Πολύ δυνατό χτύπημα ο Σάντσες, ο οποίος σκοράρει. (2-1)

Εύστοχος και ο Λεβαντόφσκι επιλέγοντας την αριστερή γωνιά (1-1).

Σκοράρει ο Ρονάλντο στέλνοντας την μπάλα δεξιά. (1-0).

24:31

Στα πέναλτι θα κριθεί η πρόκριση.

24:31

24:30

120': Πολύ άστοχο σουτ από τον Πίστσεκ.

24:26

Ανολοκλήρωτες προσπάθειες από τις δύο ομάδες.

24:22

113': Κόρνερ για την Πορτογαλία, περνά ανεκμετάλλευτο.

24:19

Ένας οπαδός μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο και πηγαίνει πάνω στον Ρονάλντο! Τον έπιασαν οι άνθρωποι της ασφάλειας.

24:16

106': Τραγικό σουτ του Μπλαστσικόφσκι, πολύ ψηλά η μπάλα.

24:16

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

24:13

Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

24:10

103': Μακρινό σουτ από τον Νάνι, εύκολα ο Φαμπιάνσκι.

24:07

100': Ο Μίλικ κάνει εκτός περιοχής σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

24:05

98': Γιοντλόβιετς αντί Ματσίνσκι για την Πολωνία.

24:03

96': Ντανίλο αντί Καρβάλιο για την Πορτογαλία.

24:02

Κυκλοφορεί στο δικό της μισό την μπάλα η Πολωνία.

23:58

91': Σέντρα στην παράταση.

23:51

Πάμε παράταση.

23:50

90'+2: Κίτρινη στον Καρβάλιο.

23:48

23:46

89': Κίτρινη στον Καπούτσκα.

23:43

86': Ο Μουτίνιο ψάχνει τον Ρονάλντο, αλλά εκείνος πιάνει αέρα στην προσπάθειά του να σουτάρει.

23:39

82': Στη θέση του Γκροσίτσκι ο Καπούτσκα για την Πολωνία.

23:38

81': Λίγο έλειψε να μπει αυτογκόλ! Ο Πέπε βγάζει την κάθετη, ο Γεντζέιτσικ κάνει το τάκλιν και η μπάλα περνά ελάχιστα έξω. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

23:37

80': Κουαρέσμα αντί Ζοάο Μάριο για την Πορτογαλία.

23:36

79': Κόρνερ για την Πορτογαλία. Το εκτελεί ο Μουτίνιο, ο Φόντε παίρνει την κεφαλιά και ο Φαμπιάνσκι μπλοκάρει.

23:33

75': Μακρινό σουτ από τον Γκροσίτσκι, πολύ άστοχο. Κακή επιλογή.

23:31

73': Στη θέση του Σίλβα ο Μουτίνιο για την Πορτογαλία.

23:28

71': Κίτρινη στον Αντριέν Σίλβα.

23:26

69': Γίνεται η σέντρα από τον Γεντζέιτσικ, ο Μίλικ βάζει το πόδι του και ο Πατρίσιο μπλοκάρει.

23:23

66': Κίτρινη στον Γκλικ.

23:22

64': Δυνατό το μακρινό σουτ του Σέντρικ, άουτ η μπάλα.

23:18

60': Δεν βρίσκει την μπάλα ο Ρονάλντο, στα σώματα το σουτ του Ρενάτο.

23:14

56': Ευκαιρία για την Πορτογαλία! Ο Νάνι πετά στον κενό χώρο, ο Ρονάλντο από μέσα αριστερά κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα στη εξωτερική πλευρά των διχτυών.

23:10

Από δεξιά προσπαθεί να χτυπήσει η Πορτογαλία.

23:07

49': Με δυσκολία παίρνει την κεφαλιά ο Λεβαντόφσκι και ο Πατρίσιο μπλοκάρει.

23:04

23:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:47

22:43

43': Κίτρινη στον Γεντζέιτσικ, ο οποίος χάνει τον ημιτελικό αν προκριθεί η Πολωνία.

