Υπάρχουν πάρα πολλές διαμαρτυρίες από πλευράς Ουρουγουάης για τη διαιτησία.

05:03

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Μεξικό - Ουρουγουάη 3-1.

05:01

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Χιμένεζ.

04:59

Ο Λοσάνο από τα αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Χιμένεζ ευνοείται από τις κόντρες και ο Ερέρα με κεφαλιά σε κενή εστία γράφει το 3-1 για το Μεξικό.

04:59

90'+2: ΓΚΟΛ για το ΜΕΞΙΚΟ!

04:57

04:56

90': Κεφαλιά Γκοντίν μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Μεξικού.

04:53

87': Μακρινό ευθύβολο σουτ Ραμίρεζ, άουτ.

04:52

Εκτελείται κόρνερ για το Μεξικό με πάσα. Η μπάλα δεν φεύγει από τα καρέ της Ουρουγουάης και ο Μάρκες με δυνατό σουτ από θέση μέσα δεξιά κάνει το 2-1 για το Μεξικό.

04:52

85': ΓΚΟΛ για το ΜΕΞΙΚΟ!

04:51

85' Κίτρινη κάρτα στον Γκοντίν.

04:50

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Ουρουγουάη. Ο Ραμίρεζ στη θέση του Σάντσεζ,

04:49

83': Τρίτη αλλαγή για το Μεξικό. Ο Χιμένεζ στη θέση του Ερνάντες.

04:45

79'; Δυνατό διαγώνιο σουτ Λοσάνο από τα αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Μουσλέρα.

04:43

77': Σέντρα-σουτ Λοσάνο από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, άουτ.

04:40

Φάουλ γέμισμα Σάντσεζ, παλικαρίσια δυνατή κεφαλιά του Γκοντίν, από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα στην αριστερή γωνιά της εστίας του Μεξικού και 1-1.

04:40

74': ΓΚΟΛ για την ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ!

04:39

73': Αποβολή για τον Γκουαρδάδο. Δεύτερη κίτρινη και πλέον μένει με δέκα και το Μεξικό!

04:38

71': Ευκαιρία για την Ουρουγουάη. Γέμισμα από τα δεξιά με τον Σάντσεζ, ο Ταλαβέρα πιάνει αέρα στην έξοδο, ο Καβάνι προσπαθεί για την κεφαλιά, ο τερματοφύλακας του Μεξικού θα διώξει και κερδίζει και το επιθετικό φάουλ.

04:35

68': Καλή στιγμή για το Μεξικό. Ο Μορένο βγάζει για τον Λοσάνο, σέντρα από τα αριστερά, ο Ερνάντες υπό πίεση δεν θα πιάσει γεμάτα την προβολή από το ύψος του πέναλτι και ο Μουσλέρα μπλοκάρει.

04:34

67': Κίτρινη κάρτα στον Μάξι Περέιρα.

04:33

66': Σουτ Μορένο από θέση μέσα αριστερά και αρκετά πλάγια, άουτ.

04:27

60': Δεύτερη αλλαγή γα την Ουρουγουάη. Ο Αμπέλ Ερνάντεζ στη θέση του Ρολάν.

04:27

60': Δεύτερη αλλαγη για το Μεξικό. Ο Χεσούς Ντουένιας αντί του Χεσούς Κορόνα.

04:26

59' Κίτρινη κάρτα στον Χιμένεζ.

04:25

58': Εξαιρετική προσπάθεια της Ουρουγουάης. Κλέβει ο Γκοντίν, βγάζει στον Καβάνι που παίζει το 1-2 με τον Ρολάν, σουτ μέσα από την περιοχή άουτ!

04:24

Κόρνερ για την Ουρουγουάη από τα αριστερά με τον Σάντσεζ, σουτ του Χιμένεζ, κόντρα και τελικά υπάρχει υπόδειξη οφσάιντ.

04:21

55': Αλλαγή για το Μεξικό. Ο Λοσάνο στη θέση του Ακίνο.

04:15

49': Κόρνερ για την Ουρουγουάη από τα δεξιά με τον Σάντσεζ, επιχειρούν την κεφαλιά δύο παίκτες, οι Χιμένεζ, Γκοντίν, ο τερματοφύλακας του Μεξικού δεν αντιδρά σωστά, όμως για καλή του τύχη ο Καβάνι αδυνατεί να βρει εκ νέου την μπάλα με το κεφάλι από κοντά στο ύψος του δεύτερου δοκαριού.

04:12

04:12

46': Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Ο Άλβαρο Γκονσάλεζ αντί του Λοδέιρο.