Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Γαλλία με 5-2.

23:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:45

88': Ο Γκούντμουντσον εκτελεί κόρνερ, ο Ίνγκασον παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:43

85': Καλή η προσωπική προσπάθεια του Κομάν, αδύναμο το σουτ του.

23:42

Ο Σκούλασον βγάζει τη σέντρα, ο Μπιάναρσον παίρνει την κεφαλιά και μειώνει.

23:41

84': ΓΚΟΛ για την ΙΣΛΑΝΔΙΑ!

23:40

83': Γκούντιονσεν αντί του Σίγκθορσον για την Ισλανδία.

23:37

80': Κομάν αντί Παγιέτ για τη Γαλλία.

23:37

79': Δοκιμάζει το πόδι του ο Γκίλφι Σίγκουρντσον, του βάζει κόντρα ο Μανγκαλά.

23:33

75': Κίτρινη στον Ουμτιτί.

23:30

72': Μανγκαλά αντί Κοσιελνί για τη Γαλλία.

23:28

71': Μπαίνει στην περιοχή ο Παγιέτ, κόβεται σε κόρνερ την τελευταία στιγμή και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:25

Δύο επιθέσεις μέσα σε λίγα λεπτά έχει χαλάσει ο Ζινιάκ.

23:21

64': Μεγάλη ευκαιρία για την Ισλανδία! Ο Γκίλφι Σίγκουρντσον εκτελεί κόρνερ, ο Ίνγκασον παίρνει την κεφαλιά και ο Γιορίς πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση.

23:19

61': Σουτ στην κίνηση από τον Φινμπόγκασον, ψηλά φεύγει η μπάλα.

23:17

60': Στη θέση του Ζιρού ο Ζινιάκ για τη Γαλλία.

23:17

Ο Παγιέτ εκτελεί φάουλ, ο Ζιρού παίρνει την κεφαλιά, προλαβαίνει τον Χάλντορσον και σκοράρει.

23:16

59': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

23:16

58': Κίτρινη στον Μπιάναρσον.

23:14

Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Σίγκθορσον πετιέται στο πρώτο δοκάρι και με προβολή σκοράρει.

23:14

56': ΓΚΟΛ για την ΙΣΛΑΝΔΙΑ!

23:10

52': Μακρινό σουτ από τον Πογκμπά, άουτ φεύγει η μπάλα.

23:07

50': Κόβεται ο Γκριεζμάν, η μπάλα φτάνει στον Παγιέτ και το σουτ του φεύγει ψηλά.

23:04

46': Φινμπόγκασον και Ίνγκασον μπαίνουν, Μπέντβαρσον και Άρνασον βγαίνουν.

23:03

23:01

22:47

22:47

Ο Πογκμπά βγάζει την κάθετη, ο Ζιρού αφήνει την μπάλα και ο Γκριεζμάν βγαίνει μόνος του με τον Χάλντορσον και τον νικά σκάβοντας την μπάλα πάνω από το κορμί του.

22:46

45': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

22:44

Ο Γκριεζμάν κατεβάζει, στρώνει στον Παγιέτ κι εκείνος με ωραίο αριστερό διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής εκτελεί τον Χάλντορσον.

22:44

43': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

22:42

41': Ο Σίγκουρντσον εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνά απ' όλους, σκάει μπροστά στον Γιορίς αλλά εκείνος μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

22:40

39': Ο Παγιέτ δίνει στον Ματουιντί, εκείνος κάνει σουτ στην κίνηση από το ημικύκλιο και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:37

Έχει ρίξει τον ρυθμό η Γαλλία και απλώς αλλάζουν πάσες οι παίκτες της.

22:34

Κυκλοφορούν την μπάλα οι Γάλλοι, οι οποίοι παίζουν στο μισό γήπεδο την Ισλανδία.

22:30

29': Κόρνερ για τη Γαλλία. Το εκτελεί ο Παγιέτ και απομακρύνεται η μπάλα.

22:26

25': Ευκαιρία για την Ισλανδία! Δυνατό πλάγιο από τον Γκούναρσον, ο Μπέντβαρσον βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

22:25

Ελέγχουν απόλυτα το ματς οι Γάλλοι.

22:21

Ο Γκριεζμάν εκτελεί κόρνερ προς το δεύτερο δοκάρι, ο Πογκμπά πηδάει πολύ ψηλά και με ωραία κεφαλιά στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Χάλντορσον.

22:21

20': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

22:20

Επίσης, ενδιαφέρον στατιστικό ότι ο Ζιρού έχει εννιά γκολ στα εννιά τελευταία ματς που ξεκίνησε βασικός με τη Γαλλία.

22:18

Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτό ήταν το παρθενικό γκολ των Γάλλων στο πρώτο ημίχρονο στο τουρνουά.

22:14

Εξαιρετική μπαλιά από τον Ματουιντί, ο Ζιρού φεύγει στην πλάτη της άμυνας και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση από μέσα αριστερά.

22:13

12': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

22:10

10': Σουτάρει με τη μία ο Μπιάρνασον και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:07

6': Συρτό σουτ από τον Παγιέτ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Χάλντορσον.

22:05

3': Ο Γκίλφι Σίγκουρντσον κάνει το σουτ εντός περιοχής και ο Γιορίς μπλοκάρει.

22:02

21:59

Υπενθυμίζεται ότι ο νικητής θα αντιμετωπίσει τη Γερμανία.

21:55

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, ξεκινά η ανάκρουση των εθνικών ύμνων.

21:52

Βροχερός ο καιρός.

21:48

Με ανατροπή πέρασαν οι Γάλλοι (2-1) τους Ιρλανδούς στους "16", το ίδιο έκαναν και οι Ισλανδοί, οι οποίοι νίκησαν με 3-1 την Αγγλία.

21:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Γαλλίας με την Ισλανδία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΓΑΛΛΙΑ
Γιορίς, Σανιά, Κοσιελνί, Ουμτιτί, Εβρά, Ματουιντί, Πογκμπά, Σισοκό, Παγιέτ, Γκριεζμάν, Ζιρού.
Αναπ: Ζαλέ, Καμπάιγ, Ζινιάκ, Μαρσιάλ, Σναϊντερλίν, Μανγκαλά, Ντιν, Κομάν, Κοστίλ, Μανταντά
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Χάλντορσον, Σάιβαρσον, Άρνασον, Ράγκναρ Σίγκουρντσον, Σκούλασον, Γκούναρσον, Γκίλφι Σίγκουρντσον, Γκούντμουντσον, Μπιάρνασον, Μπέντβαρσον, Σίγκθορσον.
Αναπ: Χάουκσον, Χέρμανσον, Ίνγκασον, Φινμπόγκασον, Κρίστινσον, Γιόνσον, Σιγκούριονσον, Μπιάρνασον, Μάγκνουσον, Χάλφρεντσον, Τράουστασον, Γκούντιονσεν
Διαιτητής: Μπιορν Κάιπερς (Ολλανδία) Βοηθοί: Έρβιν Ζέινστρα (Ολλανδία), Σάντερ φαν Ρόκελ (Ολλανδία) 4ος: Μίρολαντ Μάζιτς (Σερβία)