1
16:56

Τελικό στο Μενίδι

16:48

90': Ο Τσεβάς περνά στην θέση του Πεταυράκη

16:47

89': Ο Ντακόλ από το ύψος του πέναλτι, έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ

16:47

Ευκαιρία για την ΑΕΚ

16:43

86': Κόρνερ του Γροντή, κεφαλιά του Ντακόλ μπλόκαρε ο Ούσιος

16:42

85': Ο Ζώνας με σουτ απο λάθος του Σταθάκη ισοφαρίζει σε 1-1 για τον Αστέρα Βάρης!

16:40

83': Κάρτα και στον Φωστέρη για σκληρό μαρκάρισμα στον Γεωργέα

16:39

80': Κίτρινη κάρτα στον Παπαδημητρόπουλο

16:38

80': Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μίχου, προσπάθησε να κρεμάσει τον Καραγκιολίδη, αλλά ο γκολκίπερ της ΑΕΚ απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

16:36

78': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Βάρης, ο Κωβαίος στην θέση του Καζάντζη

16:34

75': Ο Ανάκογλου πασάρει εξαιρετικά στον Πόποβιτς αλλά αυτός καθυστέρησε να εκτελέσει και έτσι χάθηκε η ευκαιρία για την Ένωση

16:31

Εξαιρετικό ματς για την ΑΕΚ κάνει ο Ανάκογλου, σίγουρα το καλύτερο φετινό του

16:27

70': Κίτρινη κάρτα στον Ντακόλ για μαρκάρισμα στον Πλίτση

16:27

- Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, πάντα στο 0-1 η ΑΕΚ με το εύστοχο πέναλτι του Ντακόλ

16:26

69': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κώζης στην θέση του Σχίζα

16:24

66': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ (μετά την αναγκαστική του Τσιρίλο). Ο Πόποβιτς στην θέση του Μπρέσεβιτς

16:19

62': Ο Γροντής εκτελεί ένα φάουλ, μπλοκάρει ο Ούσιος

16:18

- Συμπληρώσαμε μια ώρα στο Μενίδι, η ΑΕΚ ελέγχει πάντα το ματς και κυκλοφορεί την μπάλα

16:16

Να μια καλή στιγμή για τον Αστέρα Βάρης

16:16

58': Σουτ του Ζώνα, μπλοκάρει σταθερά την μπάλα ο Καραγκιολίδης

16:15

- Η ΑΕΚ ''ξεκλείδωσε'' την άμυνα του Αστέρα Βάρης και πλέον το ματς θα ανοίξει ακόμα περισσότερο

16:14

Έχει κάνει φοβερή ενέργεια ο Ανάκογλου που μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Σχίζα

16:13

55': Ο Ντακόλ ευστοχεί από τα 11 βήματα και δίνει το προβάδισμα στην Ένωση

16:13

ΓΚΟΛ!

16:12

54': Το κέρδισε ο Ανάκογλου από τον Σχίζα που παίρνει κίτρινη!

16:12

Πέναλτι κερδίζει η ΑΕΚ

16:09

51': Κεφαλιά του Ρόβα, κοντράρει η μπάλα και απομακρύνεται

16:09

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο για την ΑΕΚ η οποία συνεχίζει την πίεση της

16:08

50': Ο Πλατέλλας εκτελεί το φάουλ, κεφαλιά του Ντακόλ, κόντραρε η μπάλα και καταλήγει κόρνερ

16:06

Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ στο δεύτερο μέρος

16:06

48': Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα λίγο άουτ

16:05

Καμία αλλαγή και από τις δύο ομάδες.

16:05

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

15:44

43': Κίτρινη στον Ρόβα

15:42

- Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους

15:39

Κοντά στο γκολ η ΑΕΚ

15:39

38': Κόρνερ του Γροντή, κεφαλιά του Ντακόλ, ελάχιστα άουτ η μπάλα!

15:38

36': Σουτ του Μπρέσεβιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ

15:38

Καθυστέρησε αρκετά ο φορ του Αστέρα Βάρης και το εκμεταλλεύτηκε ο Καραγκιολίδης

15:37

36': Βγήκε τετ α τετ ο Ζώνας μετά απο λάθος του Σταθάκη, αυτός πέρασε τον Καραγκιολίδη, αλλά ο γκολκίπερ της ΑΕΚ με φοβερή κίνηση γράπωσε την μπάλα

15:37

Ευκαιρία για την Βάρη!

15:35

34': Κίτρινη κάρτα στον Κολέλα για μαρκάρισμα στον Πλατέλλα

15:34

33': Επικίνδυνη φάση στα καρέ της ΑΕΚ μετά από γέμισμα, ο Σταθάκης δεν αντέδρασε σωστά και η μπάλα έφυγε άουτ

15:33

- Μισάωρο στο Μενίδι, ο Αστέρας Βάρης κρατά το μηδέν παρά την πίεση που δέχεται από την ΑΕΚ

15:27

Ο Γροντής το εκτέλεσε, ο Ντακόλ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

15:27

26': Σέντρα του Πεταυράκη, σουτ του Αργυρίου στην κινηση απέκρουσε ο Ούσιος σε κόρνερ

15:23

21': Μετά από σέντρα του Πεταυράκη ο Μπρέσεβιτς πήρε την κεφαλιά αλλά ο Ούσιος μπλόκαρε

15:22

- Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, πάντα το ίδιο σκηνικό στο ματς, με την ΑΕΚ να πιέζει

15:21

20': Ο Γροντής δοκιμάζει τα πόδια του από πλάγια θέση, δεν βρίσκει στόχο

15:19

18': Πρώτο σουτ για τον Αστέρα Βάρης από τον Ανδρεαδάκη, η μπάλα ψηλά άουτ

15:17

- Με την αναγκαστική αλλαγή του Τσιρίλο έχει αλλάξει και η διάταξη της ΑΕΚ, με τον Ρόβα να γυρίζει ως παρτενέρ του Σταθάκη στα στόπερ, τον Αργυρίου να πηγαίνει δεξιά -στη θέση του Γεωργέα- και τον αρχηγό της Ένωσης να ανεβαίνει στα χαφ

15:16

15': Εκτέλεση φάουλ του Ρόβα, απέκρουσε ο Ούσιος εντυπωσιακά

15:15

Ανεβάζει σιγά σιγά στροφές η ΑΕΚ

15:15

14': Σουτ του Γροντή, μπλόκαρε ο Ούσιος

15:13

12': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, είναι αναγκαστική. Ο Αργυρίου στην θέση του τραυματία Τσιρίλο

15:10

9': Ντακόλ με προβολή βγάζει έτοιμο γκολ στον Μπρέσεβιτς σε κενό τέρμα, αλλά ο Κροάτης δεν μπόρεσε να σκοράρει

15:08

Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο πεντάλεπτο στο Μενίδι η ΑΕΚ έχει την μπάλα στην κατοχή της και πιέζει τον Αστέρα Βάρης

15:06

Ο Βραζιλιάνος ήταν σε θέση για γκολ

15:05

4': Πριν φτάσει η μπάλα στον Ντακόλ οι αμυντικοί του Αστέρα Βάρης απομακρύνουν

15:02

1': Σέντρα στην αναμέτρηση