Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας αυτό το σπουδαίο ματς. Καλό ξημέρωμα.

Οι "ατζούρι" άντεξαν στην πίεση των "κόκκινων διαβόλων" και χάρη στην εμπειρία τους άρχισαν ιδανικά τις υποχρεώσεις τους στον 5ο όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

23:50

Τέλος αγώνα. Βέλγιο - Ιταλία 0-2.

23:50

Η Ιταλία στην κόντρα, ο Ιμόμπιλε δίνει δεξιά στον Καντρέβα, εκείνος ψύχραιμος βλέπει στο δεύτερο δοκάρι τον Πελέ, ο οποίος κλειδώνει τη νίκη με βολ πλανέ.

23:49

92': ΓΚΟΛ! Βέλγιο - Ιταλία 0-2.

23:48

91': Κίτρινη στον Βέρτονγκεν.

23:47

90': Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

23:46

90': Οριγκί και Φελαϊνί δεν μπορούν από κοντά να καταγράψουν τελική. Η μπάλα στα χέρια του Μπουφόν.

23:44

88': Εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα απομακρύνεται.

23:44

87': Η ώρα του Βελγίου για να κερδίσει κόρνερ. Ο Καράσκο θα εκτελέσει από δεξιά.

23:42

85': Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Οριγκί. Το εκτελεί κι αυτό ο Καντρέβα, η μπάλα μετά από κόντρες καταλήγει στα χέρια του Κουρτουά.

23:41

84': Η Ιταλία στην κόντρα, δύο με δύο, ο Ιμόμπιλε σουτάρει εκτός περιοχής, ο Κουρτουά αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

23:40

84': Κίτρινη στον Μότα, η τέταρτη για την Ιταλία, οι παίκτες της οποίας κάνουν χρήσιμα φάουλ.

23:39

82': Νέο κόρνερ από δεξιά με τον Μέρτενς, η μπάλα καταλήγει αριστερά, ο Ντε Μπρούιν σεντράρει, ο αμαρκάριστος Οριγκί παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Μπουφόν. Σπουδαία ευκαιρία αυτή για τους "κόκκινους διαβόλους".

23:37

81': Σουτ του Μέρτενς, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ από δεξιά για το Βέλγιο. Ο Μέρτενς εκτελεί, αλλά το Βέλγιο δεν απειλεί.

23:35

Ώρα για το τελευταίο δεκάλεπτο. Ποιος θα νικήσει; Η ιταλική άμυνα ή η βελγική επίθεση;

23:35

78': Τρίτη αλλαγή και για την Ιταλία. Ο Μότα στη θέση του Ντε Ρόσι.

23:34

78': Κίτρινη στον Μπονούτσι για φάουλ στον Οριγκί. Σωστή η απόφαση.

23:33

Με δύο "καθαρούς" φορ το Βέλγιο (Καράσκο - Οριγκί).

23:32

75': Τρίτη αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Καράσκο στη θέση του Σιμάν. Τα παίζει όλα για όλα ο Βίλμοτς.

23:32

75': Δεύτερη αλλαγή για την Ιταλία. Ο Ιμόμπιλε στη θέση του Έντερ.

23:31

75': Κίτρινη στον Έντερ. Χρήσιμο και αυτό το φάουλ, αυτή τη φορά στον Μέρτενς.

23:30

74': Σουτ του Τζιακερίνι, η μπάλα βρίσκει στον Σιμάν και καταλήγει σε κόρνερ από αριστερά για την Ιταλία. Ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Τζιακερίνι.

23:29

73': Δεύτερη αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Οριγκί στη θέση του αρνητικού Ρ. Λουκάκου.

23:28

Η Ιταλία αμύνεται σωστά και, πλέον, οι Καντρέβα και Ντε Σίλιο έχουν οπισθοχωρήσει αρκετά.

23:25

Τελικά σηκώνεται χωρίς πρόβλημα ο Βέλγος μεσοεπιθετικός.

23:24

Πρόβλημα τραυματισμού ο Αζάρ. Απόλυτη σιγή στο "Παρκ Ολιμπίκ".

23:22

65': Κίτρινη στον Κιελίνι για τράβηγμα της φανέλας του Αζάρ. Έξυπνο φάουλ γιατί ο Βέλγος έβγαινε στην κόντρα με ταχύτητα.

23:20

Αριστερά παίζει ο Μέρτενς, ο Αζάρ έχει πιο ελεύθερο ρόλο στον άξονα.

23:19

63': Ο Ντε Μπρούιν εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται προσωρινά, ο Αζάρ του στρώνει, νέα σέντρα από τον άσο της Σίτι, η μπάλα περνά από όλους και καταλήγει άουτ.

23:19

62': Πρώτη αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Μέρτενς στη θέση του Ναϊνγκολάν.

23:18

62': Κόρνερ από δεξιά για το Βέλγιο παραχωρεί ο Κιελίνι.

23:15

58': Πρώτη αλλαγή για την Ιταλία. Ο Ντε Σίλιο στη θέση του Νταρμιάν.

23:14

57': Κόρνερ παραχωρεί ο Μπαρτσάλι. Το εκτελεί από αριστερά ο Ντε Μπρούιν, ο Φελαϊνί κάνει επιθετικό φάουλ στον Κιελίνι.

23:13

56': Μακρινό σουτ του Αζάρ, δεν γίνεται να ανησυχήσει ο Μπουφόν.

23:11

54': Μεγάλη ευκαιρία και για την Ιταλία! Ο Καντρέβα σεντράρει από δεξιά, ο Κουρτουά σταματά την κοντινή κεφαλιά του Πελέ και κρατά το 1-0.

23:10

53': Τεράστια ευκαιρία για το Βέλγιο! Υποδειγματική αντεπίθεση με Αζάρ και Ντε Μπρούιν, ο οποίος "σπάει" αριστερά στον αμαρκάριστο Λουκάκου, εκείνος προλαβαίνει την έξοδο του Μπουφόν, πλασάρει και στέλνει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Ιταλίας.

23:09

53': Καίριο τάκλιν του Βερτόνγκεν στον Καντρέβα. Κόρνερ από δεξιά για την Ιταλία με εκτελεστή τον Καντρέβα, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:06

50': Οφσάιντ ο Αζάρ. Σωστή η απόφαση.

23:02

Ο Αντόνιο Κόντε εθεάθη με αίματα στο πρόσωπο μετά το γκολ της Ιταλίας. Πιθανότατα τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών!