1
06:44

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή σας ημέρα!

06:40

Πρόκριση για τους διοργανωτές στους "4" (θα αντιμετωπίσουν το νικητή του προημιτελικού Αργεντινή - Βενεζουέλα). Καλύτερες οι ΗΠΑ στο α' ημίχρονο, σαφώς ανώτερο το Εκουαδόρ στο δεύτερο 45λεπτο θα μπορούσε κάλλιστα να πάει το ματς στα πέναλτι, καθώς στο Κόπα Αμέρικά με εξαίρεση τον τελικό δεν υπάρχει παράταση σε περίπτωση μη ανάδειξης νικητή στο 90λεπτο.

06:30

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΗΠΑ - Εκουαδόρ 2-1.

06:29

90'+5: Τελευταία αλλαγή για τις ΗΠΑ. Ο Μπίρνμπαουμ στη θέση του Ζάρντες.

06:28

90'+4: Κόρνερ για το Εκουαδόρ με τον Αρόγιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

06:26

90'+1: Προσπαθεί να διώξει ο Μπρουκς, αλλά το σουτ του φεύγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γκουζάν, παραλίγο αυτογκόλ! Το κόρνερ στην εξέλξη της φάσης από τον Γκαϊμπόρ, περνά ανεκμετάλλευτο.

06:26

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

06:25

90': Αποβολή από τον πάγκο του προπονητή του Εκουαδόρ Γκουστάβο Κιντέρος.

06:19

84': Κίτρινη κάρτα στον Γκουζάν (για καθυστέρηση),

06:17

82': Τρίτη αλλαγή για το Εκουαδόρ. Ο Χάιμε Αγιοβί στη θέση του Παρέδες.

06:16

81': Οφσάιντ ο Ένερ Βαλέντσια. Οριακό.

06:16

81': Δεύτερη αλλαγή για τις ΗΠΑ. Ο Ζούσι στη θέση του Μπεντόγια.

06:14

79': Καλοτραβηγμένο σουτ Γουόλτερ Αγιοβί έξω από την περιοχή, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

06:12

77': Νέα σέντρα από τον Μοντέρο, σκαστή κεφαλιά του Ένερ Βαλέντσια, άουτ...

06:11

76': Μεγάλη ευκαιρία για το Εκουαδόρ. Σέντρα Μοντέρο από τα αριστερά, κεφαλιά του μόνου Ένερ Βαλέντσια από το ύψος του πέναλτι, ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι..

06:10

75΄: Αλλαγή για τις ΗΠΑ. Ο Μπέκερμαν αντί του Ντέμπσεϊ.

06:09

Ο Γουόλτερ Αγιοβί εκτελεί πλασαριστά φάουλ από τα πλάγια και δεξιά, η μπάλα φτάνει στον αφύλακτο Αρόγιο, σουτ από το ύψος της περιοχής και 2-1.

06:09

74': ΓΚΟΛ για το ΕΚΟΥΑΔΟΡ!

06:07

73': Κίτρινη κάρτα στον Μπεντόγια.

06:07

72': Δεύτερη αλλαγή για το Εκουαδόρ. Ο Ραμίρες στη θέση του Γκρουέσο.

06:06

71': Κόρνερ για τις ΗΠΑ από τα δεξιά, πλασαριστά με τον Ζάρντες, η μπάλα απομακρύνεται.

06:03

68': Σέντρα από τα δεξιά στο κέντρο της άμυνας των ΗΠΑ πετάγεται ο Ένερ Βαλέντσια, η μπάλα ένα μέτρο πάνω από την εστία του Γκουζάν.

06:01

Σέντρα από τον Μπέσλερ από τα αριστερά, κεφαλιά - πάσα Ζάρντες από την καρδιά της άμυνας του Εκουαδόρ στον Ντέμπσεϊ, διαγώνιο συρτό σουτ από θέση μέσα αριστερά και πλάγια, εξ επαφής προβολή του Ζάρντες στο δεύτερο δοκάρι στα δεξιά και 2-0.

06:01

65' ΓΚΟΛ για τις ΗΠΑ!

05:59

64': Κίτρινη κάρτα στον Παρέδες.

05:56

61': Πρώτη αλλαγή για το Εκουαδόρ. Ο Γκαϊμπόρ στη θέση του Νομπόα.

05:56

61': Δυνατό σουτ Αρόγιο έξω από την περιοχή και με μέτωπο στην εστία της των ΗΠΑ, πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

05:55

60': Οφσάιντ ο Ένερ Βαλέντσια. Σωστή και αυτή η υπόδειξη.

05:54

59': Ο Ζάρντες άνοιξε για τον Ντέμπσεϊ, σουτ από τη δεξιά διαγώνιο, άουτ.

05:48

53': Κίτρινη στον Γουντ.

05:46

51': Κόκκινη, απευθείας στον Τζόουνς (χτύπημα εκτός φάσης). Συνεχίζουν με δέκα και οι ΉΠΑ.

05:46

51': Αποβολή για τον Αντόνιο Βαλέντσια, με δεύτερη κίτρινη. Μένει με δέκα παίκτες το Εκουαδόρ.

05:45

50': Οφσάιντ ο Αρόγιο. Σωστά.

05:43

47': Φάουλ για το Εκουαδόρ με τον Αγιοβί. Κεφαλιά-πάσα από το πρώτο δοκάρι του Αντόνιο Βαλέντσια, δεύτερη από τον Ένερ Βαλέντσια στο δεύτερο, αλλά δεν θα βρει γεμάτα την μπάλα και καταλήγει άουτ...

05:40

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.