Ανεπανάληπτος θρίαμβος για την ομάδα του Κρις Κόουλμαν, η οποία θριάμβευσε επί της απογοητευτικής Ρωσίας και εξασφάλισε δίκαια το εισιτήριο για τη φάση των "16" του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

23:48

Τέλος αγώνα: Ρωσία - Ουαλία 0-3.

23:47

91': Κόρνερ κερδίζει ο Σμολνίκοφ από δεξιά. Το εκτελεί ο Σαμέντοφ, ο Τζιούμπα σουτάρει πάνω από την εστία.

23:46

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:44

89': Κόρνερ από δεξιά για την Ουαλία με τον Ράμσεϊ, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:41

85': Ο Τζιούμπα χάνει τεράστια ευκαιρία για να μειώσει. Η κοντινή προβολή του, έπειτα από γύρισμα του Μαμάεφ, περνά πάνω από τα δοκάρια.

23:39

83': Τρίτη αλλαγή για την Ουαλία. Ο Τσερτς στη θέση του Μπέιλ.

23:38

Με τα τωρινά δεδομένα, η Ουαλία καταλαμβάνει την πρωτιά του 2ου ομίλου.

23:35

Τελευταίο δεκάλεπτο και τα πάντα έχουν κριθεί.

23:32

76': Δεύτερη αλλαγή για την Ουαλία. Ο Κινγκ στη θέση του Λέντλεϊ.

23:29

74': Πρώτη αλλαγή για την Ουαλία. Ο Έντουαρντς στη θέση του Άλεν.

23:28

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: Ο πρώτος σκόρερ, πλέον, της διοργάνωσης γίνεται ο πρώτος παίκτης που βρίσκει δίχτυα σε τρία σερί ματς μετά τον Μίλαν Μπάρος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του 2004 (σ.σ. ο Τσέχος είχε σταματήσει στα τέσσερα γκολ).

23:26

70': Τρίτη αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Σαμέντοφ στη θέση του Σμολόφ.

23:25

Η Ρωσία χρειάζεται, πλέον, τέσσερα γκολ για να ελπίζει σε πρόκριση. Με την εικόνα της, πιο πιθανό είναι να δεχθεί κι άλλο παρά να βάλει.

23:24

Ο Ράμσεϊ προωθεί στον αμαρκάριστο Μπέιλ, εκείνος πλασάρει ψύχραιμα και σαν σε προπόνηση σημειώνει το τρίτο του γκολ στη διοργάνωση.

23:23

67': ΓΚΟΛ! Ρωσία - Ουαλία 0-3.

23:21

64': Κίτρινη στον Μαμάεφ.

23:18

62': Σουτ του Γκλουσακόφ, η μπάλα άουτ.

23:14

58': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπέιλ, η μπάλα αρκετά δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

23:11

55': Ο Ράμσεϊ προωθεί στον Μπέιλ, εκείνος όμως δεν μπορεί να νικήσει τον Ακινφέεφ. Κόρνερ από δεξιά με τον Ράμσεϊ, η φάση τελειώνει με άστοχο σουτ του Τέιλορ.

23:08

Το ρωσικό περιβραχιόνιο στον Ακινφέεφ.

23:07

52': Δεύτερη αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Γκολόβιν στη θέση του Σιρόκοφ.

23:06

50': Κόρνερ παραχωρεί ο Α. Μπερεζούτσκι από δεξιά για την Ουαλία. Ο ίδιος παίκτης αποκρούει την μπάλα με το κεφάλι μετά την εκτέλεση του Ράμσεϊ.

23:04

47': Σουτ του Μπέιλ, ο Ακινφέεφ τον σταματά.

23:02

46': Κόρνερ από αριστερά για την Ουαλία. Ο Ράμσεϊ εκτελεί πλασαριστά, η μπάλα καταλήγει σε πλάγιο.

23:02

23:01

46': Πρώτη αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Αλεξέι Μπερεζούτσκι στη θέση του αδερφού του Βασίλι Μπερεζούτσκι. Να σημειωθεί ότι σήμερα οι δίδυμοι γίνονται 34 ετών.