Απίστευτη ένταση στον αγωνιστικό χώρο, έξαλλος ο Τζιμπούρ, προσπαθεί να τον ηρεμήσει ο Βελλίδης. Στα χέρια βρέθηκαν αρκετοί παίκτες.

22:22

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-1.

22:20

90'+3: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, συγκλίνει και στη συνέχεια σουτάρει με τον Μπαρόχα να αποκρούει.

22:17

22:14

Στο έδαφος ο Γλύκος, προσωρινή διακοπή.

22:13

86': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Δυνατή κεφαλιά πιάνει ο Τζιμπούρ, με δυσκολία διώχνει ο Γλύκος.

22:11

84': Πέκχαρτ αντί Γιόχανσον για την ΑΕΚ.

22:10

Εξαιρετική πάσα του Τζαβέλλα στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, ο Μυστακίδης πιάνει κεφαλιά-λόμπα και κρεμά τον Μπαρόχα, ο οποίος ήταν πιο μπροστά. Πολύ ωραίο γκολ και 2-1.

22:10

83': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:08

81': Κίτρινη στον Μαλεζά.

22:05

Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί ο Μπαρμπόσα και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

22:04

Έχει πέσει ο ρυθμός.

22:01

Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ.

21:57

70': Κορδέρο αντί Βάργκας για την ΑΕΚ.

21:57

70': Κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ από τον Ροντρίγκες, λίγο έξω η μπάλα.

21:55

69': Σκόνδρας αντί Λέοβατς για τον ΠΑΟΚ.

21:54

67': Κάτσε αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

21:52

65': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Βάργκας εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

21:49

Τρομερό γκολ από τον Ροντρίγκες! Ξεκινά από αριστερά, συγκλίνει και στη συνέχεια με εξαιρετικό σουτ νικά τον Μπαρόχα, ο οποίος βρήκε λίγο την μπάλα.

21:48

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:46

59': Ο Λέοβατς βγάζει τη σέντρα και ο Πέλκας από πολύ καλή θέση δεν καταφέρνει να τελειώσει τη φάση.

21:45

58': Σοϊλέδης αντί Ντίντακ για την ΑΕΚ. Διάσειση η πρώτη εκτίμηση για τον Ισπανό.

21:43

Στο έδαφος ο Ντίντακ, ο οποίος πέταξε μόνος του την μπάλα εκτός.

21:41

Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ, οχυρωμένη η ΑΕΚ.

21:37

51': Μακρινό σουτ από τον Τζιόλη, άουτ η μπάλα.

21:36

50': Κίτρινες σε Βάργκας και Κίτσιου.

21:32

21:31

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:16

21:15

45': Κίτρινη για διαμαρτυρία στον Γλύκο.

21:14

Ο Βάργκας εκτελεί στο πρώτο δοκάρι, ο Γλύκος χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του μην έχοντας υπολογίσει τον Γιόχανσον και ο Σουηδός τη σπρώχνει στα δίχτυα. Διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ οι γηπεδούχοι, αλλά είναι μία απίστευτη γκάφα του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ.

21:13

44': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:13

43': Κόρνερ για την ΑΕΚ, η οποία κερδίζει και δεύτερο διαδοχικό.

21:12

42': Επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ του Λέοβατς, με δυσκολία διώχνει ο Μπαρόχα σε κόρνερ. Στη συνέχεια μπλοκάρει την μπάλα από την εκτέλεση του Πέλκα.

21:08

38': Κίτρινη στον Τζιόλη.

21:07

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αλγερινός, αφού είχε χτυπήσει σε εναέρια μονομαχία τον Τζαβέλλα, εκνευρισμένος πήγε με το κεφάλι επιθετικά προς τον Τσίμιροτ.

21:06

37': Κίτρινη στον Τζιμπούρ, στο έδαφος ο Τζαβέλλας.

21:02

33': Ο Βάργκας εκτελεί φάουλ, ο Γιόχανσον παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ψηλά.

20:59

Στο 73% η κατοχή για τον ΠΑΟΚ.

20:56

27': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λέοβατς εκτελεί κόρνερ, ο Τζαβέλλας παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Μπαρόχα αποκρούει.

20:55

26': Επικίνδυνη σέντρα βγάζει στο πρώτο δοκάρι ο Λέοβατς, ο Πέλκας προσπαθεί αλλά δεν καταφέρνει να έρθει σε επαφή με την μπάλα.

20:53

24': Κίτρινη στον Σιμόες.

20:50

Πολλά τα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.

20:48

19': Κίτρινη στον Ροντρίγκες.

20:47

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο, στα χέρια πιάνονται οι παίκτες. Όλα άρχισαν από φάουλ του Γκάλο στον Πέλκα.

20:45

16': Πέναλτι για την ΑΕΚ σε χέρι του Λέοβατς έδωσε ο Μάνταλος και μετά το πήρε πίσω. Είχε σηκώσει για οφσάιντ του Κολοβέτσιου ο βοηθός.

20:45

15': Φάουλ από πλάγια κερδίζει η ΑΕΚ, η οποία είχε άλλο ένα λίγο πριν που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

20:41

Παιχνίδι κέντρου προς το παρόν.

20:38

Στο έδαφος ο Πέλκας, προσωρινή διακοπή.

20:37

7': Δεν καταφέρνει εντός περιοχής να κάνει το κοντρόλ ο Αθανασιάδης, μπλοκάρει ο Μπαρόχα.

20:33

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

20:30

20:28

20:26

Στις εξέδρες της Τούμπας μεταξύ άλλων ο Ζήσης Βρύζας μαζί με τον Λούκας Αλκαράθ, ο οποίος είχε δουλέψει στον Άρη. Υπενθυμίζεται ότι το ματς είναι κεκλεισμένων των θυρών.

20:22

Με δύο βαθμούς μπαίνει η Ένωση σε αυτή την ειδική διαδικασία, δεν έχει πόντο ο ΠΑΟΚ.

20:18

Πρεμιέρα για τις δύο ομάδες στα πλέι οφ. Λίγο πριν τελείωσε το ματς στη Νέα Σμύρνη με τους Πανιώνιο και Παναθηναϊκό να μένουν στο 1-1.