Στο έδαφος ο Τζαβέλλας, διακοπή στο ματς.

22:21

22:20

Εντελώς άναρχα παίζουν ο "πράσινοι".

22:16

86': Κίτρινη στον Τζαβέλλα για διαμαρτυρία.

22:15

85': Κίτρινη στον Ταυλαρίδη για σκληρό μαρκάρισμα του στον Αθανασιάδη.

22:14

Πιέζει ο Παναθηναϊκός συνεχώς.

22:11

Στο έδαφος ο Μυστακίδης, προσωρινή διακοπή.

22:10

80': Μακρινό σουτ από τον Νάνο, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

22:09

79': Στη θέση του Ροντρίγκες ο Μυστακίδης για τον ΠΑΟΚ.

22:08

78': Καλτσάς αντί Κουτρουμπή για τον Παναθηναϊκό.

22:07

77': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες δίνει στον Μπεργκ, εκείνος γυρίζει αμέσως και το σουτ του τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

22:05

Συνεχείς οι σέντρες από τους παίκτες του Παναθηναϊκού.

22:01

70': Μακρινό σουτ από τον Ζέκα, άουτ φεύγει η μπάλα.

21:59

69': Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση κόρνερ του Νάνο, απομακρύνει ο Λέοβατς.

21:59

68': Σκόνδρας αντί Ζάιρο για τον ΠΑΟΚ.

21:57

Στο έδαφος ο Ζάιρο, που μπήκε λίγο πριν. Τραυματίστηκε ο Βραζιλιάνος και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή.

21:57

66': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

21:55

Στο μισό γήπεδο τώρα ο ΠΑΟΚ, δεν μπορούν να πατήσουν περιοχή οι γηπεδούχοι.

21:52

61': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελείται πλασαριστά και η μπάλα απομακρύνεται στο πρώτο δοκάρι.

21:51

60': Μπουμάλ αντί Αμπέντ για τον Παναθηναϊκό.

21:50

60': Στη θέση του Μακ ο Ζάιρο για τον ΠΑΟΚ.

21:46

56': Λάθος από τον Μέστο, αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ την οποία σπαταλά με κακή πάσα ο Ροντρίγκες.

21:44

54': Εκτελεί ο Μπεργκ, στο τείχος η μπάλα και κόρνερ. Αυτό εκτελείται με πάσα και ο Γλύκος τελικά απομακρύνει.

21:43

53': Κίτρινη στον Μαλεζά. Τρομερή η προσπάθεια του Λέτο που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του. Σε καλή θέση το φάουλ για τον Παναθηναϊκό.

21:41

Ο Ροντρίγκες μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, δίνει στον Χαρίση και ο τελευταίος με σουτ εκτός περιοχής πετυχαίνει ένα εξαιρετικό γκολ. Η μπάλα πήγε ξανά πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα.

21:40

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:37

Ο Λέτο βγάζει πάσα στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Μπεργκ πατά περιοχή και αμέσως σουτάρει με το αριστερό και εκτελεί τον Γλύκο. Η μπάλα πήγε αρχικά στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα. Υποδειγματικό τελείωμα από τον Σουηδό που σκοράρει συχνά κόντρα στους Θεσσαλονικείς.

21:36

46': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:36

21:35

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:33

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Γκόρντον Σίλντενφελντ.

21:17

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Έχουν πέσει τρεις παίκτες του Παναθηναϊκού πάνω στον Κύζα, μένει ο αρχηγός Ζέκα για να εκφράσει τα παράπονά του.

21:16

Έχει σηκώσει τον Μπουμάλ ο Στραματσιόνι, ίσως τον δούμε στο δεύτερο ημίχρονο.

21:13

42': Σουτ από μακριά κάνει ο Ροντρίγκες, κοντράρει η μπάλα και ο ΠΑΟΚ κερδίζει κόρνερ. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Λέοβατς, διώχνει ο Μέστο.

21:11

40': Αδύναμο σουτ από τον Αμπέντ, εύκολα ο Γλύκος.

21:08

37': Κίτρινη στον Κουτρουμπή. Σκληρό μαρκάρισμα, όλος ο πάγκος του ΠΑΟΚ μέσα.

