1
23:35

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:34

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ. Βήμα πρόκρισης για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος σε μία εβδομάδα υποδέχεται τον Άγιαξ στην Τούμπα.

23:33

90'+2: Κίτρινη στον Σένε.

23:31

23:31

90'+1: Κουλούρης αντί Αθανασιάδη για τον ΠΑΟΚ.

23:29

88': Στη θέση του Ελ Γκάζι ο Τσέρνι για τον Άγιαξ,

23:28

Στο ίδιο έργο θεατές. Πίσω ο ΠΑΟΚ, παράλληλο ποδόσφαιρο από τον Άγιαξ με τους παίκτες του να ψάχνουν την κάθετη και αν μην μπορούν να τη βρουν.

23:24

84': Στη θέση του Ροντρίγκες ο Μυστακίδης για τον ΠΑΟΚ.

23:22

81': Κόρνερ για τον Άγιαξ. Ο Γλύκος μπλοκάρει την μπάλα μετά την εκτέλεσή του.

23:18

77': Στη θέση του Φαν Ντε Μπεκ ο Σένε για τον Άγιαξ.

23:15

74': Κίτρινη στον Γλύκο.

23:14

74': Ο Κλάασεν κάνει το γύρισμα, ο Ντόλγμπεργκ βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:13

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Άγιαξ, περιμένει ο ΠΑΟΚ και κλείνει τους χώρους.

23:10

69': Στη θέση του Χαρίση ο Τζιόλης για τον ΠΑΟΚ.

23:08

67': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Από ένα τυφλό γέμισμα η μπάλα φτάνει στον αμαρκάριστο Τζαβέλλα και εκείνος πάει να κρεμάσει με κεφαλιά τον Σίλεσεν, ο οποίος μπλοκάρει.

23:07

66': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελείται από τον Ροντρίγκες και η μπάλα απομακρύνεται.

23:05

Έχει ισορροπήσει τώρα ο ΠΑΟΚ.

23:01

59': Στη θέση του Κασιέρα ο Γιουνές για τον Άγιαξ.

22:59

Ο Ντόλμπεργκ κάνει ένα σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα καταλήγει στη δεξιά γωνιά του Γλύκου.

22:58

58': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

22:57

Περιμένει ο ΠΑΟΚ και με διπλή ζώνη άμυνας πλέον.

22:53

52': Αδύναμη κεφαλιά από τον Κλάασεν, άουτ φεύγει η μπάλα.

22:50

Έχουν μπει δυναμικά οι Ολλανδοί.

22:48

47': Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Ντάικς, ο Ντόλμπεργκ πιάνει την κεφαλιά και ο Γλύκος διώχνει.

22:46

22:44

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:30

22:26

41': Αδύναμο σουτ από τον Ρίντεβαλντ, εύκολα ο Γλύκος.

22:23

38': Ευκαιρία για τον Άγιαξ! Ο Κλάασεν κοντρολάρει, γυρίζει για τον Ελ Γκάζι, εκείνος πιάνει το σουτ και ο Γλύκος αποκρούει.

22:23

37': Νέο κόρνερ για τον Άγιαξ, περνά και αυτό ανεκμετάλλευτο.

22:22

36': Κόρνερ για τον Άγιαξ. Από την εκτέλεσή του ο Γλύκος βρίσκει λίγο την μπάλα και εκείνη απομακρύνεται στη συνέχεια.

22:19

33': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες μπαίνει στην περιοχή, γυρνά για τον Αθανασιάδη και το σουτ του τελευταίου στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:16

30': Κίτρινη στον Αθανασιάδη.

22:15

Για πέναλτι σε χέρι του Κρέσπο διαμαρτύρονται οι Ολλανδοί.

22:13

Από την κάθετη του Αθανασιάδη ο Κάμπος προλαβαίνει τον Σίλεσεν και από πολύ δύσκολη γωνία εκτός περιοχής πλασάρει και ανοίγει το σκορ.

22:12

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:11

25': Φαλτσαριστό σουτ από τον Κασιέρα, άουτ η μπάλα.

22:10

Στο 73% η κατοχή μπάλας για τον Άγιαξ.

22:08

23': Ο Μάτος από δεξιά βγάζει τη σέντρα, ο Ροντρίγκες πιάνει αδύναμη κεφαλιά και ο Σίλεσεν μπλοκάρει.