Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για την ΑΕΚ.

20:28

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:27

90': Φεύγουν Τόμας και Αντωνίου για τον Άρη και μπαίνουν οι Χαραλάμπους και Μαλεκκίδης

20:23

Ο Τζανετόπουλος πιάνει εντυπωσιακό σουτ από αρκετά μακριά και εκτελεί τον Μαλεκίδη, ο οποίος ήταν εκτός θέσης.

20:23

86': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:20

83': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας με ωραία πάσα βρίσκει τον Αλμέιδα, εκείνος κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

20:20

83': Εκτελεί κόρνερ ο Μπακασέτας, ο Λαμπρόπουλος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:18

81': Γιόχανσον και Γκάλο εκτός, Τζανετόπουλος και Μπακάκης εντός για την ΑΕΚ.

20:17

80': Εξαιρετική ενέργεια από τον Πλατέλλα, κάνει το 1-2 με τον Μπακασέτα, αλλά πλασάρει πάνω στον Μαλεκίδη.

20:15

78': Λαμπρόπουλος αντί Τσιγκρίνσκι για την ΑΕΚ.

20:13

76': Τσιάκκας αντί Γκόντφριντ για τον Άρη Λεμεσού και Χριστοδούλου αντί Κυριάκου.

20:13

76': Αλμέιδα αντί του Μάνταλου για την ΑΕΚ.

20:12

75': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εξαιρετική πάσα του Μάνταλου στο δεύτερο δοκάρι, ο Αραβίδης κάνει το πλασέ και ο Γκόντφριντ αποκρούει.

20:10

73': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γιόχανσον βρίσκει τον Γκάλο, εκείνος κάνει το γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά ο Μάνταλος από τη μικρή περιοχή αστοχεί.

20:09

72': Ντίας αντί Ντίντακ για την ΑΕΚ.

20:08

71': Σιμόες και Μπαρμπόσα βγαίνουν, Γαλανόπουλος και Πλατέλλας μπαίνουν.

20:07

70': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπαρμπόσα βγάζει τη σέντρα, ο Αραβίδης παίρνει την κεφαλιά από θέση οφσάιντ και αστοχεί. Χτύπησε κιόλας.

20:05

68': Παχίπης αντί Παναγή για τον Άρη Λεμεσού.

20:05

67': Εκτελεί ο Μάνταλος φάουλ, διώχνει ο Γκόντφριντ.

20:03

66': Βολίδα του Μπακασέτα με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με δυσκολία διώχνει ο Γκόντφριντ.

20:01

63': Αραβίδης αντί Πέκχαρτ για την ΑΕΚ.

19:59

62': Σκούρτης αντί Κύπρου για τον Άρη Λεμεσού.

19:56

59': Στη θέση του Βάργκας ο Μπακασέτας για την ΑΕΚ.

19:54

57': Τζιτζικαλάκης αντί Πούλχακ για τον Άρη Λεμεσού.

19:52

55': Στη θέση του Πεντρέσκου ο Φράγκου για τον Άρη Λεμεσού.

19:49

52': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:47

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ.

19:43

19:41

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:26

19:25

45': Ο Βάργκας εκτελεί κόρνερ, ο Κολοβέτσιος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:21

40': Καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Μπαρμπόσα, αντιδρά ο Γκόντφριντ.

19:17

Νέα διακοπή στο ματς, ξανά στο έδαφος παίκτης των Κύπριων.

19:14

33': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Βάργκας μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει και το σουτ και ο Γκόντφριντ μπλοκάρει.

19:13

32': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτελείται κόρνερ, ο Γιόχανσον από κοντά παίρνει την κεφαλιά και ο Γκόντφριντ αποκρούει.

19:09

Καθυστερεί στην ανάπτυξή της η ΑΕΚ.

19:06

Νέα διακοπή λόγω μικροτραυματισμού.

19:04

24': Κακό σουτ από τον Βάργκας, άουτ η μπάλα.

19:02

Εντελώς ακίνδυνοι οι Κύπριοι.

18:59

19': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο βγάζει τη σέντρα, ο Πέκτχαρτ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

18:58

Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η ΑΕΚ.

18:56

Μικρή διακοπή στο ματς.

18:52

Ο Βάργκας κάνει πολύ ωραία ενέργεια, προσπερνά τον προσωπικό του αντίπαλο, από δεξιά κόβει στον Πέκχαρτ και εκείνος σκοράρει με κοντινό πλασέ.

18:52

12': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:49

8': Απευθείας φάουλ από τον Μπαρμπόσα, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

18:47

Δεν υπάρχει ρυθμός προς το παρόν.

18:44

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

18:41

18:38

Έφεραν από τα αποδυτήρια τις πορτοκαλί εμφανίσεις οι άνθρωποι του Άρη Λεμεσού. Αυτές έχουν νούμερα.

18:34

Ο Παππάς λέει ότι δεν γίνεται να διεξαχθεί το ματς χωρίς νούμερα στις φανέλες.

18:33

Βγήκαν και οι αναμνηστικές φωτογραφίες.

18:32

Χωρίς νούμερα στο πίσω μέρος των φανελών οι παίκτες του Άρη Λεμεσού... Αυτά αναγράφονται μπροστά και στα σορτσάκια υπάρχουν νούμερα.

18:30

Ο Θαλής Θεοδωρίδης είναι ο προπονητής των Κυπρίων. Στο ρόστερ τους είναι και οι Μαραγκουδάκης και Θεολόγου, ο τελευταίος δανεικός από τον Ατρόμητο.

18:27

Υπάρχουν λίγοι φίλοι των "κιτρινόμαυρων" εκτός του γηπέδου, αφού δεν επιτρέπεται η είσοδός τους εντός αυτού.

18:23

Υπενθυμίζεται ότι ο αγώνας γίνεται στη Φυλή.

18:19

Πρόβα τζενεράλε ενόψει Σεντ Ετιέν είναι το σημερινό ματς για την Ένωση.

18:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Άρη Λεμεσού ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ανέστης, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Βάργκας, Πέκχαρτ
Αναπ: Μπάρκας, Ντίας, Λαμπρόπουλος, Μπακάκης, Τζανετόπουλος, Πλατέλλας, Γαλανόπουλος, Αραβίδης, Μπακασέτας, Αλμέιδα
Γκόντφριντ, Τόμας, Μενέντες, Πούλχακ, Θεοφίλου, Παχίπης, Κυριακού, Μαρτσάκης, Αντωνίου, Πρεντέσκου, Κύπρου