3
22:55

Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας. Καλό βράδυ.

22:54

Αρκετά καλός ο Ολυμπιακός στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, αλλά χαλάρωσε μετά το τρίτο γκολ του και λίγο έλειψε να χάσει αυτό το μεγάλο προβάδισμα.

22:54

Τέλος αγώνα: Βέστερλο - Ολυμπιακός 2-3.

22:53

90+3': Γύρισμα του Τσιμίκα από αριστερά, ο Ιντέγε πιάνει το σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια της Βέστερλο. Καλή προσπάθεια ο Φορτούνης στο ξεκίνημα της φάσης.

22:51

90+1': Λάθος του Μπουχαλάκη, ο Μιλιβόγεβιτς βάζει την κόντρα και ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει σωτήρια πέφτοντας στα πόδια του Γκανβουλά.

22:49

Η Βέστερλο στην κόντρα, ο Ντε Σελέρ αποφεύγει τον Μιλιβόγεβιτς, πλασάρει ωραία και νικά τον Χουτεσιώτη.

22:49

90': ΓΚΟΛ! Βέστερλο - Ολυμπιακός 2-3.

22:48

88': Οφσάιντ ο Γκανβουλά.

22:45

85': Κακό σουτ του Πάρντο μέσα από την περιοχή.

22:44

84': Κόρνερ από δεξιά για τον Ολυμπιακό με τον Ντουρμάζ. Ωραία κομπίνα με τον Μπουχαλάκη, ο Ντουρμάζ σουτάρει, ο Βαν Λάνγκεντονκ αποκρούει σε νέο κόρνερ.

22:42

Εκτέλεση φάουλ του Λεκόμτ, ο νεοεισελθών Γκανβουλά παίρνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και μειώνει.

22:42

82': ΓΚΟΛ! Βέστερλο - Ολυμπιακός 1-3.

22:40

80': Αλλαγή για τη Βέστερλο. Ο Ματίς στη θέση του Μουστόε.

22:36

Πιέζει για τέταρτο γκολ ο Ολυμπιακός. Καλή κυκλοφορία.

22:33

74': Αλλαγές για τη Βέστερλο. Ο Γκανβουλά στη θέση του Χένκενς και ο Λεκόμτ σε εκείνη του Μόλενμπεργκς.

22:33

74': Ο Σιόβας στη θέση του Ντε λα Μπέγια.

22:31

71': Κόρνερ από αριστερά για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη, ο οποίος δίνει συρτά στον Τσιμίκα, εκείνος σεντράρει, ο Μιλιβόγεβιτς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

22:30

70': Σηκώνεται ο άσος του Ολυμπιακού.

22:28

69': Διακοπή λόγω τραβήγματος του Φορτούνη.

22:28

68': ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΣΤΕΡΛΟ! Σέντρα του Ντε Σελέρ από δεξιά, ο Μόλενμπεκ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη.

22:27

67': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ του Φορτούνη από δεξιά.

22:25

Γύρισμα του Πάρντο από δεξιά, ο Ιντέγε πλασάρε με τη μία και διευρύνει το "ερυθρόλευκο" προβάδισμα.

22:25

65': ΓΚΟΛ! Βέστερλο - Ολυμπιακός 0-3.

22:23

63': Ο Βίκτορ κάνει οκτώ αλλαγές. Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Καμπιάσο, Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνης, Ντουρμάζ, Βούρος και Πάρντο στον αγωνιστικό χώρο. Βγήκαν Ντα Κόστα, Κασάμι, Φιγκέιρας, Ζντιέλαρ, Μανθάτης, Ανδρούτσος, Σεμπά και Μαζουακού.

22:22

Σπουδαία προώθηση του Μανθάτη, ο οποίος δίνει στον Ανδρούτσο, εκείνος αποφεύγει με ντρίμπλα τον Σούερμανς και διπλασιάζει το προβάδισμα του Ολυμπιακού. Εκπληκτική προσπάθεια των "μικρών" του Ολυμπιακού.

22:21

62': ΓΚΟΛ! Βέστερλο - Ολυμπιακός 0-2.

22:20

Σαφώς πιο χαμηλό το τέμπο στο δεύτερο ημίχρονο. Η αποχώρηση Πουλίδο έχει παίξει το ρόλο της.

22:17

57': Οι Μακ Ντόναλντ και Ανίς στη θέση των Μανιά και Χέιμανς αντίστοιχα.

22:14

55': Αλλεπάλληλες κόντρες εντός της περιοχής της Βέστερλο, νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό από δεξιά. Ο Ανδρούτσος το εκτελεί, ο Βαν Λάγκεντονκ μπλοκάρει.

22:13

53': Κίτρινη στον Ντε Σελέρ για διαμαρτυρία.

22:13

53': Καλή προσπάθεια του Κασάμι από αριστερά, κερδίζει φάουλ από τον Απάου.

22:09

49': Κόρνερ κερδίζει ο Ιντέγε από δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:06

46': Οφσάιντ ο Ντε Σελέρ.

22:05

46': Οι Χουτεσιώτης, Ιντέγε και Ντε λα Μπέγια στη θέση των Καπίνο, Πουλίδο και Μποτία. Το περιβραχιόνιο στον Κασάμι.