Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:23

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 1-0.

22:23

90'+4: Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Μπακασέτας το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

22:19

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:19

90'+1: Τζανετόπουλος αντί Πλατέλλα για την ΑΕΚ.

22:18

90': Απίστευτο λάθος από τον Διούδη, ο οποίος στη συνέχεια πέφτει πάνω στον Πέκχαρτ και διορθώνει το λάθος του.

22:17

89': Καθάριος αντί Σιώπη για τον Πανιώνιο.

22:17

88': Ωραία αλλάζουν την μπάλα οι Νεοσμυρνιώτες, δεν κάνει το κοντρόλ ο Βλάχος, ο οποίος έβγαινε μόνος του με τον Ανέστη.

22:14

86': Δυνατό σουτ από τον Μπακασέτα, αποκρούει ο Ανέστης.

22:13

85': Μπαίνει στην περιοχή ο Γκάλο, κάνει και το σουτ, αλλά ο Διούδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

22:12

84': Πέκχαρτ αντί του Τζιμπούρ για την ΑΕΚ.

22:09

81': Δυνατό σουτ από τον Πλατέλλα, διώχνει ο Διούδης.

22:07

Στο 69% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.

22:04

75': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γιόχανσον δίνει στον Τζιμπούρ, ο τελευταίος από μέσα αριστερά ανενόχλητος πλασάρει και ο Διούδης αποκρούει έχοντας κλείσει σωστά το οπτικό πεδίο του Αλγερινού.

22:01

72' Ο Κορδέρο σουτάρει εκτός περιοχής, ο Ρισβάνης κάνει τάκλιν και με το απλωμένο του χέρι, το οποίο βρίσκει την μπάλα. Μπορούσε να δοθεί πέναλτι.

21:59

71': Κορδέρο αντί Αραβίδη για την ΑΕΚ.

21:59

70': Βγαίνει η σέντρα από τον Γκάλο, προ του Τζιμπούρ παρεμβαίνει ο Ρισβάνης.

21:55

66': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελείται από τον Μπαργκάν, η μπάλα στρώνεται από τις κόντρες στον Ανσαριφάρντ κι εκείνος σουτάρει ψηλά.

21:54

65': Μπαργκάν αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

21:53

Δεν βγάζει καμία αντίδραση ο Πανιώνιος, συνεχίζει σε ρόλο οδηγού η ΑΕΚ.

21:49

61': Στη θέση του Κόρμπου ο Καραμάνος για τον Πανιώνιο.

21:48

Αξίζει να σημειωθεί ότι λίγο πριν το γκολ υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Μάνταλο.

21:47

Ο Πλατέλλας βγάζει σέντρα, ο Γιόχανσον παίρνει την κεφαλιά και ο Μάνταλος με σουτ στην κίνηση σκοράρει. Τραγική η αντίδραση της άμυνας του Πανιωνίου, μεγάλο το μερίδιο ευθύνης του Διούδη με την μπάλα να πηγαίνει στη γωνιά που ήλεγχε.

21:46

57': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:44

56': Ο Μάνταλος βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Αραβίδης παίρνει την κεφαλιά και ο Διούδης παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:44

56': Ο Ντίντακ βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Διούδης κάνει κακή έξοδο αλλά καταφέρνει να αποκρούσει την κεφαλιά του Πλατέλλα.

21:41

53': Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Πλατέλλας, κάνει το σουτ και αστοχεί.

21:41

52': Κάνει παράλληλη μπαλιά ο Αραβίδης, η οποία κόβεται.

21:39

Καλύτερα έχει μπει η ΑΕΚ.

21:35

47': Βγάζει τη σέντρα ο Μασούρας, εντελώς άστοχη η κεφαλιά του Ανσαριφάρντ.

21:35

21:32

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:15

21:15

45': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος εκτελεί, ο Άρθο παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ψηλά.

21:13

44': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Μάνταλος, φαίνεται να ήταν ελάχιστα πιο μπροστά. Ούτως ή άλλως βγήκε έγκαιρα ο Διούδης και απομάκρυνε.

