σώμα ο Λεντέσμα.

21:05

48': Ο Ντάρμπισαϊρ κινείται από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή από πλάγια θέση, βγαίνει ο Βλαχοδήμος, σουτ, απομακρύνει σε κόρνερ ο Κουτρουμπής, αφού ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού ήταν εξουδετερωμένος. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

21:02

21:02

46': Τρεις αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Οδ. Βλαχοδήμος, Γουακάσο, Ιμπάρμπο μέσα. Έξω ο Κοτσόλης, Ιβανόφ και ο Μπουμάλ.

20:47

Λήξη α' ημιχρόνου, στο 1-0 η Ομόνοια τον Παναθηναϊκό.

20:44

44': Σέντρα Ντάρμπισαϊρ η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Μέστο που διώχνει καθαρά, ζητά πέναλτι ο παίκτης της Ομόνοιας, αλλά δεν έχει δίκιο.

20:42

42': Επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας κάνει ράμματα στα χείλη ο Μαργκάσα.

20:41

41': Προσπαθεί ο Λέτο από τα αριστερά, σουτ με δύο παίκτες πάνω του, άουτ.

20:39

39': Έχει χτυπήσει ο Μαργκάσα από αγκωνία πάνω σε φάση του Λεντέσμα και είναι εκτός με δέκα προσωρινά οι γηπεδούχοι.

20:33

33': Επίθεση της Ομόνοιας, ο Νάνο διώχνει προ του Κλέιτον μέσα στην περιοχή, κόντρα στον Ιβανόφ, η μπάλα πάει αρκετά δυνατά προς τα πίσω, σε ετοιμότητα ο Κοτσόλης διώχνει μακριά με τα πόδια.

20:31

31': Σέντρα Μέστο από τα δεξιά, πλασέ υπό πίεση του Λέτο, άουτ.

20:30

30': Αδύναμο σουτ Λεντέσμα, εύκολη λεία για τον γκολκίπερ των Κύπριων.

20:29

29': Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα Νάνο από τα αριστερά, ο Μαργκάσα κάνει τσαφ, η μπάλα φτάνει στον Μπουμάλ, αλλά μόνος και με χώρο από θέση μέσα δεξιά στέλνει με σουτ την μπάλα ένα μέτρο έξω από το αριστερό δοκάρι του Παναγή.

20:25

Μικρή διακοπή για νερό και δροσιά. Το φιλικό αρχίζει ξανά στα δύο λεπτά.

20:24

Σέντρα Χριστοφή από τα αριστερά, κεφαλιά-πάσα του Αγκάγιεφ και ο Ντάρμπισαϊρ με νέα κοντινή κεφαλιά μόνος απέναντι από τον ανήμπορο (και μόνο) να αντιδράσει Κοτσόλη στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:24

24': ΓΚΟΛ για την ΟΝΟΜΟΙΑ!