21:19

21:19

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 14-0 στο πρώτο του φιλικό.

21:16

89': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μάτος βγάζει τη σέντρα, ο Αθανασιάδης από κοντά παίρνει την κεφαλιά και κάνει χατ τρικ.

21:15

Ο Αθανασιάδης από δεξιά βγάζει τη σέντρα, η μπάλα από την απομάκρυνση στρώνεται στον Δημητριάδη και ο τελευταίος με ωραίο σουτ τελειώνει τη φάση.

21:14

88': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:09

82': Φαλτσαριστό σουτ κάνει ο Πέλκας από τα όρια της περιοχής και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

21:08

81': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελείται και η κεφαλιά του Μαλεζά φεύγει έξω.

21:05

Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός.

21:02

Ο Ζάιρο αποφεύγει τους αντιπάλους του, στρώνει στον Δημητριάδη στη συνέχεια και ο τελευταίος με συρτό διαγώνιο σουτ σκοράρει.

21:02

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:59

72': Φτάνει η μπάλα στον Πέλκα, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει φαλτσαριστό πλασέ στην απέναντι γωνία και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:55

68': Ο Γιαννούλης κάνει το γύρισμα στον Μυστακίδη, αλλά το τελείωμα του τελευταίου δεν είναι καλό

20:53

Ο Αθανασιάδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας και στη συνέχεια κρεμά τον τερματοφύλακα.

20:53

66': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:50

Ωραία ενέργεια από τον Ζάιρο, ταλαιπωρεί τον αντίπαλό του, βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Πέλκας σκοράρει.

20:50

64': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:46

Ο Ζάιρο μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, γυρίζει την κατάλληλη στιγμή και ο Αθανασιάδης με πλασέ σκοράρει ανενόχλητος.

20:46

60': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:42

Ο Πέλκας βρίσκει χώρο λίγο έξω από την περιοχή, κάνει ένα δυνατό πλασέ στην αριστερή γωνιά και βρίσκει δίχτυα.

20:42

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:37

Ψάχνουν να βρουν τα πατήματά τους οι Θεσσαλονικείς μετά από τις τόσες αλλαγές.

20:34

46': Αλλάζει όλος ο ΠΑΟΚ. Θα παίξουν τώρα οι Σιαμπάνης, Μάτος, Χατζηισαΐας, Μαλεζάς, Γιαννούλης, Τσίμιροτ, Δημητριάδης. Πέλκας, Ζάιρο, Μυστακίδης, Αθανασιάδης.

20:33

20:16

20:16

45': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κοροβέσης κάνει σουτ στην κίνηση και η μπάλα σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

20:13

Ο Κουλούρης κάνει μία προσωπική ενέργεια, μπαίνει στην περιοχή και με το αριστερό τελειώνει πολύ καλά τη φάση.

20:13

42': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:11

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος παίκτης των Ολλανδών.

20:07

Κατέβασε ταχύτητα ο ΠΑΟΚ.

20:04

Ο Ροντρίγκες εκτελεί κόρνερ, ο Περέιρα στο δεύτερο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στη απέναντι γωνία.

20:04

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:02

31': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες δίνει στον Περέιρα, εκείνος γυρνά, εκτελεί και σκοράρει.

20:01

Μπαίνει στην περιοχή από αριστερά ο Κοροβέσης, αλλά δεν καταφέρνει να κάνει σωστά την τελική πάσα.

19:57

Ο Περέιρα εκτελεί κόρνερ, ο Σάκχοφ παίρνει την κεφαλιά και ανεβάζει ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ.

19:57

26': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:56

26': Από εξαιρετική πάσα του Κουλούρη ο Ροντρίγκες μπαίνει στη περιοχή, κάνει και το πλασέ και ο Φάαρβερκ αποκρούει.

19:53

23': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κοροβέσης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

19:52

Προσπαθεί να περάσει και τον τερματοφύλακα ο Περέιρα για να σκοράρει και δεν τα καταφέρνει.

19:49

Είναι ξεκάθαρη η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.

19:46

16': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:43

Ο Λέοβατς βγάζει πάλι τη σέντρα, ο Κοροβέσης πηδά ανενόχλητος στη μικρή περιοχή και σκοράρει με κεφαλιά.

19:43

12': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:40

Ελέγχουν πλήρως το ματς οι Θεσσαλονικείς.

19:37

Ο Μελίσσας κάνει το γέμισμα, ο Περέιρα φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Σιλφόλντε και σκοράρει.

19:36

5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:33

Βγαίνει η σέντρα από τον Λέοβατς, ο Κουλούρης κάνει το γύρισμα με το στήθος και καταφέρνει με αυτό τον τρόπο να σκοράρει! Εντυπωσιακή κίνηση από τον νεαρό φορ.

19:32

2': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:31

19:29

19:26

Ο Ίβιτς έχει αφήσει εκτός αρκετούς παίκτες που δεν ήταν στο επιθυμητό επίπεδο φυσικής κατάστασης. Τζαβέλλας και Μπίσεσβαρ δύο εξ αυτών.

19:23

Αυτό είναι το πρώτο φιλικό για τους Θεσσαλονικείς. Έτσι εξηγείται και η δυναμικότητα του αντιπάλου. Οι Ολλανδοί παίζουν στην τέταρτη κατηγορία της χώρας τους.