Στη Σούπερ Λίγκα οι "βυσσινί" μετά από αυτό το τρίποντο!

17:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για την ΑΕΛ

17:52

90'+5: Απευθείας φάουλ από τον Ζαϊρί, άουτ η μπάλα.

17:50

90'+3: Κίτρινη στον Κρολ.

17:47

17:44

88': Κίτρινη στον Κάρδαρη.

17:44

87': Απευθείας φάουλ από τον Κάρδαρη, με γροθιές ο Ξενοδόχοφ.

17:43

87': Κίτρινη στον Πάτο.

17:43

86': Κόρνερ για τη Ζάκυνθο. Από την εκτέλεσή του ο Κυριακίδης κάνει το σουτ και η μπάλα βρίσκει στα σώματα.

17:40

83': Ρέντζας αντί Κουτσιανικούλη για την ΑΕΛ.

17:39

82': Σκοράρει ο Σταματής, αλλά σωστά σηκώνεται το σημαιάκι του βοηθού.

17:38

81': Νέα ευκαιρία για τη Ζάκυνθο! Γίνεται η σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, παίρνει την κεφαλιά ο Ζαϊρί και ο Ξενοδόχοφ αποκρούει.

17:36

80': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο! Οι γηπεδούχοι αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο Κάρδαρης κάνει το πλασέ από ιδανική θέση και ο Ξενοδόχοφ με τα πόδια αποκρούει. Υπάρχει ξεκάθαρο τράβηγμα στον παίκτη των γηπεδούχων την ώρα που προσπαθεί να πλασάρει.

17:36

79': Κάρδαρης αντί Ρ. Πέττα για τη Ζάκυνθο.

17:32

75': Βγαίνει η σέντρα από αριστερά, παίρνει την κεφαλιά ο Κρολ και αστοχεί.

17:31

75': Λέκκας αντί Βοσνακίδη για τη Ζάκυνθο.

17:28

Ο Βαρέλα αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει τη δεξιά γωνιά και ανοίγει το σκορ.

17:28

72': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:27

70': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Ο Βαρέλα τσιμπά με το κεφάλι την μπάλα και δέχεται κλωτσιά στο κεφάλι.

17:24

67': Πάτο αντί Μαρουκάκη για την ΑΕΛ.

17:21

64': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Βαρέλα κατεβάζει την μπάλα και από καλή θέση σουτάρει ψηλά.

17:17

60': Ο Ζαϊρί κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ, ο Σταματής μπαίνει στην πορεία της μπάλας και σκοράρει. Οριακή η φάση, σηκώνεται το σημαιάκι του επόπτη.

17:14

Προσπαθούν να γίνουν πιο επιθετικοί οι γηπεδούχοι, αλλά δεν καταφέρνουν να απειλήσουν.

17:10

53': Κρολ αντί Ζέλιου για τη Ζάκυνθο.

17:10

53': Λαμπρόπουλος αντί Αναστασόπουλου για την ΑΕΛ.

17:06

50': Μακρινό σουτ από τον Τσιάμη, εύκολα μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ.

17:02

17:01

16:47

16:45

16:42

Ένταση τώρα μεταξύ των παικτών. Ο Αποστόλου ήταν εκείνος που ζήτησε τα ρέστα από τον Μαρουκάκη, ο οποίος τον απώθησε.

16:41

41': Καλοχτυπημένο φάουλ από τον Ζέλιο, δεν καταφέρνει κανένας να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο με τον διαιτητή να δίνει επιθετικό φάουλ.

16:37

37': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:34

34': Κόρνερ για τη Ζάκυνθο. Εκτελείται στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

16:33

33': Κίτρινη στον Κομεσίδη.

16:30

30': Κίτρινη στον Βέρτζο.

16:28

29': Ο Ζαϊρί εκτελεί φάουλ, ο Σταματής παίρνει την κεφαλιά και ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει.

16:28

28': Κίτρινη στον Αναστασόπουλο.

16:26

Αρκετές οι μονομαχίες στον χώρο του κέντρου και οι ημιτελείς προσπάθειες.

16:24

24': Κίτρινη στον Ζέλιο.

16:22

22': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Το εκτελεί ο Βαρέλα και η μπάλα περνά απ' όλους.

16:21

Έχει ανεβεί η ΑΕΛ στα τελευταία λεπτά.

16:17

17': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Εκτελείται και περνά ανεκμετάλλευτο.

16:13

13': Απευθείας φάουλ από τον Ζαϊρί, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

16:10

Προσωρινή διακοπή λόγω τραυματισμού παίκτη των γηπεδούχων.

16:07

6': Κόρνερ για τη Ζάκυνθο. Εκτελείται στο πρώτο δοκάρι και νέο κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

16:04

4': Κόρνερ για τη Ζάκυνθο. Ο Ζαϊρί το εκτελεί και στέλνει την μπάλα απευθείας άουτ.

16:03

Από τα μεγάφωνα ακούστηκε λίγο πριν τη σέντρα ότι "ευχόμαστε στην ΑΕΛ να ανεβεί στη Σούπερ Λίγκα, την πρώτη επαρχιακή ομάδα που κατέκτησε πρωτάθλημα".

16:02

2': Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Βαρέλα μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει και το σουτ και η μπάλα πάει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

16:01

15:59

15:55

Αρκετός κόσμος στις εξέδρες.

15:53

Να εξασφαλίσουν την παραμονή τους στην κατηγορία θέλουν οι Θεσσαλοί.

15:49

Τελικός παραμονής είναι το συγκεκριμένο παιχνίδι για τους Επτανήσιους.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ζακύνθου με την ΑΕΛ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Παπαδόπουλος, Κυριακίδης, Ζέλιος, Τσιάμης, Βοσνακίδης, Αποστόλου, Ρ. Πέττας, Ορφανίδης, Κουρέλλας, Ζαϊρί, Σταματής.
Αναπ: Πολίτης, Πέττας, Κρολ Καλλιβωκάς, Γραικός, Λέκκας, Κάρδαρης
ΑΕΛ
Ξενοδόχοφ, Βέρτζος, Κιομεσίδης, Γιοβάνοβιτς, Μονιάκης, Αναστασόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βαρέλα, Καπός, Μαρουκάκης
Αναπ: Καβουσάκης, Μασούρας, Ροβίθης, Κοντοχρήστος, Λαμπρόπουλος, Ρέντζας, Πάτο
Διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας) Βοηθοί: Μπέτσογλου (Κορινθίας), Γκοτσόπουλος (Αχαΐας) 4ος: Ρατσιάτος (Αργολίδας)