0
07:27

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλημέρα σας.

07:20

Εύκολη νίκη για την Αργεντινή και συντήρηση δυνάμεων. Η «αλμπισελέστε», που προκρίθηκε πρώτη στον τέταρτο όμιλο, θα αντιμετωπίση στη φάση των νοκ άουτ, στα προημιτελικά την Βενεζουέλα στις 2.00 τα ξημερώματα της Κυριακής (19/6).

07:11

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Αργεντινή - Βολιβία 3-0.

07:11

90'+2: Κίτρινη κάρτα στον Κουέστα.

07:09

Συμπληρώθηκαν τα 90', δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων...

07:08

89': Οφσάιντ ο Αγκουέρο... Οριακό.

07:06

87': Κίτρινη κάρτα στον Μελεάν.

07:05

86': Δυνατό σουτ Αγκουέρο από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ...

07:04

85': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Βολιβία. Ο Σμέντμπεργκ Νταλένσε έξω, ο Καρμέλο Αλγκαρανάζ μέσα.

07:01

82': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μέσι από τα 35 μέτρα και δεξιά, η μπάλα πάνω από την εστία της Βολιβίας.

07:01

82': Κίτρινη κάρτα στον Κάμπος για την προηγούμενη ενέργεια του.

07:01

81': Φάουλ Κάμπος πάνω σε Μέσι με τον παίκτη της Βολιβίας να σπρώχνει τον αρχηγό της Αργεντινής.

06:56

77': Οφσάιντ ο Μέσι. Σωστή υπόδειξη.

06:54

75': Τρίτη αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Μαϊδάνα αντί του Οταμέντι.

06:49

Στο 70' πια... Έχει προβλήματα στην τελική πάσα η Αργεντινή, παρά το γεγονός ότι παίζει μονότερμα τη Βολιβία.

06:41

62': Κόρνερ για την Αργεντινή από τα δεξιά με τον Λαβέτσι, περνά ανεκμετάλλευτο.

06:38

60': Φάουλ σε ιδανική θέση για τον Μέσι... Στα 6-7μέτρα της δεξιά διαγώνιου, εκτελεί η μπάλα φεύγει μισό μέτρο από το δεξί δοκάρι του Λάμπε.

06:35

57': Ωραία κίνηση από τον Κάμπος, μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή, δυνατό σουτ από αρκετά πλάγια θέση, άουτ. Η πρώτη αξιόλογη στιγμή για τη Βολιβία στο ματς.

06:33

55': Δυνατό σουτ Μπίλια από θέση έξω αριστερά, διώχνει ο Λάμπε.

06:30

52': Οφσάιντ ο Λαβέτσι. Λάθος υπόδειξη.

06:24

46': Κομπίνα από τους Βολιβιανούς στη σέντρα, με τη μία σουτ από το κέντρο, αλλά ο Ρομέρο μπλοκάρει.

06:24

06:24

46': Δύο αλλαγές για την Αργεντινή. Ο Μέσι στη θέση του Ιγκουαΐν και ο Μπίλια αντί του Μπανέγκα.

06:24

46': Αλλαγή για τη Βολιβία. Ματσάδο στη θέση του Άρσε.

06:22

Ο Μέσι θα μπει και αποθεώνεται από τον κόσμο...

06:07

Λήξη α' ημιχρόνου, Αργεντινή - Βολιβία στο 3-0.

06:06

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος...

06:06

45': Σουτ Ιγκουαΐν στα αριστερά του ημικύκλιου, υπό πίεση, μπλοκάρει ο Λάμπε.