21:11

Αρκετά καλό το ματς, γρήγορος ο ρυθμός.

21:07

38': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Χαλκιαδάκη.

21:07

38': Κίτρινες σε Γιόχανσον και Βλάχο για μεταξύ τους αψιμαχία.

21:06

36': Κόρνερ για την ΑΕΚ, η οποία κερδίζει ένα ακόμη.

21:04

34': Κίτρινη στον Τζιμπούρ για επικίνδυνο παίξιμο.

21:03

33': Κίτρινη στον Σιώπη.

20:59

Δεν έχει καταφέρει να πατήσει περιοχή ο Πανιώνιος, αλλά έχει απειλήσει δις με μακρινά σουτ.

20:56

27': Πολύ δυνατό σουτ από τον Ανσαριφάρντ, καλή η αντίδραση του Ανέστη, ο οποίος παραχωρεί κόρνερ. Αυτό το εκτελεί ο Μπακασέτας και ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ μπλοκάρει.

20:53

24': Κίτρινη στον Μασούρα.

20:49

20': Καλό μακρινό σουτ από τον Μπακασέτα, με δυσκολία αποκρούει ο Ανέστης.

20:46

17': Φάουλ εκτελεί ο Μπακασέτας, δεν απομακρύνει καλά ο Ανέστης, αλλά το σουτ του Οικονόμου είναι εντελώς άστοχο.

20:45

16': Εκτελεί φάουλ ο Μάνταλος ψάχνοντας συμπαίκτη, απομακρύνεται η μπάλα.

20:42

13': Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Αραβίδη, με δυσκολία διώχνει ο Διούδης και απομακρύνει ο Τασουλής.

20:39

10': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ντίντακ βγάζει τη σέντρα, ο Αραβίδης πιάνει πολύ δυνατή κεφαλιά και ο Διούδης με το δεξί χέρι πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση. και παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

20:37

Αρκετές οι μονομαχίες στον χώρο του κέντρου προς το παρόν.

20:33

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

20:30

20:29

20:28

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι "κυανέρυθροι" χειροκρότησαν τους παίκτες της ΑΕΚ για την κατάκτηση του Κυπέλλου.

20:27

Χωρίς Μανωλά οι γηπεδούχοι λόγω υπερκόπωσης. Ο Παναγιωτάρας θα κοουτσάρει.

20:24

Υπενθυμίζεται ότι η ΑΕΚ στην πρεμιέρα των πλέι οφ ηττήθηκε στην Τούμπα, ενώ ο Πανιώνιος πήρε βαθμό στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Παναθηναϊκό.

20:21

Κλίμα ευφορίας επικρατεί, όπως αναμενόταν, στην Ένωση, αφού έχουν περάσει μόλις τρεις μέρες από την κατάκτηση του τροπαίου κόντρα στον Ολυμπιακό.

20:18

Με το Κύπελλο στα χέρια βγήκαν οι παίκτες της ΑΕΚ, οι οποίοι κατευθύνθηκαν προς το πέταλο που είναι οι οργανωμένοι. Στη συνέχεια γίνεται ο γύρος θριάμβου.

20:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΚ
Ανέστης, Γκάλο, Άρθο, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Πλατέλλας, Μάνταλος, Αραβίδης, Τζιμπούρ.
Αναπ: Μπαρόχα, Τζανετόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μπακάκης, Κορδέρο, Μπουονανότε, Πέκχαρτ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μπακασέτας, Χαλκιαδάκης, Μασούρας, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Γιαννιώτης, Αργυρόπουλος, Πατσατζόγλου, Καραμάνος, Μπαργκάν, Καθάριος, Βιγιάλμπα
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Λαμπρόπουλος (Ηλείας), βοηθοί του οι Τάτσης (Ηπείρου) και Βερρής (Λέσβου), ενώ τέταρτος ο Φωτιάδης (Σερρών).