Καλή εμφάνιση και ενδιαφέροντα στοιχεία από τους "ερυθρόλευκους" στο πρώτο τους φιλικό, που φυσικά βρίσκονται στην αφετηρία της προετοιμασίας τους.

20:49

Λήξη αναμέτρησης, τελικό Χορν - Ολυμπιακός 1-4.

20:43

85': Αλλαγή για τη Χορν. Ο Φάινγκερ αντί του Τάνο.

20:42

Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο και να σημειώσουμε ότι στις εξέδρες βρίσκονται αρκετοί φίλοι του Ολυμπιακού (ορισμένοι ήρθαν και απο τη Γερμανία), οι οποίοι μάλιστα είναι ιδιαίτερα εκδηλωτικοί με φωνές και αρκετά καπνογόνα.

20:39

81': Φάουλ για τον Ολυμπιακό με τον Ντομίνγκεζ από τα αρισερά του ημικύκλιου, πάνω από την εστία της Χορν.

20:39

81': Κίτρινη κάρτα στον Γιούριτς.

20:29

72': Νέα αλλαγή για τη Χορν. Ο Αράι αντί του Γιουμπόσα.

20:28

71': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Ντομίνγκεζ από τα αριστερά, κεφαλιά Γούτα, άουτ.

20:27

69': Αλλαγή για τη Χορν. Ο Τόνι Βαρέλα στη θέση του Γιασίντα.

20:26

68': Σουτ από τον Ολαϊτάν, μαζεύει ο τερματοφύλακας της Χορν.

20:22

64': Επέλαση του Ντομίνγκεζ από τα αριστερά, περνά όποιον βρίσκει μπροστά του, βγαίνει σε θέση τετ α τετ, σουτ χωρίς δύναμη, διώχνει σωτήρια ο Πέτερμαν.

20:17

60': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Σεμπά, απευθείας άουτ.

20:14

Ο Κασάμι έβγαλε στον Τσιμίκα, σέντρα από τα αριστερά και ο Γιαννιώτας με κεφαλιά από το ύψος του δεύτερου δοκαριού κάνει το 1-4.

20:14

56': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:13

Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά Τσαντλ, ο Χάφεναρτ στρώνει από το δεύτερο δοκάτι και ο Τάνο με κοντινό σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής μιεώνει σε 1-3.

20:13

55': ΓΚΟΛ για τη ΧΟΡΝ!

20:11

53': Υπόδειξη οφσάιντ στον Ολαϊτάν.

20:04

47': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Ντομίνγκεζ από τα δεξιά, σκαστό σουτ Κασάμι από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Χορν.

20:03

20:03

Όλοι όσοι ήταν στον πάγκο του Ολυμπιακού στο πρώτο 45λεπτο είναι πλέον στην 11άδα για το β' ημίχρονο.

19:47

Λήξη α' ημιχρόνου, Χορν - Ολυμπιακός στο 0-3.

19:45

44': Κόρνερ για τη Χορν, από τα δεξιά αυτή τη φορά. Εκτελεί ο Ντένερ, απευθείας άουτ...

19:43

42': Κόρνερ για τη Χορν από τα αριστερά με τον Τσάντλ, η μπάλα απομακρύνεται...

19:39

38': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Φορτούνη, απομακρύνουν οι Αυστριακοί.

19:37

36': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ Πουλίδο από θέση μέσα δεξιά, διώχνει προ της γραμμής και με τον τερματοφύλακα της Χορν εξουδετερωμένο ο Βάλτσικ, που είχε αποκρούσει ασταθώς.

19:35

Φάουλ για τους Πειραιώτες από τα αριστερά και αρκετά πλάγια στα 30 μέτρα, απευθείας ο Φορτούνης και στα δίχτυα. Πολύ ωραίο και εντυπωσιακό γκολ, 0-3.

19:35

34': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:33

32': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό και πάλι από τα δεξιά με τον Φορτούνη, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:30

29': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Από τα δεξιά με τον Φορτούνη, κεφαλιά Μποτία από το ύψος της μικρής περιοχής, πάνω από την εστία της Χορν.

19:24

Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Μανθάτη από τα αριστερά, ξεφεύγει από τους αντιπάλους του, σουτάρει μέσα από την περιοχή, διώχνει προσωρινά με τα πόδια ο Πέτερμαν, η μπάλα φτάνει στον Πουλίδο που με πλασεδάκι σε κενή εστία κάνει το 0-2.

19:24

23': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:22

21': Κόρνερ για τη Χορν από τα δεξιά με τον Ιοβόσα, υπάρχει επιθετικό φάουλ πάνω στον Καπίνο.

19:10

9': Διπλή ευκαιρία για τη Χορν. Σουτ Γιασίντα από τα 25 μέτρα και αριστερά, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Καπίνο, στην επαναφορά σουτ από τον Σουλιμάνι, διώχνει σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο στην εξέλιξη του.

19:08

Ομάδα Β' Εθνικής Αυστρίας η Χορν, η οποία έχει δώσει ήδη άλλα δύο φιλικά προετοιμασία πριν από το σημερινό ματς, που είναι το πρώτο τεστ των πρωταθλητών Ελλάδας.

19:06

Ο Πάρντο έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και παράλληλα της εστίας της Χορνη και ο Πουλίδο με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ, 0-1.

19:06

5': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:03

Τρεις παίκτες προερχόμενοι από τους Νέους στην 11άδα. Ο λόγος για τους Βούρου, Μανθάτη, Ρέτσο.

19:02

1': Έναρξη του φιλικού.

19:01

Τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:54

To ματς γίνεται στο Αξάμς, το οποίο απέχει 10 χιλιόμετρα από το Λανγκενφέλντ, όπου οι Πειραιώτες κάνουν το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας τους.