2
22:08

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:08

Λήξη αναμέτρησης, Κυπελλούχος Αγγλίας η Γιουνάιτεντ νικώντας με 2-1 στην παράταση.

22:06

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:05

120': Ωραία ενέργεια από τον Ζαχά, τραγικό το τελείωμά του.

22:03

Έχει τραυματιστεί ο Ντε Χέα, πιάνει το κεφάλι του μετά τη σύγκριση με τον Ζαχά.

21:58

113': Σουτ του Τζέντινακ, λίγο έξω φεύγει η μπάλα.

21:57

112': Κίτρινη στον Λίνγκαρντ.

21:56

Ο Βαλένσια βγάζει σέντρα από αριστερά, η μπάλα φτάνει από τις κόντρες στον Λίνγκαρντ και ο τελευταίος με απίστευτο σουτ στην κίνηση σκοράρει.

21:56

111': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

21:55

110': Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Κάρικ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:53

108': Κίτρινη στον ΜακΆρθουρ.

21:52

107': Μεγάλη ευκαιρία για την Πάλας! Ο Γκέιλ κοντρολάρει, κάνει και το πλασέ από ιδανική θέση και ο Ντε Χέα αποκρούει με τα πόδια.

21:51

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

21:48

21:47

105': Αποβάλλεται σωστά ο Σμόλινγκ με δεύτερη κίτρινη, θα παίξει με 10 η Γιουάιτεντ για το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

21:43

101': Ο Μπλιντ απομακρύνει, ο Μπολασί κάνει σουτ στην κίνηση και ο Ντε Χέα πραγματοποιεί πολύ δύσκολη επέμβαση.

21:39

97': Φαλτσαριστό σουτ από τον Ρούνεϊ, εκτός φεύγει η μπάλα.

21:26

90'+4: Κλέβει από τον Σμόλινγκ ο Ζαχά, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

21:25

90'+3: Στη θέση του Νταν ο Μαριάπα για την Πάλας.

21:22

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:21

90': Στη θέση του Μάτα ο Λίνγκαρντ για τη Γιουνάιτεντ.

21:18

87': Κίτρινη στον Ρούνεϊ.

21:17

86': Γκέιλ αντί Γουίκχαμ για την Πάλας.

21:17

85': Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Η μπάλα από τον Βαλένσια φτάνει στον Γιανγκ, αλλά το σουτ του τελευταίου από τη μικρή περιοχή κοντράρει.

21:13

Ο Ρούνεϊ κάνει τρομερή ενέργεια, βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Φελαϊνί στοπάρει και ο Μάτα σκοράρει. Κάτω από τα πόδια του Γουόρντ πέρασε η μπάλα.

21:12

81': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

21:10

Ο Πάντσεον εκτελεί κόρνερ, ο Φελαϊνί απομακρύνει, ο Γουόρντ τον ξαναβρίσκει και από μέσα αριστερά με πολύ δυνατό σουτ ο Πάντσεον σκοράρει.

21:09

78': ΓΚΟΛ για την ΠΑΛΑΣ!

21:07

Ανεβάζει στροφές η Γιουνάιτεντ, αλλά αυτό δεν είναι αρκετό.

21:03

72': Στη θέση του Καμπάιγ ο Πάντσεον για την Πάλας και ο Γιανγκ αντί του Ράσφορντ για τη Γιουνάιτεντ.

21:01

Στο έδαφος ο Ράσφορντ, προσωρινή διακοπή.

20:59

68': Σουτ από τον Ντιλέινι στην κίνηση, ψηλά φεύγει η μπάλα.

20:57

66': Νταρμιάν αντί Ρόχο, ο οποίος δεν μπορούσε να συνεχίσει, για τη Γιουνάιτεντ.

20:56

Πιέζει συνεχώς και περισσότερο η Γιουνάιτεντ.

20:53

62': Κίτρινη στον Ντιλέινι.

20:53

62': ΔΟΚΑΡΙ για τη Γιουνάιτεντ! Ο Σμόλινγκ βγάζει τη σέντρα, ο Μαρσιάλ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Χένεσεϊ.

20:51

61': Ένα ακόμη κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ, περνά και αυτό ανεκμετάλλευτο.

20:47

56': Ευκαιρία για την Πάλας! Ο Καμπάιγ εκτελεί φάουλ, η κεφαλιά του Σμόλινγκ πάει προς τα πίσω και το σουτ του Τζέντινακ φεύγει ψηλά.

20:44

53': ΔΟΚΑΡΙ για τη Γιουνάιτεντ! Ο Ράσφορντ κάνει τακουνάκι, ο Φελαϊνί πιάνει πολύ δυνατό σουτ από μέσα δεξιά και τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

20:41

Μικροένταση ανάμεσα σε Κάρικ και ΜακΑρθουρ.

20:38

47': Κίτρινη στον Νταν.

20:37

20:35

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:22

20:20

20:20

45': Κίτρινη στον Μάτα.

