Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-0.

Έχει ενοχλήσεις και αποχωρεί ο Λέοβατς.

17:50

Έχει πέσει ο ρυθμός.

17:47

83': Κοροβέσης αντί Τσίμιροτ για τον ΠΑΟΚ.

17:46

82': Κίτσιου και Τζιόλης μπαίνουν, Μάτος και Σακχόφ βγαίνουν για τον ΠΑΟΚ,

17:45

Ο Μπίσεσβαρ βγάζει ωραία μπαλιά, ο Κάμπος περνά την μπάλα πάνω από τον Μάρσμαν και σκοράρει.

17:45

81': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:41

Ο Μπίσεσβαρ κάνει ωραία μπαλιά στον Μάτος, εκείνος βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Σακχόφ με εντυπωσιακό εναέριο γυριστό στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

17:40

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:38

75': Ο Κάμπος δοκιμάζει το πόδι του και ο Μάρσμαν αποκρούει.

17:35

71': Κουλούρης και Μαλεζάς μπαίνουν, Αθανσαιάδης και Κρέσπο βγαίνουν για τον ΠΑΟΚ.

17:34

Δεν μπορεί να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα ο ΠΑΟΚ.

17:30

66': Ζάιρο αντί Ροντρίγκες για τον ΠΑΟΚ.

17:26

Ακίνδυνοι οι Ολλανδοί.

17:22

59': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπος βγαίνει μόνος του κόντρα στον Μάρσμαν από μέσα δεξιά, κάνει διαγώνιο σουτ και ο τερματοφύλακας της Τβέντε αποκρούει.

17:20

56': Μπαίνει ο Μάτος από δεξιά, κάνει διαγώνιο σουτ και ο Μάρσμαν μπλοκάρει.

17:18

54': Κόρνερ για την Τβέντε, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:15

Ο ΠΑΟΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

17:11

47': Ο Σακχόφ δίνει στον Κάμπος, αλλά ο Μπίσεσβαρ δεν πιάνει καλά την κεφαλιά.

17:10

46': Μπίσεσβαρ αντί Χαρίση για τον ΠΑΟΚ.

17:09

16:51

16:51

45': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μάτος, λίγο έξω η μπάλα.

16:47

41': Ωραία ενέργεια από τον Κάμπος, την τελευταία στιγμή κοντράρεται το σουτ του. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

16:45

39': Ωραία αντεπίθεση από τον ΠΑΟΚ, ο Σακχόφ δίνει στον Κάμπος, εκείνος κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και αστοχεί.

16:44

38': Φεύγει στην πλάτη της άμυνας ο Κάμπος, αλλά δεν κάνει καλό κοντρόλ.

16:40

Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.

16:36

Δεν παίρνει καθόλου την μπάλα ο Αθανασιάδης.

16:32

Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ.

16:28

23': Μακρινό σουτ επιχειρεί ο Τσίμιροτ, πολλά μέτρα άουτ φεύγει η μπάλα.

16:25

20': Ευκαιρία για την Τβέντε! Εκτελείται γρήγορα φάουλ για την Τβέντε, ο Όοστερβικ μπαίνει ωραία από δεξιά στην περιοχή, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:21

16': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες εκτελεί κόρνερ, ο Τζαβέλλας πιάνει αμαρκάριστος την κεφαλιά και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Μάρσμαν.

16:19

Καλύτερα πατά ο ΠΑΟΚ.

16:15

10': Από τις κόντρες η μπάλα φτάνει στον Κρέσπο, εκείνος κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και ο Μάρσμαν αποκρούει.

16:13

7': Βγάζει σέντρα ο Λέοβατς, ο Σακχόφ κάνει σουτ με τη μία και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:10

4': Μπαίνει στην περιοχή ο Ροντρίγκες από αριστερά, συγκλίνει, αλλά δεν κάνει δυνατό σουτ και ο Μάρσμαν μπλοκάρει.

16:09

3': Αδύναμο σουτ του Σμιντ, εύκολα μπλοκάρει ο Γλύκος.

16:06

16:01

15:57

Υπάρχουν στο γήπεδο οπαδοί του ΠΑΟΚ.

15:53

Στην ενδεκάδα Μάτος, Κρέσπο, Σάκχοφ και Κάμπος, τέσσερα από τα μεταγραφικά αποκτήματα.

15:49

Καλό τεστ για τους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι έμαθαν την Παρασκευή πως αντίπαλός τους στον τρίτο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ θα είναι ο Άγιαξ.