1
20:11

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια.

19:47

Λήξη αναμέτρησης. Η ΑΕΚ επικρατεί με 1-0 της Μπάνικ Οστράβα, που αγωνίζεται στη Β' Εθνική της Τσεχίας, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας εν όψει της νέας σεζόν.

19:46

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Χάλεσιτς.

19:44

89': Σουτ Χόλτσερ, πέντε μέτρα και αριστερά της περιοχής της ΑΕΚ, άουτ.

19:43

88': Σουτ Ανδρεοπουλου έξω από την περιοχή, περνά πάνω από την εστία των Τσέχων.

19:33

78': Σέντρα Ανδρεόπουλου από τα δεξιά, κεφαλιά Πέκχαρτ, διώχνει σε κόρνερ ο Σμίελ, το οποίο απομακρύνουν οι αμυντικοίστην εκτέλεση του Πλατέλλα από τα αριστερά.

19:29

74': Ο Ανδρεόπουλος μπαίνει από τα δεξιά στην αντίπαλη περιοχή, κλέβει την μπάλα και προλαβαίνει την έξοδο του γκολκίπερ, αλλά το σουτ που επιχειρεί από πλάγια θέση καταλήγει άουτ.

19:28

73': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ανδρεόπουλος στη θέση του Κολοβέτσιου.

19:26

71': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Μπακασέτα, απομακρύνουν σε δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ οι Τσέχοι, το οποίο περνά ανεκμετάλλετο.

19:21

66': Σουτ Πλατέλλα από τα 25 μέτρα και στην ευθεία της εστίας, φεύγει άουτ.

19:16

60': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γαλανόπουλος αντί του Γιόχανσον.

19:14

58': Κίτρινη κάρτα στον Σβόλνταν της Μπάνικ Οστράβα.

19:12

Ξεκίνησε να βρέχει στο Κιέλτσε...

19:09

Φάουλ-γέμισμα από τα δεξιά, κεφαλιά Λαμπρόπουλο, ο οποίος πετάγεται πιο ψηλά στην καρδιά της περιοχής των Τσέχων και 0-1.

19:09

53': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:05

50': Μακρινό σουτ Πέκχαρτ, πολλά μέτρα άστοχο.

19:01

46': Aλλαγμένη κατά τα 9/11 η σύνθεση της ΑΕΚ με το ξεκίνημα του δεύτερου μισού του φιλικού. Η ενδεκάδα αποτελείται από τους: Μπάρκα, Μπακάκη, Λαμπρόπουλο, Σβάρνα, Κολοβέτσιο Γιόχανσον, Ανάκογλου, Πλατέλλα, Ζόριτς, Μπακασέτα, Πέκχαρτ. Διατηρούνται από το αρχικό σχήμα δηλαδή μόνο οι Κολοβέτσιος (σε ρόλο αριστερού μπακ πλέον) και Γιόχανσον.

19:01

Έναρξη β' ημιχρόνου.

18:45

18:43

44': Ψάχνει τον Αραβίδη ο Μάνταλος, κάνει φάουλ ο πρώτος και σταματά η φάση.