0
19:38

Σας ευχαριστούμε. Καλό σας βράδυ.

19:36

Ολοκληρώθηκε ένα ματς που δε χωρούν πολλά σχόλια. Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη επικράτησε 3-0 των Χανίων, έχασε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, ωστόσο αυτό που έχει σημασία είναι ότι επιστρέφει στα μεγάλα σαλόνια.

19:36

Απερίγραπτα αυτά που συμβαίνουν στην έδρα της ΑΕΛ.

19:35

ΤΕΛΟΣ! Η γιορτή για την επιστροφή των "βυσσινί" στη Σούπερ Λίγκα μόλις αρχίζει!

19:33

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:32

Λάθος του Πρίφτη, το πρώτο σήμερα και ο Πάτο διευρύνει το προβάδισμα των "βυσσινί".

19:31

90'': ΓΚΟΛ! ΑΕΛ - Χανιά 3-0.

19:27

84': Εκπληκτική προσπάθεια του Λαμπρόπουλου, ο οποίος περνά όποιον βρίσκει μπροστά του, σουτάρει και η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενους.

19:24

Ο Καπός αγωνίζεται λίγο πιο πίσω από τον Μαρουκάκη.

19:23

Στη γιορτή που θα ακολουθήσει μετά το ματς ετοιμάζεται να συμμετάσχει και η φιλαρμονική ορχήστρα του Δήμου Λαρισαίων.

19:22

80': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Πάτο στη θέση του Κοντοχρήστου.

19:19

Σύντομη διακοπή λόγω τραυματισμού του Παλιάτσιου.

19:17

73': Εκτέλεση φάουλ του Μασάδο, η μπάλα άουτ.

19:12

68': Ο Αναστασόπουλος κλέβει στο χώρο του κέντρου και κάνει το μακρινό σουτ, η μπάλα άουτ.

19:07

63': Κόρνερ για την ΑΕΛ από δεξιά, έπειτα από νέα απόκρουση του Πρίφτη. Περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

Διακοπή λόγω πτώσης φωτοβολίδων και κροτίδων στον αγωνιστικό χώρο. Έντονες συστάσεις από τα μεγάφωνα.

19:01

57': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Χοτζάλι στη θέση του Βαρέλα και ο Λαμπρόπουλος σε εκείνη του Ροβίθη.

19:01

51': Κίτρινη στον Χατζηλιάδη.

18:51

48': Κεφαλιά του Ροβίθη, η μπάλα άουτ.

18:49

46': Πρώτη αλλαγή για τα Χανιά. Ο Νύκταρης στη θέση του Γκέσιου.

18:48

Στο ημίχρονο βραβεύθηκε ο Βαγγέλης Μόρας από τον δήμαρχο κ. Καλογιάννη και τον Αλέξη Κούγια.

18:48

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

18:33

Επιθετικός μονόλογος της ΑΕΛ το πρώτο μέρος, σε αυτήν την εορταστική αναμέτρηση. Αν υπήρχε πιο καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια, το σκορ θα ήταν μεγαλύτερο.

18:33

45': Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΑΕΛ - Χανιά 2-0.

18:32

43': Εκτέλεση φάουλ του Κοντοχρήστου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πρίφτη.

18:29

O Kαπός διπλασιάζει τα γκολ των "βυσσινί" με ψύχραιμο πλασέ.

18:28

40': ΓΚΟΛ! ΑΕΛ - Χανιά 2-0.

18:27

39': Ακόμα μία ευκαιρία για τον Μαρουκάκη, ο οποίος αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

18:21

Ο Μαρουκάκης κρατά την μπάλα όσο χρειάζεται, εν συνεχεία γυρίζει στον Βαρέλα, ο οποίος ανοίγει το σκορ με προβολή και βάζει φωτιά στην "ΑΕL FC Arena".

18:21

35': ΓΚΟΛ! ΑΕΛ - Χανιά 1-0.