2
-
0
19:08

Δίκαιη η επικράτηση του ΠΑΣ με 2-0, αν και το ακυρωθέν γκολ του Μπαντιμπανγκά στο 63', που κακώς δεν μέτρησε, ίσως να άλλαζε τη ροή του αγώνα

19:08

90'+3: Λήξη της αναμέτρησης

19:07

90'+3: Ο Ντάσιος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Κολοβέτσιος αιφνιδιάστηκε και δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή

19:06

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Ρομάνο

19:04

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

19:03

89' Σουτ του Μπαντιμπανγκά έξω από την περιοχή, απομάκρυνε δύσκολα ο Βελλίδης. Είχε προηγηθεί δευτερόλεπτα πριν επέμβαση του Βελλίδη σε προσπάθεια του Βερπακόφσκις

19:01

87': Στη θέση του Ίλιτς ο Κρητικός, ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές και του ΠΑΣ

18:57

83': Ο Ρουμπουλάκου στη θέση του Κοροβέση, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ

18:50

75': O Κοροβέσης έδωσε στον Ίλιτς, αλλά εκείνος έχασε το κοντρόλ προ του Αθανασίου και ο Γιοβάνοβιτς απομάκρυνε

18:47

73': Κλείνει τις αλλαγές του ο Εργοτέλης, ο Γιοβάνοβιτς αντί του Σαρρή

18:45

71': Ο Σκόνδρας αντί του Τσάβες, πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ

18:39

64': Καλό σουτ του Κοροβέση έξω από τη μεγάλη περιοχή, έφυγε άουτ η μπάλα

18:38

64': Ο Βερπακόφσκις στη θέση του Χαντί, δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη

18:37

63': Aκυρώνεται γκολ του Μπαντιμπανγκά ως οφσάιντ, όμως καλυπτόταν ο Βέλγος

18:35

60': Ο Βελλίδης έδιωξε με δυσκολία στη γωνία του την πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Πελέ

18:34

59': Κίτρινη κάρτα για τον Ντε Βινσέντι

18:33

58': Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Μπουχαλάκης αντικαθιστά τον Κοζορώνη

18:25

Ο Ντε Βινσέντι με κεφαλιά αξιοποίησε την εκτέλεση κόρνερ του Κοροβέση, διπλασίασε τα τέρματά του και μαζί με αυτά και της ομάδας του, 2-0 ο ΠΑΣ

18:25

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

18:24

51': Σέντρα-σουτ του Ντάσιου, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Αθανασίου

18:19

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

18:04

Απόλυτα δίκαιο το προβάδισμα του ΠΑΣ με 1-0, θα μπορούσε να είχε πετύχει και άλλα τέρματα

18:04

45'+1: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

17:56

38': Κίτρινη κάρτα στον Πελέ

17:53

35': Θεαματικό ψαλιδάκι από τον Βίλα, ο Αθανασίου ήταν σε ετοιμότητα

17:48

30': Διαγώνιο σουτ του Ντε Βινσέντι, ο επερχόμενος Ίλιτς δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή, η μπάλα έφυγε άουτ

17:46

28': Γκρίνια στις εξέδρες, γκρίνια και στον πάγκο του ΠΑΣ για κάποιες υποδείξεις οφσάιντ των βοηθών διαιτητή

17:38

21': Και πάλι ο Ίλιτς θα αστοχήσει προ του Αθανασίου, ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ

17:37

20': Ο Ίλιτς δέχτηκε εξαιρετική ασίστ με το τακουνάκι από τον Ντε Βινσέντι, αλλά έκανε κακό σουτ και ο Αθανασίου απέκρουσε

17:35

18': Αδύναμο διαγώνιο σουτ του Βίλα, δίπλα από το αριστερό δοκάρι πέρασε η μπάλα

17:33

16': Κεφαλιά του Χαντί μετά από σέντρα του Τζανακάκη, καμία ανησυχία για τον Βελλίδη

17:30

13': Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πελέ, πολύ ψηλά άουτ θα φύγει η μπάλα

17:30

12': Kίτρινη κάρτα για τον Τζημόπουλο

17:29

Ευστόχησε ο Ντε Βινσέντι από την άσπρη βούλα, γρήγορο προβάδισμα για τους Ηπειρώτες

17:28

11': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ

17:28

10': Είδε και την κίτρινη κάρτα ο Σαρρής

17:27

9': Πέναλτι κερδίζει ο ΠΑΣ σε κράτημα του Τζημόπουλου από τον Σαρρή

17:23

5': Σουτ του Ρομάνο έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι πέρασε η μπάλα

17:21

3': Μακρινό συρτό σουτ του Τσουκαλά, η μπάλα έφυγε άουτ

17:18

1': Έναρξη του αγώνα

Bελλίδης, Ντάσιος, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Στρούνα, Τσουκαλάς, Βίλα, Τσάβες, Ντε Βινσέντι, Ίλιτς, Κοροβέσης
Αναπ: Σωτηρίου, Αυγενικού, Κρητικός, Βισέντο, Σκόνδρας, Μπέριος, Ρουμπουλάκου
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Τζανακάκης, Πίτσος, Σαρρής, Μεχία, Κοζορώνης, Πελέ, Μπαντιμπανγκά, Χαντί, Ρομάνο, Διαμαντάκος
Αναπ: Καβουσάκης, Χαλκιαδάκης, Γιοβάνοβιτς, Ρέντζας, Μπουχαλάκης, Καρντόσο, Βερπακόφσκις
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας), Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής)