2
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ.

23:54

Το ζευγάρι του τελικού λοιπόν το βράδυ της Κυριακής είναι το Γαλλία - Πορτογαλία.

23:53

Με μπροστάρη τον Γκριεζμάν που πέτυχε και τα δύο τέρματα του αγώνα, η Γαλλία νίκησε 2-0 την Παγκόσμια Πρωταθλήτρια και την απέκλεισε, παίρνοντας το εισιτήριο για τον τελικό.

23:53

Τέλος του αγώνα! Η Γαλλία είναι στον τελικό!

23:51

93': Ο Γιορίς με εκπληκτική επέμβαση αποκρούει την κεφαλιά του Κίμιχ.

23:49

90+1': Αλλαγή για τη Γαλλία. Στη θέση του Γκριεζμάν ο Καμπάι.

23:48

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:44

86': Γρήγορη αντεπίθεση με τον Γκριεζμάν, ο οποίος σουτάρει από το ύψος της περιοχής, όμως ο Νόιερ μπλόκαρε σταθερά.

23:40

82': Ευκαιρία για τη Γερμανία με την κεφαλιά του Χέβεντες μετά από φάουλ του Κρόος, να περνάει μόλις άουτ.

23:38

80': Κόρνερ για τη Γαλλία. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

23:38

79': Κόρνερ για τη Γερμανία. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

23:37

79': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία με προσπάθεια του Κρόος. Η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

23:36

79': Αλλαγή για τη Γερμανία. Στη θέση του Ζβαϊνστάιγκερ, ο Σανέ.

23:35

77': Αλλαγή για τη Γαλλία. Στη θέση του Ζιρού, ο Ζινιάκ.

23:34

76': Εκτέλεση φάουλ του Ντράξλερ από τα 29μ. η μπάλα μόλις άουτ.

23:33

75': Κίτρινη κάρτα στον Καντέ.

23:33

15 λεπτά ακόμη στο ματς συν τις καθυστερήσεις.

23:32

74': ΔΟΚΑΡΙ για τη Γερμανία σε τεχνικό σουτ του Κίμιχ.

23:30

Μετά από σέντρα του Πογκμπά που προκάλεσε αναστάτωση στη γερμανική άμυνα, ο Νόιερ έδιωξε, στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Γκριεζμάν, ο οποίος με το μυτάκι, έκανε το 2-0.

23:30

72': ΓΚΟΛ ο Γκριεζμάν, 2-0 η Γαλλία!

23:29

71': Αλλαγή για τη Γαλλία: Στη θέση του Παγέ, ο Καντέ.

23:29

71': Σε θέση οφσάιντ ο Μουστάφι.

23:26

68': Κόρνερ για τη Γερμανία. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

23:25

67': Αδύναμο σουτ του Παγέ, ο Νόιερ πέφτει και μπλοκάρει.

23:24

67': Αλλαγή για τη Γερμανία. Στη θέση του Τσαν ο Γκέτσε.

23:21

Κεφαλιά του Κοσιελνί μετά από την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα άουτ.

23:21

63': Κόρνερ για τη Γαλλία.