Βεγγαλικά στη Νέα Σμύρνη γι' αυτή τη... γιορτή του Πανιωνίου, ο οποίος κάνει φιέστα για την επιστροφή της ομάδας στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

22:05

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0.

22:03

90'+2: Ο Κορδέρο κάνει το σουτ με το αριστερό και στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:02

22:01

89': Ο Βλαχομήτρος στρώνει στον Μπουονανότε και το σουτ του τελευταίου φεύγει άουτ.

21:58

86': Βλαχομήτρος αντί Μπακάκη για την ΑΕΚ.

21:57

86': Στη θέση του Χαλκιαδάκη ο Πινιώτης για τον Πανιώνιο.

21:54

Έχει πέσει ο ρυθμός.

21:51

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μασούρας.

21:47

75': Εκτελείται το κόρνερ από τον Μπουονανότε, απομακρύνεται η μπάλα.

21:46

Καλεί τον Παππά ο βοηθός και τον παίρνει από τη θέση του χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Ο Αραβίδης λέει στον διαιτητή να συνεχιστεί το παιχνίδι.

21:42

71': Στη θέση του Ρισβάνη, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει, ο Πατσατζόγλου για τον Πανιώνιο.

21:41

Στο έδαφος ο Ρισβάνης.

21:40

69': Ο Χαλκιαδάκης παίζει το 1-2 με τον Μασούρα, κάνει και το σουτ, αλλά ο Λαμπρόπουλος βάζει την κόντρα και διευκολύνει τον Μπαρόχα.

21:39

68': Στη θέση του Πλατέλλα ο Βασιλαντωνόπουλος για την ΑΕΚ.

21:37

66': Στη θέση του Βιγιάλμπα ο Ποζατζίδης για τον Πανιώνιο.

21:36

65': Ο Χαλκιαδάκης δίνει στον Μπαργκάν, εκείνος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

21:33

62': Σουτ εκτός περιοχής κάνει ο Μασούρας, με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει ο Μπαρόχα.

21:29

58': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Μπαρμπόσα εκτελεί και ο Μπαργκάν απομακρύνει.

21:26

55': Ωραία η σέντρα του Μπαρμπόσα, δεν βρίσκει την μπάλα για λίγο ο Αραβίδης.

21:23

51': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το εκτελεί ο Βιγιάλμπα και ο Μπαρόχα μπλοκάρει.

21:21

49': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Από εξαιρετική κάθετη του Πλατέλλα ο Αραβίδης κερδίζει στο σπριντ τον Ρισβάνη, κάνει διαγώνιο σουτ και η μπάλα καταλήγει στο δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη, ο οποίος την έχει βρει.

21:19

47': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Χαλκιαδάκης περνά ανάμεσα σε Λαμπρόπουλο και Κορδέρο, κάνει το σουτ, ο Μπαρόχα αποκρούει και στη συνέχεια ο Μπαργκάν στέλνει την μπάλα άουτ.

21:17

46': Ωραία προσωπική ενέργεια από τον Μπουονανότε, δεν βρίσκεται κανείς στο γύρισμα που κάνει.

21:17

46': Γαλανόπουλος αντί Ζουκουλίνι για την ΑΕΚ.

21:16

21:15

21:01

20:58

Ο Βιγιάλμπα εκτελεί κόρνερ, ο Μασούρας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Μπαρόχα.

20:57

41': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:56

40': Σουτάρει ο Σιώπης, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω.

20:54

38': Κίτρινη στον Ζουκουλίνι.

20:53

37': Μακρινό και εντελώς άστοχο το σουτ του Βιγιάλμπα.

20:52

36': Μονοκόματο σουτ από τον Μπαργκάν με την μπάλα να σκάει, πολύ ψηλά φεύγει η μπάλα.

20:50

34': Ο Μπαργκάν κάνει το τακουνάκι για τον Μασούρα, αλλά ο Σοϊλέδης κόβει.

20:46

31': Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Μασούρα, εκείνος σουτάρει με τη μία από μέσα δεξιά και αστοχεί.

20:45

Στο 60% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.

20:44

28': Κάτι σαν σουτ από τον Αργυρόπουλο, ούτε που χρειάστηκε να κουνηθεί ο Μπαρόχα.

20:42

26': Μακρινό σουτ από τον Ζουκουλίνι, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

20:39

24': Παίρνει την μπάλα ο Μπαρμπόρσα, ξεφεύγει από δύο, αλλά το πλασέ του είναι άστοχο.

20:37

21': Ο Πλατέλλας μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει και το γύρισμα και ο Μπουονανότε στην κίνηση σουτάρει και αστοχεί.

20:35

19': Στα σώματα το σουτ του Μπαργκάν, τον Μπακάκη σημαδεύει στη συνέχεια ο Βιγιάλμπα.

20:33

16': Ο Μπαργκάν κάνει τις προσποιήσεις, δοκιμάζει και το πόδι του και κερδίζει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:31

15': Μακρινό σουτ από τον Σιώπη, καμία ανησυχία για τον Μπαρόχα.

20:30

14': Καλή ενέργεια ο Βιγιάλμπα, αδύναμο το σουτ του και ο Μπαρόχα μπλοκάρει.

20:28

Από μέσα δεξιά ο Μασούρας κάνει το γύρισμα, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

20:26

10': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Αραβίδης, σωστή η απόφαση.

20:23

Σε κάθε επαφή του με την μπάλα ο Αραβίδης τα ακούει από την εξέδρα.

20:20

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

20:16

20:14

Αποδοκιμασίες για τον Αραβίδη από τους οπαδούς του Πανιωνίου.

20:13

20:11

Κυανέρυθρα μπαλόνια στη σέντρα του γηπέδου. Φιέστα Ευρώπης για τους γηπεδούχους το σημερινό ματς.

20:09

Από λευκή ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ προέρχονται οι "κιτρινόμαυροι", οι οποίοι θα ξεκινήσουν από τον τρίτο προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ ό,τι κι αν γίνει στην Τούμπα.

20:06

Από ήττα κόντρα στον Παναθηναϊκό προέρχονται οι Νεοσμυρνιώτες, οι οποίοι θα τερματίσουν σίγουρα τελευταίοι στα πλέι οφ.

20:04

Στους 28 βαθμούς η θερμοκρασία στη Νέα Σμύρνη.

20:02

Υπενθυμίζεται πως βαθμολογικά δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον για τις δύο ομάδες.

20:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Βιγιάλμπα, Μασούρας, Χαλκιαδάκης, Μπαργκάν.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Κ. Βλάχος, Β. Βλάχος, Πατσατζόγλου, Ποζατζίδης, Μπλέτσας, Πινιώτης.
Μπαρόχα, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Σοϊλέδης, Κορδέρο, Ζουκουλίνι, Μπουονανότε, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Αραβίδης
Αναπ: Βούρας, Κολοβέτσιος, Σβάρνας, Βασιλαντωνόπουλος, Βλαχομήτρος, Γαλανόπουλος, Κυριαζής.
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών) Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) Τέταρτος: Σελίμος (Λακωνίας)