22:41

40': Κόρνερ για την Πορτογαλία. Το εκτελεί ο Ζάο Μάριο και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

22:38

37': Σουτάρει από μέσα αριστερά ο Γκροσίτσκι διαγώνια και ο Πατρίσιο αποκρούει.

22:35

Ο Νάνι αφήνει στον Ρενάτο Σάντσες, το σουτ του κοντράρει στον Κρικόβιακ και πηγαίνει στην αριστερή γωνία του Φαμπιάνσκι.

22:35

33': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

22:32

Φωνάζει για πέναλτι ο Ρονάλντο, δεν έχει δίκιο.

22:30

29': Ωραία προσπάθεια ο Νάνι, σουτάρει ο Ρονάλντο στη συνέχεια και ο Φαμπιάνσκι μπλοκάρει.

22:28

Έχει πρόβλημα στο πώς αναπτύσσεται η Πορτογαλία έως τώρα.

22:24

24': Κόρνερ για την Πολωνία απο την προσπάθεια του Μίλικ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:22

Ελέγχει το ματς η Πολωνία.

22:18

17': Περνά τον Φόντε ο Λεβαντόφσκι, σουτάρει με το δεξί και ο Πατρίσιο μπλοκάρει.

22:16

15': Μακρινό σουτ από τον Μίλικ, άουτ φεύγει η μπάλα.

22:14

13': Κόρνερ για την Πορτογαλία. Ο Ζοάο Μάριο το εκτελεί και περνά ανεκμετάλλευτο.

22:11

Κυκλοφορούν την μπάλα οι Πορτογάλοι.

22:07

Πρώτο γκολ του αρχηγού της Πολωνίας στο τουρνουά, ίσως την καλύτερη δυνατή στιγμή.

22:04

Τραγικός υπολογισμός από τον Σέντρικ, ο Γκροσίτσκι έχει όλο τον χρόνο να σεντράρει, κάνει ωραίο γύρισμα στο πέναλτι και ο Λεβαντόφσκι σκοράρει.

22:04

2': ΓΚΟΛ για την ΠΟΛΩΝΙΑ!

22:02

21:59

Είχαμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων και τώρα ενός λεπτού χειροκρότημα για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στην Κωνσταντινούπολη.

21:55

21:52

Η ομάδα του Σάντος είναι η μοναδική που μετρά μόνο ισοπαλίες έως τώρα.

21:49

Με μεγάλη δυσκολία υπενθυμίζεται πως πέρασαν στα προημιτελικά οι δύο ομάδες. Στα πέναλτι οι Πολωνοί, στο τέλος της παράτασης οι Πορτογάλοι.

21:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Πολωνίας με την Πορτογαλία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Φαμπιάνσκι, Πίστσεκ, Γκλικ, Πάζνταν, Γεντζέιτσικ, Κριχόβιακ, Ματσίνσκι, Μπλαστσικόφσκι, Γκροσίτσκι, Μίλικ, Λεβαντόφσκι.
Αναπ: Σέζνι, Τσιονέκ, Γιοντλόβιετς, Λίτενι, Στεπίνσκι, Βαβζίνιακ, Πέσκο, Σάλομον, Ζιελίνσκι, Καπούτσκα, Σταρζίνσκι, Μπόρουτς
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ρουί Πατρίσιο, Σέντρικ, Πέπε, Φόντε, Ελιζέου, Γουίλιαμ Καρβάλιο, Ρενάτο Σάντσες, Ζοάο Μάριο, Άντριεν Σίλβα, Νάνι, Κριστιάνο Ρονάλντο.
Αναπ: Άντονι Λόπες, Μπρούνο Άλβες, Ρικάρντο Καρβάλιο, Μουτίνιο, Έντερ, Βιεϊρίνια, Ντανίλο Περέιρα, Ράφα Σίλβα, Κουαρέσμα, Εντουάρντο
Διαιτητής: Φέλιξ Μπριχ (Γερμανία) Βοηθοί: Μαρκ Βορς (Γερμανία) και Στέφαν Λουπ 4ος: Μίλοραντ Μάζιτς (Σερβία)