18:09

18:06

Μόλις ανακοινώθηκε και από τα μεγάφωνα, διακόπηκε οριστικά το ματς.

18:05

Ακόμα στον αγωνιστικό χώρο είναι οι διαιτητές. Οι πληροφορίες κάνουν λόγο για διακοπή του ματς!

17:59

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, κάνουν ζέσταμα.

17:54

Έχουν ηρεμήσει τα πνεύματα στο γήπεδο.

17:47

Φεύγει για τη φυσούνα ο Μιχαηλίδης. Διακόπτεται το παιχνίδι.

17:46

89': ΠΕΝΑΛΤΙ για τα Χανιά για τράβηγμα στον Χατζηλιάδη! Έντονες οι διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, υπάρχει και ρίψη μπουκαλιού στον βοηθό και τον χτυπά στον ώμο.

17:42

85': Παπατόλιος αντί Μαρή για τον Αχαρναϊκό.

17:41

84': Κίτρινη στον Αθανασίου.

17:36

Δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα τα Χανιά.

17:31

74': Ελίσσεται ωραία ο Ματσούκας, δίνει στον Παβίσεβιτς, αλλά η σέντρα του απομακρύνεται.

17:28

71': Ματσούκας αντί Πολίμου για τον Αχαρναϊκό.

17:24

67': Κίτρινη στον Σάντερσον.

17:21

64': Κακό σουτ από τον Παβίσεβιτς, άουτ περνά η μπάλα.

17:17

60': Μπαίνει στην περιοχή ο Δεινόπαπας, κάνει και το σουτ και αποκρούει ο Παγούδης.

17:15

58': Χατζηλιάδης αντί Τσούτση για τα Χανιά.

17:13

56': Σωτηράκος αντί Ταμπάκη για τον Αχαρναϊκό.

17:09

52': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Κωστόπουλος, με δέκα ο Αχαρναϊκός.

17:08

51': Κίτρινη στον Τσούτση.

17:08

Δεν συνεργάζονται Ταμπάκης και Παβίσεβιτς και χάνεται η ευκαιρία.

17:04

46': Ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό! Ο Ταμπάκης κερδίζει τις κόντρες, μπαίνει στην περιοχή και το σουτ του φεύγει λίγο άουτ.

17:03

17:01

16:46

16:45

Ανοιχτό το ματς με φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

16:41

40': Κίτρινη στον Κωστόπουλο.

16:39

38': Κάνει σουτ ο Γκέσιος από μέσα δεξιά, με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει ο Παγούδης.

16:36

35': Ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό! Ο Ομπράντοβιτς κάνει δυνατό σουτ και ο Πρίφτης πραγματοποιεί καλή επέμβαση.

16:32

31': Κίτρινη στον Όμο.

16:31

30': Μακρινό σουτ από τον Μασάδο, εύκολα ο Παγούδης.

16:29

28': Κίτρινη στον Μπριλάκη.

16:29

28': Βρίσκει χώρο, κάνει και το σουτ ο Παβίσεβιτς, αλλά ο Πρίφτης μπλοκάρει.

16:26

Μικρή διακοπή, δείχνει να πονά ο Παλιάτσος.

16:22

21': Αντεπίθεση για τον Αχαρναϊκό, ο Παβίσεβιτς κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Πρίφτης μπλοκάρει.

16:21

20': Κόρνερ για τα Χανιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:20

19': Ευκαιρία για τον ΑΟΧ! Ο Μασάδο εκτελεί φάουλ και ο Γκέσιος δεν καταφέρνει την τελευταία στιγμή να μπει στην πορεία της μπάλας.

16:16

15': Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό. Η μπάλα μετά την εκτέλεσή του φτάνει στον Μαρή, ο οποίος δεν καταφέρνει να πιάσει την κεφαλιά.

16:13

Αρκετά τα λάθη των γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά.

16:09

8': Ευκαιρία για τα Χανιά! Ο Γκέσιος πιάνει δυνατή κεφαλιά από τη σέντρα του Τσούτση, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:05

Έχει μπει καλύτερα ο ΑΟΧ.

16:01

15:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:55

Δεν υπάρχει πολύς κόσμος στο γήπεδο.

15:53

Έξι ματς αήττητοι είναι οι Χανιώτες, οι οποίοι κάνουν το δικό τους ντεμαράζ για την παραμονή στην κατηγορία.

15:49

Οι Μενιδιάτες έχουν εξασφαλίσει τη σωτηρία τους και μετρούν τρεις εντός έδρας νίκες.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αχαρναϊκού με τα Χανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Παγούδης, Μωϋσιάδης, Ταμπάκης, Όμο, Ομπράντοβιτς, Πολίμος, Μαρής, Αναστασίου, Παβίσεβιτς, Μουστάκης, Κωστόπουλος
Αναπ: Ψύχος, Χριστόπουλος, Σωτηράκος, Παπαδόπουλος, Παπατόλιος, Ματσούκας, Κολονέρος
ΧΑΝΙΑ
Πρίφτης, Ιωαννίδης, Παγώνης, Μπριλάκης, Γκέσιος, Καρτσαμπάς, Σάντερσον, Μασάδο, Τσούτσης, Δεινόπαπας, Παλιάτσιος
Αναπ: Αμπατζίδης, Διαμαντόπουλος, Νύκταρης, Χατζηλιάδης, Ρίκκα, Φυντικάκης, Καμινιώτης
Διαιτητής: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας) Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Πριόνας (Ευβοίας) 4ος: Γκάμαρης (Αθηνών)