1
05:08

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή σας ημέρα!

05:06

Και θα είναι αδικία να μην χαρακτηρίσουμε ως το καλύτερο γκολ, που είδαμε έως τώρα στο τουρνουά αυτό του Χεσούς Μανουέλ Κορόνα, με το οποίο διαμορφώθηκε και το 1-1 για λογαριασμό του Μεξικού.

05:05

Άξιζε όχι απλά την ισοπαλία, αλλά τη νίκη το Μεξικό, που έχασε τα... άχαστα. Ωστόσο και έτσι στην ισοβαθμία με τη Βενεζουέλα στον 3ο όμιλο έχοντας καλύτερο συντελεστή τερμάτων, είναι πρώτο και αποφεύγει στην προημιτελική φάση του Κόπα Αμέρικα την Αργεντινή. Αντίθετα τον Μέσι και την παρέα του καλείται να κοντράρει πλέον η Βενεζουέλα.

05:01

Λήξη αναμέτρησης, Μεξικό - Βενεζουέλα 1-1.

04:59

Τριάντα βαθμοί Κελσίου η θερμοκρασία στο "Reliant Stadium" στο Χιούστον του Τέξας, το οποίο διαθέτει πλαστικό χλοοτάπητα. Πανηγύρια για τους δεκάδες χιλιάδες Μεξικανούς στις εξέδρες!

04:58

90'+2: Οφσάιντ ο Μαρτίνες. Σωστή υπόδειξη.

04:56

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

04:52

86': Σουτ Ερέρα έξω από την περιοχή, άουτ.

04:50

84': Καλή στιγμή για τη Βενεζουέλα. Ο Μαρτίνες στοπάρει από τα αριστερά, ανάποδο ψαλίδι, δύσκολα σε κόρνερ ο Χοσέ Κορόνα, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο στην εξέλιξη του.

04:49

83': Τρίτη αλλαγή και για τη Βενεζουέλα. Ο Οτέρο στη θέση του Γκέρα.

04:48

82': Κορόνα επιχειρεί να κρεμάσει τον τερματοφύλακα της Βενεζουέλα, άουτ.

04:46

Τρομερή προσπάθεια Κορόνα μπαίνει κατά μέτωπο στην περιοχή, με ντρίπλες ξεφεύγει απ' όποιον βρίσκει μπροστά του, σουτ από το ύψος του πέναλτι και 1-1.

04:46

80': ΓΚΟΛ για το ΜΕΞΙΚΟ!

04:44

78': Μεγάλη ευκαιρία για το Μεξικό. Ατομική προσπάθεια Κορόνα, μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, διαγώνιο σουτ, σχεδόν αγγίζει το αριστερό δοκάρι του Ερνάντεζ και άουτ!

04:44

78': Δεύτερη αλλαγή για τη Βενεζουέλα. Ο Ροντόν στη θέση του Σάντος.

04:40

74': Τεράστια ευκαιρία για το Μεξικό. Φάουλ απο τα πλάγια με τον Ερέρα. Κεφαλιά Ρέγες από κοντά απομακρύνει ο Ερνάντεζ, νέο σουτ από τον Μορένο, νέα εξαιρετική απόκρουση του τερματοφύλακα της Βενεζουέλας. Κόρνερ στην εξέλιξη της φάσης για το Μεξικό περνά ανεκμετάλλευτο με τον Ερνάντεζ να κάνει καθυστερήσεις στη συνέχεια.

04:35

69': Κίτρινη κάρτα ο Πεναράντα.

04:33

67': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του το Μεξικό. Ο Χαβιέρ Ερνάντες στη θέση του Μολίνα.

04:33

67': Σουτ Λαγιούν μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ερνάντεζ.

04:32

66': Κάθετη για τον Μαρτίνες, κακό πλασέ, χωρίς δύναμη, αν και σε θέση τετ α τετ, μπλοκάρει εύκολα ο Χοσέ Κορόνα.

04:31

65': Πρώτη αλλαγή για τη Βενεζουέλα. Μαρτίνες αντί του Ντελ Βάγιε.

04:30

64': Λαγιούν από τα αριστεράα, συρτό σουτ από το Μονίνα, μισό μέτρο έξω από το δεξί δοκάρι του Χοσέ Κορόνα.

04:28

63': Σουτ από τον Ντελ Βάγιε, δεν έχει πρόβλημα ο τερματοφύλακας του Μεξικό.

04:27

62': Ωραία κίνηση και δυνατή βολίδα από τον Λαγιούν σε θέση έξω αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Ερνάντεζ.

04:26

61': Φάουλ για τη Βενεζουέλα στην ευθεία και στα 30 περίπου μέτρα. Απευθείας ο Σέιχας, πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Χοσέ Κορόνα.

04:25

60': Κίτρινη κάρτα στον Μολίνα.

04:22

57': Κινείται από τα δεξιά ο Κορόνα, σουτ από το ημικύκλιο, άουτ.

04:17

52': Κίτρινη κάρτα στον Σάντος.

04:15

50': Καλή στιγμή για το Μεξικό. Λοσάνο - Λαγιούν παίζουν το 1-2, σέντρα από τα δεξιά ο Περάλτα επιχειρεί την προβολή από κοντά με αυτοθυσία ο Άνχελ διώχνει...

04:15

50': Κόρνερ για τη Βενεζουέλα με τον Γκέρα, περνά ανεκμετάλλευτο.

04:11

46': Δεύτερη αλλαγή για το Μεξικό. Ο Λαγιούν αντί του Τόρες Νίλο.

04:11

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.