Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:50

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Γερμανία με 2-0.

23:49

Εξαιρετική αντεπίθεση από τη Γερμανία, ο Οζίλ βλέπει τον Σβάινσταϊγκερ στο δεύτερο δοκάρι και εκείνος εκτελεί στην κίνηση για το 2-0.

23:48

90'+2: ΓΚΟΛ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

23:47

23:46

90': Σβάινσταϊγκερ αντί Γκέτσε για τη Γερμανία.

23:44

Ο Γιαρμολένκο κάνει ωραία προσπάθεια, αλλά ο Νόιερ βγαίνει έγκαιρα και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:44

88': Ευκαιρία για την Ουκρανία! Ο Μουστάφι δεν βλέπει ότι ο Νόιερ βγαίνει, προσπαθεί να του γυρίσει την μπάλα και λίγο έλειψε να βάλει αυτογκόλ.

23:43

87': Ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Οζίλ βγαίνει μόνος του με τον Πιάτοφ, αλλά ο τελευταίος αποκρούει.

23:40

84': Βγαίνει γρήγορα ο Πιάτοφ και προλαβαίνει τον Σούρλε.

23:38

82': Ξεφεύγει ο Σούρλε, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:34

78': Στη θέση του Ντράξλερ ο Σούρλε για τη Γερμανία.

23:31

75': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μίλερ, ο Πιάτοφ πέφτει και αποκρούει.

23:30

75': Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Γκέτσε, κάνει και το αδύναμο σουτ και ο Πιάτοφ μπλοκάρει.

23:30

74': Ζιντσένκο αντί Κοβαλένκο για την Ουκρανία.

23:29

73': Κόρνερ για τη Γερμανία. Εκτελείται από τον Κρόος και η μπάλα απομακρύνεται από τον Ρακίτσι.

23:28

Ελέγχουν πλήρως το ματς τα "πάντσερ", παίζει άναρχα πλέον η Ουκρανία.

23:24

68': Ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Χέβεντες βγάζει τη σέντρα, ο Ντράξλερ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:24

68': Κίτρινη στον Κονοπλιάνκα.

23:22

67': Σελέζνιεφ αντί Ζουζούλια για την Ουκρανία.

23:21

Δοκιμάζουν πολλά σουτ στην κλειστή άμυνα της Ουκρανίας οι Γερμανοί, ενώ οι παίκτες του Φομένκο είναι ακίνδυνοι.

23:17

61': Ο Κεντίρα δοκιμάζει το πόδι του και ο Πιάτοφ αποκρούει.

23:14

58': Απευθείας φάουλ από τον Ρακίτσκι, πέφτει και αποκρούει ο Νόιερ.

23:12

56': Νέο σουτ εκτός περιοχής από τον Κρόος, η μπάλα κοντράρει και ο Πιάτοφ μπλοκάρει.

23:08

52': Ο Κρόος κάνει το σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα βρίσκει ελάχιστα το οριζόντιο δοκάρι και φεύγει άουτ.

23:04

48': Καλό διαγώνιο σουτ από τον Ντράξλερ, διώχνει με τις γροθιές ο Πιάτοφ.

23:02

23:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:47

22:45

22:44

45': Νέο κόρνερ για την Ουκρανία από τη σέντρα του Σεβτσούκ. Εκτελείται και ο Νόιερ μπλοκάρει.

22:41

42': Κόρνερ για την Ουκρανία, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:38

39': Ο Γιαρμολένκο σκοράρει αλλά είναι σε θέση οφσάιντ συμπαίκτης του στην αρχή της φάσης.

22:36

37': Τρομερή ευκαιρία για την Ουκρανία! Ο Γιαρμολένκο κάνει εξαιρετική αλλαγή παιχνιδιού, ο Κονοπλιάνκα κάνει το πλασέ και στη γραμμή ο Μπόατενγκ διώχνει.