21:08

37': Βγάζει μία σέντρα από δεξιά ο Μέστο, εύκολα ο Γλύκος.

21:05

Δυσκολεύεται με παίκτη παραπάνω ο Παναθηναϊκός να δημιουργήσει. Έχει την μπάλα, αλλά δεν γίνεται απειλητικός.

21:01

30': Γυρνά ωραία το σώμα του ο Λέτο, κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:59

Έχει πέσει ο ρυθμός λόγω των πολλών διακοπών.

20:56

Τζαβέλλας και Λέτο σε κάθε ευκαιρία αψιμαχούν.

20:53

Μπαίνει ξανά στο γήπεδο ο Ζέκα για να δοκιμάσει αν μπορεί να συνεχίσει.

20:50

20': Με δέκα ο ΠΑΟΚ! Εγκληματικό τάκλιν από τον Τζιόλη στον Ζέκα. Πήγε με τις τάπες στο καλάμι του Πορτογάλου. Λίγο έλειψε να έχουμε σύρραξη. Πρώτη φορά αποβάλλεται ο Έλληνας διεθνής σε αγώνα ελληνικού πρωταθλήματος.

20:49

Έντονος διάλογος ανάμεσα σε Τζαβέλλα και Λέτο.

20:48

18': Εκτελεί φάουλ ο Νάνο, ο Ταυλαρίδης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:47

17': Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους, δεν έχουν δίκιο. Η μπάλα ακόμη κι αν βρήκε στο χέρι του Κίτσιου, θεωρείται ακούσιο. Δεν είχε οπτική επαφή ο αμυντικός του ΠΑΟΚ.

20:45

Μετά από 3,5 μήνες η Θύρα 13 είναι ξανά ανοιχτή. Μόλις άναψαν πάρα πολλά καπνογόνα χωρίς να πέσει κάποιο εξ αυτών στον αγωνιστικό χώρο.

20:42

Αφυπνίστηκε το "τριφύλλι", το οποίο έχει ισορροπήσει πλέον.

20:39

8': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κουτρουμπής βρίσκει τον Λέτο, εκείνος με τη μία τον Βιγιαφάνες, η μπάλα φτάνει στον Μπεργκ και ο Γλύκος αποκρούει το πλασέ του τελευταίου.

20:38

Στο μισό γήπεδο παίζεται το ματς, δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα ο Παναθηναϊκός.

20:34

Καλύτερα έχουν μπει οι φιλοξενούμενοι που δείχνουν διάθεση να παίξουν ανοιχτά.

20:31

20:30

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Τιμήθηκε πριν την έναρξη του αγώνα από τους "πράσινους" ο ΠΑΟΚ, καθώς κλείνει 90 χρόνια ζωής.

20:26

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο, ανάμεσα σε αυτούς και ο Ζιλμπέρτο Σίλβα.

20:24

Ισόπαλο με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη το "τριφύλλι" στην πρεμιέρα, νίκη με ανατροπή για τους Θεσσαλονικείς κόντρα στην ΑΕΚ.

20:21

Το συγκεκριμένο ματς είναι το μοναδικό που θα γίνει την Κυριακή για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ, καθώς αναβλήθηκε το ΑΕΚ-Πανιώνιος.

20:18

Υπενθυμίζεται ότι οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες αυτή τη στιγμή στη βαθμολογία των πλέι οφ.

20:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Μέστο, Ταυλαρίδης, Μολέδο, Νάνο, Κουτρουμπής, Ζέκα, Αμπέντ, Βιγιαφάνιες, Λέτο, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Λαγός, Λουντ, Καλτσάς, Μπουμάλ, Βλαχοδήμος, Εβανγκελίστα
Γλύκος, Κίτσιου, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Τζιόλης, Χαρίσης, Ροντρίγκες, Μακ, Αθανασιάδης.
Αναπ: Βελλίδης, Σκόνδρας, Χατζηισαΐας, Ζάιρο, Μυστακίδης, Πέλκας, Άντονις
Διαιτητής ο Κύζας (Δράμας), βοηθοί του οι Αλεξέας (Μεσσηνίας) και Τουμπακάρης (Αθηνών), ενώ τέταρτος ο Κιοτζένης (Ξάνθης).