-
1
19:43

19:43

Δεύτερη τελείωσε τη σεζόν η Κέρκυρα, η οποία έχασε το πρωτάθλημα μετά από αυτή την ήττα.

19:43

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Αγροτικό με 3-1.

19:39

19:39

90': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Η μπάλα στρώνεται στον Φάμπιο από την πλάτη του Μπάρμπα, αλλά εκείνος από ιδανική θέση αστοχεί.

19:38

Δεν φαίνεται ικανή η Κέρκυρα για να κάνει κάτι και να ξαναμπεί στο ματς.

19:34

Άναρχο το ματς στα τελευταία λεπτά.

19:30

82': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Σκλιοπίδης και Μπάρμπας δεν μπορούν να διώξουν την μπάλα, αλλά ο Μπαλντοβαλίεφ από κοντά σουτάρει ψηλά.

19:28

Στο έδαφος ο Μπάρμπας, προσωρινή διακοπή.

19:27

79': Μπαίνει στην περιοχή ο Γκόμες, κάνει και το σουτ και η μπάλα κοντράρει.

19:23

75': Ατομική ενέργεια από τον Μπιντάνγκ, κάνει και το συρτό σουτ και αστοχεί.

19:22

74': Μπαίνει στην περιοχή ο Φάμπιο, αλλά δεν ολοκληρώνει την προσπάθειά του.

19:18

Η ΑΕΛ νικά τον Αχαρναϊκό και αυτό σημαίνει ότι θα στεφθεί εκείνη πρωταθλήτρια.

19:14

66': Μακρινό σουτ από τον Μπαλντοβαλίεφ, άουτ η μπάλα.

19:10

62': Φάμπιο αντί Κόντου για την Κέρκυρα.

19:10

62': Σιαμπάνης αντί Διαμαντόπουλο για τον Αγροτικό.

19:09

Ο Κρητικός κάνει ένα σουτ, η μπάλα κοντράρει, πηγαίνει στον Γκόμες και ο τελευταίος με διαγώνιο σουτ από δεξιά σκοράρει.

19:08

60': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:05

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

19:02

54': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Διαμαντόπουλος, ο οποίος καλυπτόταν εμφανώς. Αστόχησε πάντως στο πλασέ που έκανε.

19:01

53': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Γίνεται η σέντρα από τα αριστερά, ο Μπαλντοβαλίεφ παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει τον Γιακουμή.

18:59

51': Στη θέση του Αμαραντίδη ο Καραμπάς για τον Αγροτικό.

18:55

48': Κίτρινη στον Χιντζίδη.

18:53

46': Αρναρέλλης και Μπαλντοβαλίεφ για την Κέρκυρα αντί Γεωργακόπουλου και Σουάνη.

18:53

18:50

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:36

18:36

45'+2: Κόρνερ εκτελεί ο Χιντζίδης, ο Ιωάννου παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:34

18:30

42': Ο Γκόμες βγάζει τη σέντρα, ο Γεωργακόπουλος κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:29

Προσπαθεί να αντιδράσει η Κέρκυρα.

18:25

37': Στη θέση του Συμελίδη ο Τοπούζης για τον Αγροτικό.

18:23

Ο Συμελίδης βγάζει πολύ ωραία μπαλιά στον Βελλίνη, εκείνος είναι αμαρκάριστος στην περιοχή και από μέσα δεξιά σκοράρει. Εκτός θέσης εντελώς οι αμυντικοί της Κέρκυρας.

18:23

34': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ!

18:22

Μεγάλη γκάφα από τον Τριαντάφυλλο, ο οποίος βγαίνει να διώξει και σημαδεύει την πλάτη του Γρομητσάρη. Στη συνέχεια δεν προλαβαίνει τον Βελλίνη, ο οποίος σκοράρει προ κενής εστίας.

18:22

33': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ!

18:18

29': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Μπιτάνγκ, ψηλά η μπάλα.

18:15

27': Μακρινό σουτ στην κίνηση από τον Διαμαντόπουλο, ψηλά φεύγει η μπάλα.

18:12

Στο 61% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

18:08

20': Κίτρινη στον Έππα.

18:04

Ο Συμελίδης από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Διαμαντόπουλος αφήνει στον Μπιτάνγκ κι εκείνος αρχικά κοντρολάρει και στη συνέχεια εκτελεί από μέσα δεξιά.

18:04

15': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ!

18:02

13': Ξαφνικό σουτ από τον Γεωργακόπουλο, μπλοκάρει ο Γιακουμής.

18:01

12': Στοπάρει ο Διαμαντόπουλος στην περιοχή και απομακρύνεται η μπάλα ακριβώς πριν σουτάρει.

17:59

Πολύ καλύτερα έχουν μπει οι Θεσσαλονικείς.

17:57

8': Βγάζει τη σέντρα ο Διαμαντόπουλος, παίρνει την κεφαλιά ο Συμελίδης και ο Τριαντάφυλλος μπλοκάρει.

17:56

7': Ευκαιρία για τον Αγροτικό! Ο Μπιτάνγκ εκτελεί με πάσα το κόρνερ στον Συμελίδη, εκείνος γυρνά, κάνει επικίνδυνο γύρισμα και ο Γκόμες διώχνει την τελευταία στιγμή.

17:55

6': Παράλληλη σέντρα από αριστερά από τον Συμελίδη, δεν βρίσκεται στην πορεία της μπάλας συμπαίκτης του.

17:53

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

17:49

17:45

Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες.

17:43

Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο παρά τον πολύ καλό καιρό. Στους 26 βαθμούς η θερμοκρασία.

17:38

Πέντε νίκες στη σειρά (με τις δύο στα χαρτιά κόντρα σε Εργοτέλη και Ολυμπιακό Βόλου) για τους Φαίακες, οι οποίοι ψάχνουν ένα ακόμη τρίποντο για να στεφθούν πρωταθλητές. Η άνοδος είναι δεδομένη.

17:34

Από νίκη επί της Παναχαϊκής προέρχονται οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους.

17:30

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αγροτικού Αστέρα με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Γιακουμής, Σκλιοπίδης, Βαφέας, Μπάρμπας, Αμαραντίδης, Μακρυδημήτρης, Έππας, Βελλίνης, Συμελίδης, Μπιτάνγκ, Διαμαντόπουλος
Αναπ: Βοσνιάδης, Καραντασιάδης, Σιαμπάνης, Γρηγοριάδης, Καραμπάς, Τοπούζης
ΚΕΡΚΥΡΑ
Τριαντάφυλλος, Βλάχος, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Χιντζίδης, Γκόμες, Κρητικός, Παμλίδης, Κόντος, Σουάνης, Γεωργακόπουλος
Αναπ: Αραμπατζής, Καραγιαννίδης, Καμπάνταης, Ζουμπουλάκης, Φάμπιο, Μπαλντοβαλίεφ
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας) Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Κεντζιόπουλος (Καστοριάς) Τέταρτος: Μπλούνας (Φθιώτιδας)