22:35

Αλλάζουν με ταχύτητα την μπάλα οι Γερμανοί κάποιες στιγμές αλλά στα μετόπισθεν δείχνουν ευάλωτοι.

22:31

31': Σουτ του Σεβτσούκ με τη μία, άουτ φεύγει η μπάλα.

22:29

29': Ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Κρόος με εξαιρετική πάσα βρίσκει τον Κεντίρα στην πλάτη της άμυνας, αλλά το δυνατό σουτ του τελευταίου είναι πάνω στον Πιάτοφ.

22:26

27': Μεγάλη ευκαιρία για την Ουκρανία! Ο Κονοπλιάνκα εκτελεί το κόρνερ, ο Κατσερίντι παίρνει την κεφαλιά και ο Νόιερ πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση με το ένα χέρι.

22:23

23': Ο Κρόος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει εκτός. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο με τον Πιάτοφ να διώχνει και να κερδίζει φάουλ στη συνέχεια.

22:19

Ο Κρόος εκτελεί φάουλ και ο Μουστάφι με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Πιάτοφ νικώντας στον αέρα τον Σιντορτσούκ.

22:19

19': ΓΚΟΛ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

22:16

Από τα πλάγια προσπαθούν τα "πάντσερ" να διασπάσουν την άμυνα της Ουκρανίας.

22:12

13': Ο Ντράξλερ βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Μίλερ στρώνει με κεφαλιά στον Χέκτορ, αλλά το σουτ του τελευταίου είναι άστοχο.

22:08

Δεν έχει καταφέρει να επιβάλει τον ρυθμό της προς το παρόν η Γερμανία.

22:04

5': Κάνει το λάθος ο Μουστάφι, η μπάλα φτάνει στον Κονοπλιάνκα, εκείνος σουτάρει με τη μία και ο Νόιερ αποκρούει εντυπωσιακά.

22:03

4': Μπαίνει στην περιοχή από αριστερά ο Ντράξλερ, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:01

21:58

Σεβτσούκ και Νόιερ αντάλλαξαν λάβαρα και χειραψίες.

21:55

Τώρα έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων.

21:52

Ολοκληρώθηκε το μίνι τελετουργικό πριν το ματς.

21:48

Πρεμιέρα για τις δύο ομάδες, οι οποίες είναι στον ίδιο όμιλο με Πολωνία και Β. Ιρλανδία. Υπενθυμίζεται ότι αυτό το ματς έχει ακριβώς πριν και με γκολ του Μίλικ οι Πολωνοί κέρδισαν με 1-0.

21:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Γερμανίας με την Ουκρανία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Νόιερ, Χέβεντες, Τζερόμ Μπόατενγκ, Μουστάφι, Χέκτορ, Κεντίρα, Κρόος, Οζίλ, Τόμας Μίλερ, Ντράξλερ, Γκέτσε.
Αναπ: Τερ Στέγκεν, Χούμελς, Σβάινσταϊγκερ, Σούρλε, Ποντόλσι, Τσαν, Βάιγκλ, Ταχ, Σανέ, Κίμιχ, Γκόμες, Λένο.
ΟΥΚΡΑΝΙΑ
Πιάτοφ, Φεντέτσκι, Χατσερίντι, Ρακίτσκι, Σεβτσούκ, Σιντορτσούκ, Στεπανένκο, Κοβαλένκο, Γιαρμόλενκο, Κονοπλιάνκα, Ζοζούλια.
Αναπ: Μπόικο, Μπούτκο, Τίμοστσουκ, Κούχερ, Σελέζνιοφ, Ροτάν, Μπουντκίβφσκι, Ριμπάλκα, Χάρμας, Ζιντσένκο, Καραφέεφ, Σεβτσένκο
Διαιτητής: Μάρτιν Άτκινσον Βοηθοί: Μάικ Μάλαρκι, Στέφεν Τσάιλντ 4ος: Μπόμπι Μάντεν