Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

24:59

Λήξη αναμέτρησης, έκανε το νταμπλ στην Ισπανία η Μπαρτσελόνα.

24:59

Ο Μέσι κρατά όσο χρειάζεται την μπάλα, κάνει εξαιρετική κάθετη και ο Νεϊμάρ από μέσα αριστερά με πλασέ στην απέναντι γωνία κάνει το 2-0 και κλειδώνει το τρόπαιο για την ομάδα του.

24:59

120'+2: ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

24:59

Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καρίσο για σκληρό φάουλ στον Μέσι.

24:59

120': Στη θέση του Άλμπα ο Ρομπέρτο για την Μπαρτσελόνα.

24:59

24:59

118': Ο Ινιέστα βγάζει στο δεύτερο δοκάρι για τον Νεϊμάρ, αλλά ο Ρίκο μπλοκάρει.

24:55

115': Κίτρινη στον Γκαμεϊρό.

24:54

113': Κόρνερ για τη Σεβίλλη. Βγαίνει και μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν.

24:52

Έχει τραυματιστεί ο διαιτητής, προσωρινή διακοπή.

24:50

Επίδειξη υψηλής τεχνικής από Ινιέστα και Μέσι στη συνέχεια.

24:47

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

24:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

24:43

105': Νέα ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Μακρινό σουτ από τον Άλβες, με μεγάλη δυσκολία αποκρούει ο Ρίκο, ο οποίος στη συνέχεια λέει "όχι" και σε πλασέ του Νεϊμάρ.

24:42

104': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Νεϊμάρ εκτελεί φάουλ, ο Πικέ πιάνει την κεφαλιά και ο Ρίκο με το αριστερό χέρι παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

24:41

104': Κίτρινη στον Εσκουντέρο.

24:41

103': Απευθείας φάουλ από τον Μέσι, ο Ρίκο διώχνει με μπουνιές.

24:40

102': Κίτρινη στον Κονοπλιάνκα.

24:35

Ο Άλμπα φεύγει στην πλάτη του Βιτόλο ύστερα από εξαιρετική πάσα του Μέσι και με διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά νικά τον Ρίκο.

24:35

97': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

24:34

96': Ο Ιμπόρα στρώνει στον Γκαμεϊρό, αλλά το σουτ του τελευταίου κοντράρει στον Ματιέ.

24:30

92': Κίτρινη στον Κρικόβιακ.

24:28

91': Σέντρα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

24:21

Στην παράταση πάει το ματς.

24:21

90'+5: Κίτρινη στον Ιμπόρα και σύρραξη μεταξύ των παικτών. Ηρεμούν στη συνέχεια τα πνεύματα.

24:20

90'+4: Εκτελεί κόρνερ ο Νεϊμάρ, παίρνει την κεφαλιά ο Ματιέ και μπλοκάρει ο Ρίκο.

24:19

90'+3: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μέσι, αποκρούει ο Ρίκο.

24:18

90'+2: Κόκκινη στον Μπανέγα, με δέκα και η Σεβίλλη πλέον. Ήταν σε προφανή θέση για γκολ ο Νεϊμάρ, τον πρόλαβε πριν μπει στην περιοχή ο Αργεντινός και τον ανέτρεψε.

24:16

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

24:16

90': Κίτρινη και στον Ινιέστα. Για διαμαρτυρία οι δύο τελευταίες.

24:15

90': Κίτρινη στον Νεϊμάρ.

24:13

87': Κίτρινη στον Άλμπα.

24:09

Ένα μέλος από το τεχνικό επιτελείο της Μπαρτσελόνα μόλις αποβλήθηκε.

24:05

80': Στη θέση του Μαριάνο ο Κονοπλιάνκα για τη Σεβίλλη.

24:02

77': Απευθείας φάουλ από τον Μέσι, μπλοκάρει ο Ρίκο.

24:01

75': Κίτρινη στον Βιτόλο.

23:59

73': Κίτρινη στον Ραμί.

23:59

73': Σέντρα βγάζει ο Εσκουδέρο, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και ο Τερ Στέγκεν διώχνει με δυσκολία.

23:55

Ανεβάζουν την πίεσή τους οι Ανδαλουσιανοί.

23:51

65': Ευκαιρία για τη Σεβίλλη. Ο Κρικόβιακ πιάνει δυνατό σουτ από μέσα δεξιά, ο Μπουσκέτς βάζει το πόδι του και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:51

65': Κόρνερ για τη Σεβίλλη, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:46

Δεν έχει ρυθμό το ματς.

