0
-
0
21:30

Σημαντικός βαθμός για τον Πανιώνιο στο Αγρίνιο, με τον Παναιτωλικό να είναι καλύτερος, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει. Στο β' μέρος, πάντως, οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν στο ανασταλτικό κομμάτι και αντιμετώπισαν λιγότερα προβλήματα απ' ότι στο πρώτο 45λεπτο.

21:28

Τέλος του αγώνα.

21:26

94': Κίτρινη κάρτα στον Καμπάνταη.

21:25

93': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Πανιώνιος. Ο Τόσκας παίρνει τη θέση του Γιάννου.

21:23

Προσπαθεί να πιέσει ο Παναιτωλικός στα τελευταία λεπτά.

21:22

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις και διανύουμε ήδη το πρώτο.

21:17

86': Δεύτερη αλλαγή από τον Νίκο Παντελή. Βγαίνει ο Κολοβός και μπαίνει ο Λαμπρόπουλος.

21:13

81': Κίτρινη κάρτα στον Μπελόν.

21:11

80': Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Δάρλας παίρνει τη θέση του Γκόλια.

21:10

Οι φιλοξενούμενοι εδώ και λίγη ώρα έχουν ισορροπήσει το ματς.

21:07

76': Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια.

21:07

76': Δεξί σουτ του Μπελόν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Ανέστης.

21:07

75': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Βγαίνει ο Παπουτσογιαννόπουλος, μπαίνει ο Καλογέρης.

21:03

Ο Κούρος έκανε σέντρα από αριστερά, ο αμυντικός του Παναιτωλικού στην προσπάθειά του να διώξει με κεφαλιά δεν βρήκε καλά την μπάλα και πέφτοντας αυτή κόλλησε πάνω του και φάνηκε να βρίσκει στο χέρι του. Δεν δίνεται, όμως, τέτοιο πέναλτι.

21:02

71': Οι παίκτες του Πανιωνίου διαμαρτύρονται για πέναλτι σε χέρι του Καλί.

20:58

67': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Μενδρινός, μέσα ο Καμπάνταης.

20:53

Κάνει πιο επιθετική την ομάδα του ο Χάβος.

20:53

62': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπελόν μπαίνει στη θέση του Γοδόι.

20:53

62': Κίτρινη κάρτα στον Κουλουχέρη.

20:47

55': Πολύ ωραία σέντρα του Γκάλο, ο Μπόγιοβιτς νικάει στον αέρα τον Αυλωνίτη, αλλά η κεφαλιά του Σέρβου φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

20:44

52': Ολιγωρία στο κέντρο άμυνας του Πανιωνίου, ο Καμαρά κλέβει την μπάλα και μπαίνει στην περιοχή, όμως, το σουτ του είναι τραγικά άστοχο.

20:41

50': Κίτρινη κάρτα στον Παπουτσογιαννόπουλο.

20:38

47': Κίτρινη κάρτα στον Κούρο.

20:37

46': Έναρξη β' μέρους.

20:23

Ο Πανιώνιος από την άλλη πλευρά αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα στην ανάπτυξη, αλλά και στην ανασταλτική του λειτουργία και οφείλει στον Ανέστη το ότι δεν έχει βρεθεί πίσω στο σκορ.

20:21

Πολύ καλύτεροι οι γηπεδούχοι σε αυτό το πρώτο 45λεπτο, δικαιούνταν τουλάχιστον ένα γκολ. Με πολύ καλή πίεση στον χώρο του κέντρου δεν επιτρέπουν στους Νεοσμυρνιώτες να κυκλοφορήσουν την μπάλα, έχουν κάνει πολλά κλεψίματα και έχουν απειλήσει κυρίως από τα άκρα, αλλά και με «στημένες» φάσεις.

20:21

Τέλος α' μέρους.

20:20

Σε κόρνερ του Γκάλο ο Μπακάκης παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο του Ανέστη.

20:20

45'+1': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό

20:19

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:13

40': Νέα επέμβαση του Ανέστη σε «κεραυνό» του Παπουτσογιαννόπουλου.

20:11

38': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, αλλά ο Ανέστης αποκρούει την κεφαλιά του Καμαρά.

20:09

Εξακολουθούν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα οι γηπεδούχοι, αλλά ο ρυθμός τους έχει πέσει και δεν φτάνουν εύκολα πλέον στην αντίπαλη περιοχή.

19:59

25': Ο Κούσας παίζει το ένα - δύο με τον Μπακάκη, κάνει και το σουτ από θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, άουτ η μπάλα.

19:55

21': Κίτρινη κάρτα στον Κούσα.

19:55

Φάουλ του Γκάλο, ο Κούσας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά έχει υποδειχτεί σωστά σε θέση οφσάιντ.

19:54

21': Ακυρώνεται γκολ του Παναιτωλικού.

19:52

19': Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Γκάλο εκτελεί φάουλ, ο Μπόγιοβιτς πιάνει σκαστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει ελάχιστα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Ανέστη.

19:51

18': Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη.

19:50

Ο Παναιτωλικός έχει μπει πιο δυνατά στο ματς και πιέζει κυρίως από τα άκρα με Καμαρά και Μπακάκη για ένα γκολ.

19:48

15': Κόρνερ του Γκάλο, ο Καλί παίρνει την κεφαλιά και ο Μητρόπουλος απομακρύνει την μπάλα που κατευθυνόταν στα δίχτυα.

19:42

8': Πάσα του Μπακάκη στον Καμαρά, ο Σενεγαλέζος κάνει σουτ στην κίνηση από το σημείο του πέναλτι, μπλοκάρει εύκολα ο Ανέστης.

19:36

3': Ωραία ατομική ενέργεια του Κολοβού και σουτ με το δεξί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Ράφαελ μπλοκάρει.

19:35

2': Διαγώνιο συρτό σουτ του Μπόγιοβιτς μέσα απ' την περιοχή και δεξιά, αποκρούει ο Ανέστης.

19:34

Ράφαελ, Γκάλο, Κούσας, Καλί, Γκόλιας, Γοδόι, Τζούνιορ, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπακάκης, Καμαρά, Μπόγιοβιτς
Αναπ: Στεφανάκος, Πασάς, Καλογέρης, Δάρλας, Ιωάννου, Άσκες, Μπελόν
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ανέστης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Κούρος, Μητρόπουλος, Καλτσάς, Μενδρινός, Κολοβός, Γιάννου, Αραβίδης
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Λαμπρόπουλος, Καμπάνταης, Λάζνικ, Ντούνης, Τόσκας, Παναγιωτούδης
Διαιτητής: Κάκος (Κέρκυρας) - Βοηθοί: Βασιλειάδης (Μακεδονίας), Μαγιάνης (Άρτας)