Λήξη αναμέτρησης, νίκη για το Βέλγιο με 3-0.

17:47

17:44

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

17:40

84': Κάνει το σουτ ο Ντε Μπρούινε και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Ράντολφ.

17:39

83': Μπεντέκε αντί Λουκάκου για το Βέλγιο.

17:35

79': Κιν αντί Λονγκ για την Ιρλανδία.

17:32

76': Μπαίνει από δεξιά στην περιοχή ο Μέρτενς, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

17:28

72': ΜακΓκίντι αντί Χούλαχαν για την Ιρλανδία.

17:27

Νέα αντεπίθεση από το Βέλγιο, ο Αζάρ κάνει εξαιρετική κούρσα, εκείνος δίνει στον Λουκάκου και ο τελευταίος αμαρκάριστος σκοράρει.

17:26

70': ΓΚΟΛ για το ΒΕΛΓΙΟ!

17:24

69': Ο Μέρτενς δίνει στον Ντε Μπρούινε και το σουτ του τελευταίου είναι κακό.

17:23

Απελευθερωμένα παίζουν πλέον οι Βέλγοι.

17:19

64': Στη θέση του Καράσκο ο Μέρτενς για το Βέλγιο.

17:18

62': ΜακΚλιν αντί ΜακΚάρθι για την Ιρλανδία.

17:17

Ο Μουνιέ βγάζει από δεξιά ωραία σέντρα και ο Βίτσελ με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 2-0. Πήγε στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν κατάφερε να αποκρούει ο Ράντολφ.

17:17

61': ΓΚΟΛ για το ΒΕΛΓΙΟ!

17:16

Κυκλοφορούν την μπάλα οι Βέλγοι.

17:12

57': Ναϊνγκολάν αντί Ντεμπελέ, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει.

17:12

56': Μακρινό σουτ από τον Βίτσελ, εύκολα ο Ράντολφ.

17:09

53': Κόρνερ για την Ιρλανδία. Ο Μπρέιντι το εκτελεί και ο Βερτόνχεν διώχνει.

17:05

49': Κίτρινη στον Βερμάλεν.

17:04

Εξαιρετική αντεπίθεση από τους Βέλγους, ο Ντε Μπρούινε περνά τον ΜακΚάρθι, δίνει στον Λουκάκου και εκείνος από το ημικύκλιο με πλασέ εκτελεί τον Ράντολφ.

17:04

48': ΓΚΟΛ για το ΒΕΛΓΙΟ!

17:02

17:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:46

16:42

42': Κίτρινη στον Χέντρικ.

16:42

Ευκαιρία για το Βέλγιο! Ο Ντε Μπρούινε εκτελεί κόρνερ, ο Αλντερβάιρελντ παίρνει την κεφαλιά και πάνω στη γραμμή ο Χούλαχαν διώχνει με νέα κεφαλιά.

16:40

Εξακολουθούν να κυριαρχούν οι Βέλγοι.

16:36

36': Ο Ντε Μπρούινε εκτελεί κόρνερ, ο Μουνιέ επιχειρεί ψαλιδάκι και αστοχεί.

16:33

33': Ο Μπρέιντι εκτελεί φάουλ, ο Κλαρκ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:30

30': Ο Ντε Μπρούινε ανοίγει δεξιά για τον Μουνιέ, εκείνος κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:29

29': Συρτό μακρινό σουτ από τον Ντε Μπρούινε, μπλοκάρει ο Ράντολφ.

16:25

Στο 65% η κατοχή υπέρ των Βέλγων.

16:21

21': Ευκαιρία για το Βέλγιο! Ο Ντε Μπρούινε βγάζει τη σέντρα, η μπάλα πηγαίνει στον Αζάρ κι εκείνος από μέσα αριστερά αστοχεί.

16:18

18': Κόρνερ για την Ιρλανδία. Το εκτελεί ο Μπρέιντι, ο Κλαρκ παίρνει την κεφαλιά και κερδίζει νέο κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:17

17': Εκτελεί φάουλ ο Ντε Μπρούινε, αλλά κανένας συμπαίκτης του δεν μπαίνει στην πορεία της μπάλας.

16:13

13': Ευκαιρία για το Βέλγιο. Ο Ντε Μπρούινε εκτελεί κόρνερ, ο Βερμάλεν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:11

Δεν κρατούν καθόλου μπάλα οι Ιρλανδοί.

16:08

Από τα πλάγια προσπαθούν οι "κόκκινοι διάβολοι" να γίνουν απειλητικοί.

16:04

Την πρωτοβουλία από το πρώτο λεπτό έχουν οι Βέλγοι.

16:01

15:59

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

15:56

Τώρα έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων των δύο χωρών.

15:54

Για τον ίδιο όμιλο η Ιταλία χθες νίκησε τη Σουηδία με 1-0.

15:52

Το καθιερωμένο τελετουργικό έναρξης στον αγωνιστικό χώρο.

15:49

Από ήττα κόντρα στην Ιταλία με 2-0 προέρχονται οι Βέλγοι, 1-1 με τη Σουηδία είχε φέρει η Ιρλανδία την πρώτη αγωνιστική.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Βελγίου με την Ιρλανδία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΒΕΛΓΙΟ
Κουρτουά, Μουνιέ, Αλντερβάιρελντ , Βερμάλεν, Βερτόνχεν, Βίτσελ, Ντεμπελέ, Καράσκο, Αζάρ, Ντε Μπρούινε, Λουκάκου.
Αναπ: Μινιολέ, Ναϊνγκολάν, Φελαϊνί, Μέρτεενς, Ντεναϊέρ, Οριγκί, Καμπασελέ, Μπεντέκε, Λουκάκου, Ματσουαγί, Σιμάν, Ζιλέ
ΙΡΛΑΝΔΙΑ
Ράντολφ, Κόουλμαν, Ο'Σέι, Κλαρκ, Γουόρντ, Γουίλαν, ΜακΚάρθι, Χέντρικ, Μπρέιντι, Χούλαχαν, Λονγκ
Αναπ: Γουέστγουντ, Κίογκ, ΜακΓκίντι, Κιν, ΜακΚλιν, Ντάφι, Γουόλτερς, Κρίστι, Μάιλερ, Μέρφι, Κουίν, Γκίβεν
Διαιτητής: Κιουνέιτ Τσακίρ (Τουρκία) Βοηθοί: Μπαχατίν Ντουράν (Τουρκία), Ταρίκ Ονγκούν 4ος: Μπενουά Βαστιάν