23:42

57': Ραφίνια αντί Σουάρεζ για την Μπαρτσελόνα.

23:41

Στο έδαφος και ο Σουάρεζ τώρα. Κρατά το πόδι του.

23:39

Στο έδαφος ο Μέσι, προσωρινή διακοπή.

23:36

50': ΔΟΚΑΡΙ για τη Σεβίλλη! Ο Μπανέγα έχει χώρο, κάνει και το σουτ και η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Τερ Στέγκεν. Έχει βρει ελάχιστα την μπάλα ο Πικέ.

23:33

47': Λανθασμένη απόφαση, κόβεται με οφσάιντ ο Μέσι, ο οποίος έμπαινε από μέσα αριστερά στην περιοχή.

23:31

46': Ματιέ αντί Ράκιτιτς για την Μπαρτσελόνα.

23:31

23:30

23:16

23:15

23:13

44': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Ράκιτιτς εκτελεί κόρνερ, ο Πικέ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

23:11

Έχει πέσει ο ρυθμός.

23:07

38': Ο Μπανέγα εκτελεί φάουλ απευθείας και ο Τερ Στέγκεν διώχνει σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:05

36': Κόκκινη στον Μαστσεράνο, με δέκα η Μπαρτσελόνα! Ήταν σε προφανή θέση για γκολ ο Γκαμεϊρό, σωστή η απόφαση.

23:03

Παιχνίδι κέντρου εδώ και λίγα λεπτά.

22:59

30': Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Άλβες, λίγο έξω περνά η μπάλα.

22:58

Κυκλοφορεί την μπάλα στα τελευταία λεπτά η Μπαρτσελόνα.

22:54

25': Ο Εσκουντέρο κάνει σκαστό σουτ, δεν μπορεί να βρει την μπάλα ο Ιμπόρα και να της αλλάξει πορεία. Στη συνέχεια η φάση σταματά για φάουλ.

22:51

22': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:50

Κοντρολάρουν το ματς οι Ανδαλουσιανοί.

22:46

17': Μπαίνει στην περιοχή ο Μαριάνο, δεν κάνει καλά το πλασέ ο Βιτόλο.

22:44

16': Εντυπωσιακή ντρίμπλα από τον Ινιέστα, παίρνει κόρνερ η Μπαρτσελόνα. Ο Ράκιτιτς το εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι και η μπάλα φεύγει απευθείας άουτ.

22:41

12': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Το εκτελεί ο Ράκιτιτς και η μπάλα απομακρύνεται.

22:37

8': Σουτ με τη μία από τον Σουάρεζ από τα όρια της περιοχής, άουτ φεύγει η μπάλα.

22:34

Περιμένει η Σεβίλλη, κάτι αναμενόμενο. Το είχε ξεκαθαρίσει ο Έμερι ότι έτσι θα αντιμετωπίσει το παιχνίδι.

22:30

22:27

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Μόλις ακούστηκε ο εθνικός ύμνος της Ισπανίας. Δεν ήταν ηχηρές οι αποδοκιμασίες. Άλλες χρονιές έχει παρατηρηθεί αυτό το φαινόμενο όταν σε τελικούς βρίσκεται είτε η Μπαρτσελόνα (Καταλανοί) είτε η Μπιλμπάο (Βάσκοι).

22:24

Υπενθυμίζεται πως σε περίπτωση που η Σεβίλλη κατακτήσει το Κύπελλο Ισπανίας, η ΑΕΚ πάει απευθείας στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Μοναδική εξαίρεση, αν τερματίσει πρώτη στα πλέι οφ. Τότε το "καλό" εισιτήριο του Γιουρόπα Λιγκ θα πάει στον δεύτερο των πλέι οφ.

22:21

Από την κατάκτηση του Γιουρόπα Λιγκ, τρίτου σερί, προέρχονται οι Ανδαλουσιανοί, οι οποίοι ψάχνουν ένα ακόμη τρόπαιο.

22:18

Πρωταθλητές Ισπανίας οι "μπλαουγκράνα", οι οποίοι θέλουν να κάνουν στη Μαδρίτη το νταμπλ.

22:15

Καλησπέρα σας, ο τελικός του Κυπέλλου Ισπανίας ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Σεβίλλη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.