20:17

Έχει πάρει τα ηνία εδώ και τουλάχιστον δέκα λεπτά η Πάλας.

20:15

40': Κίτρινη στον Ρόχο. Πάλι το ίδιο λάθος ο Κλάτενμπεργκ, δεν άφησε το πλεονέκτημα.

20:12

37': Μακρινό σουτ από τον Κάρικ, ψηλά φεύγει η μπάλα.

20:10

35': Κλέβει την μπάλα ο Ζαχά, τον κόβει την τελευταία στιγμή ο Ρούνεϊ.

20:08

33': Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Ο Ράσφορντ μπαίνει στην περιοχή, δίνει στον Μαρσιάλ και το σουτ του κοντράρει στον Γουόρντ. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

20:03

28': Νέο μακρινό σουτ από τον Γουίκχαν αυτή τη φορά, η μπάλα φεύγει άουτ.

20:02

28': Μακρινό σουτ από τον Μπολασί, μπλοκάρει ο Ντε Χέα.

20:01

26': Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ, η οποία κερδίζει και δεύτερο. Ο Μπλιντ αναλαμβάνει την εκτέλεση και η μπάλα απομακρύνεται.

19:57

22': Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Μάτα, εκείνος κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και ο Χένεσεϊ αποκρούει.

19:54

19': Κόρνερ για την Πάλας από το φάουλ του Καμπάιγ. Ο Γάλλος αναλαμβάνει και την εκτέλεση, ο Φελαϊνί απομακρύνει.

19:52

18': Κίτρινη στον Σμόλινγκ. Είναι απίστευτο το σφύριγμα του Κλάτενμπεργκ, ο Γουίκχαμ είχε σηκωθεί και έμπαινε στην περιοχή. Αντί να αφήσει το πλεονέκτημα, γύρισε τη φάση πίσω.

19:49

15': Μακρινό σουτ από τον Ρούνεϊ, μπλοκάρει ο Χένεσεϊ.

19:46

11': Ο Μπλιντ εκτελεί ξανά, ο Φελαϊνί παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:45

11': Προλαβαίνει τον Ράσφορντ την ώρα που πλασάρει ο Σουαρέ, νέο κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. Ο Μπλιντ το εκτελεί και ο Σουαρέ παραχωρεί άλλο ένα.

19:42

8': Δύο κόρνερ στη σειρά για τη Γιουνάιτεντ. Περνά ανεκμετάλλευτο το δεύτερο.

19:40

6': Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. Εκτελείται με πάσα, γίνεται η μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι από τον Μπλιντ, αλλά ο Χένεσεϊ μπλοκάρει.

19:39

4': Κόρνερ για την Πάλας. Το εκτελεί ο Καμπάιγ και μπλοκάρει ο Ντε Χέα.

19:35

19:33

Γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων.

19:29

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Τις χαιρετά ο πρίγκιπας της Αγγλίας.

19:26

Τώρα ακούγεται ο εθνικός ύμνος της Αγγλίας.

19:24

Το τελετουργικό έναρξης είναι εντυπωσιακό για μία ακόμη φορά.

19:22

Έντεκα φορές έχουν κατακτήσει το τρόπαιο οι "κόκκινοι διάβολοι", οι οποίοι ευελπιστούν πως θα ισοφαρίσουν την Άρσεναλ, τη μοναδική ομάδα με δώδεκα.

19:18

Το πρώτο της Κύπελλο Αγγλίας στην ιστορία της ψάχνει η Πάλας, η οποία έχει πάει τελικό μόλις μία φορά ξανά, το 1990. Τότε έχασε στον επαναληπτικό από τη Γιουνάιτεντ, αφού ο πρώτος αγώνας έληξε με 3-3.

19:15

Καλησπέρα σας, ο τελικός του Κυπέλλου Αγγλίας ανάμεσα σε Κρίσταλ Πάλας και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Χένεσεϊ, Γουόρντ, Σκοτ Νταν, Ντιλέινι, Σουαρέ, Τζέντινακ, Καμπάιγ, ΜακΆρθουρ, Ζαχά, Μπολασί, Γουίκαμ.
Αναπ: Σπερόνι, Μαριάπα, Γκέιλ, Αντεμπαγιόρ, Σακό, Κέλι, Πάντσεον
Ντε Χέα, Βαλένσια, Σμόλινγκ, Μπλιντ, Ρόχο, Κάρικ, Φελαϊνί, Ρούνεϊ, Μάτα, Μαρσιάλ, Ράσφορντ.
Αναπ: Ρομέρο, Τζόουνς, Γιανγκ, Ερέρα, Σναϊντερλίν, Λίνγκαρντ, Νταρμιάν
Διαιτητής: Μάρτιν Κλάτενμπεργκ Βοηθοί: Τζον Μπρουκς, Άντι Χάλιντει 4ος: Νιλ Σβάρμπρικ