1
24:33

Σας ευχαριστούμε. Καλό σας ξημέρωμα.

24:32

Μία ιδανική αντεπίθεση έμελλε να χαρίσει στην Πορτογαλία την πρόκριση στην προημιτελική φάση, όπου θα αντιμετωπίσει την Πολωνία. Ένα λεπτό πριν από το γκολ του Κουαρέσμα, ο Πέρισιτς είχε δοκάρι. Αυτή είναι η -άγρια- ομορφιά του ποδοσφαίρου.

24:32

Τέλος αγώνα: Κροατία - Πορτογαλία 0-1.

24:30

122': Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Πέρισιτς, ο Βίντα κάνει την προβολή με το αριστερό, η μπάλα ελάχιστα άουτ. Τεράστια ευκαιρία.

24:30

121': Φάουλ για την Κροατία από αριστερά, σαν κοντινό κόρνερ.

24:30

120': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

24:29

120': Τρίτη αλλαγή για την Κροατία. Ο Κράμαριτς στη θέση του Τσόρλουκα.

24:28

119': Ωραία προσπάθεια του Πιάτσα, κερδίζει κόρνερ από δεξιά.

24:26

Ο Σάντσες κρατά την μπάλα όσο χρειάζεται, ο Νάνι δίνει δεξιά με το μυτάκι στον Ρονάλντο, ο οποίος δεν μπορεί να νικήσει τον Σούμπασιτς, αλλά ο επερχόμενος Κουαρέσμα δεν δυσκολεύεται να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα της άδειας εστίας με κεφαλιά.

24:26

117': ΓΚΟΛ! Κροατία - Πορτογαλία 0-1.

24:25

116': ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ! Το σημαδεύει (το δεξί) με κεφαλιά ο Πέρισιτς, προτού ο Πατρίσιο απομακρύνει.

24:24

Ρονάλντο: Από τις 22 πάσες του οι 16 είχαν κατεύθυνση προς τα πίσω, δεν έχει κερδίσει ούτε μία εναέρια μονομαχία, δεν έχει καταγράψει ούτε μία τελική...

24:21

113': Ο Μπρόζοβιτς εκτελεί, ο Πατρίσιο γλιστρά, ο Βίντα παίρνει την κεφαλιά σε κενή εστία και η μπάλα περνά εκατοστά πάνω από τα δοκάρια της Πορτογαλίας.

24:21

112': Κόρνερ κερδίζει η Κροατία από αριστερά.

24:17

110': Δεύτερη αλλαγή για την Κροατία: Ο Πιάτσα στη θέση του Ράκιτιτς.

24:16

108': Τρίτη αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Ντανίλο στη θέση του Α. Σίλβα.

24:16

Ο Τσόρλουκα έχει σφίξει τα δόντια και παίζει.

24:14

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

24:12

Μερικά άστοχα σουτ των Κροατών ο απολογισμός του πρώτου τετάρτου. Αναμένεται η επιστροφή ή όχι του Τσόρλουκα στον αγωνιστικό χώρο.

24:12

Τέλος α' ημιχρόνου παράτασης: Κροατία - Πορτογαλία 0-0.

24:12

Ο Τσόρλουκα παραμένει εκτός αγωνιστικού χώρου. Στο ημίχρονο θα φανεί αν θα είναι εις θέση να συνεχίσει.

24:11

105': Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

24:10

105': Ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Μόντριτς, ο Πέρισιτς δεν γυρίζει καλά, η μπάλα άουτ.

24:08

103': Διακοπή λόγω τραυματισμού του Τσόρλουκα, ενδεχομένως στους προσαγωγούς.

24:07

102': Κόρνερ για την Πορτογαλία από δεξιά, το παραχωρεί ο Μπάντελ. Ο Κουαρέσμα εκτελεί, ο Πέπε δεν μπορεί να πάρει καλά την κεφαλιά, η μπάλα απομακρύνεται.

24:05

100': Σουτ του Μπρόζοβιτς εκτός περιοχής, η μπάλα πολύ άουτ.

24:02

97': Ο Κάλινιτς κερδίζει την κόντρα με τον Φόντε, αλλά το σουτ του είναι πολύ άστοχο.

24:01

94': Γέμισμα του Τσόρλουκα, ο Πέρισιτς παίρνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

23:58

92': Φάουλ σε σχετικά καλό σημείο για την Κροατία. Ο Σρνα εκτελεί, η μπάλα σταματά στον Γκερέιρο.

23:56

90': Σέντρα στην παράταση, η μπάλα σε πορτογαλικά πόδια.

23:50

Το θέαμα δεν ήταν αντάξιο της αξίας των δύο αυτών ομάδων, ωστόσο όταν κάποιος μετέχει σε νοκ άουτ φάση, μοιραία, θα υπερισχύσει η σκοπιμότητα.

23:50

Τέλος κανονικής διάρκειας: Κροατία - Πορτογαλία 0-0. Το ματς οδηγείται σε παράταση.

23:50

94': Κόρνερ για την Κροατία από αριστερά με τον Ράκιτιτς, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:49

93': Μακρινό φάουλ για την Πορτογαλία με τον Σάντσες, η μπάλα απομακρύνεται.

23:47

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:45

Συμπληρώνεται το 90λεπτο και ακόμα τελική προς την εστία δεν έχει καταγραφεί...

23:44

88': Πρώτη αλλαγή για την Κροατία. Ο Κάλινιτς στη θέση του Μάντζουκιτς.

23:43

87': Δεύτερη αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Κουαρέσμα στη θέση του Ζοάο Μάριο.