2
20:54

Σας ευχαριστούμε. Καλό βράδυ.

20:53

Σκοράροντας στην αρχή και το τέλος του δευτέρου ημιχρόνου, η Βόρειος Ιρλανδία έπαιξε έξυπνα, αμύνθηκε σωστά και σημείωσε την παρθενική της νίκη σε τελική φάση Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

20:53

Τέλος αγώνα: Ουκρανία - Βόρειος Ιρλανδία 0-2.

20:51

Σουτ του Ντάλας, ο Πιατόφ αποκρούει προσωρινά και ο Μακ Γκιν δίνει τη χαριστική βολή στην Ουκρανία, με νέο σουτ προ κενής εστίας.

20:51

96': ΓΚΟΛ! Ουκρανία - Βόρειος Ιρλανδία 0-2.

20:49

95': Κίτρινη στον Τζόνι Έβανς.

20:47

93': Τρίτη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Τώρα θα βγει ο Κόρι Έβανς και θα μπει ο Μακ Νερ.

20:46

Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

20:45

90': Μακρινό σουτ του Κονοπλιάνκα, δεν ανησυχεί ο Μακ Γκόβερν.

20:44

89': Καλό σουτ του Γιαρμολένκο με το αριστερό, ο Μακ Γκόβερν πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει.

20:41

87': Κίτρινη στον Ντάλας.

20:39

85': Κεφαλιά του Ζιντσένκο (πρώτη επαφή με την μπάλα), ο Μακ Γκόβερν μπλοκάρει.

20:38

84': Δεύτερη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Ο Μαγκίνις στη θέση του Γουάσινγκτον.

20:38

84': Τρίτη αλλαγή για την Ουκρανία. Ο Ζιντσένκο στη θέση του Κοβαλένκο.

20:34

80': Κόρνερ από αριστερά για την Ουκρανία παραχωρεί ο Τζόνι Έβανς. Ο Κονοπλιάνκα εκτελεί, ο Νόργουντ απομακρύνει, νέα σέντρα ο Σέβτσουκ, ο Μακ Γκόβερν μπλοκάρει.

20:33

78': Οφσάιντ ο Γιαρμολένκο. Ξανά λάθος απόφαση ο βοηθός.

20:31

77': Διαγώνιο σουτ του Κοβαλένκο, η μπάλα πολλά μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μακ Γκόβερν.

20:30

76': Δεύτερη αλλαγή για την Ουκρανία. Ο Γκάρμας στη θέση του Σίντορτσουκ.

20:29

Υψηλό ποσοστό κατοχής οι Ουκρανοί με ακρίβεια 74% στις μεταβιβάσεις τους (οι Βορειοϊρλανδοί έχουν μόλις 40%).

20:27

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: Σε ηλικία 36 ετών και 194 ημερών, ο Γκάρεθ Μακ Όλεϊ έγινε ο 2ος γηραιότερος σκόρερ στην ιστορία των τελικών φάσεων της διοργάνωσης μετά τον Ίβιτσα Βάστιτς (38 ετών και 257 ημερών στο ματς της Αυστρίας με την Πολωνία το 2008).

20:27

71': Πρώτη αλλαγή για την Ουκρανία. Ο Ζοζούλια στη θέση του Σελεζνιόφ.

20:26

71': Μονοκόμματο σουτ του Κοβαλένκο από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

20:24

69': Πρώτη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Ο Μακ Γκιν στη θέση του Γουάρντ.

20:23

68': Οφσάιντ ο Γιαρμολένκο. Λάθος απόφαση.

20:22

67': Κίτρινη στον Σίντορτσουκ.