Οι Φαίακες κέρδισαν δίκαια και είναι απο σήμερα και μαθηματικά στη Σούπερ Λίγκα! Λίγος ο Απόλλων Σμύρνης...

Στο κέντρο του γηπέδου όλη η ομάδα της Κέρκυρας. Πανηγυρίζουν την άνοδο με σαμπάνιες και χορούς και τους αποθεώνει όλο το γήπεδο.

Λήξη της αναμέτρησης. Κέρκυρα - Απόλλων Σμύρνης 2-0.

19:50

Ήδη άνοιξαν σαμπάνια οι παίκτες της Κέρκυρας.

19:50

90'+2: Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον, την οποία επιδίωξε.

19:49

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Χιντζίδη.

19:48

Οι παίκτες της Κέρκυρας που βρίσκονται στον πάγκο και το τεχνικό τιμ, πλην του Βοσνιάδη, αγκαλιασμένοι μπροστά από τον πάγκο περιμένουν τη λήξη για να πανηγυρίσουν την άνοδο.

19:48

19:46

88': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς βγάζει για τον Σουάνη, σουτ στην κίνηση από θέση μέσα δεξιά, αποκρούει σωτήρια ο Αποστολίδης.

19:44

86': Σε θέση οφσάιντ ο Ανδρεόπουλος. Σωστή υπόδειξη.

19:42

Ο Γάλλος, εκνευρισμένος, κλοτσά ένα μικροαντικείμενο που βρίσκει μπροστά του και φεύγει κατευθείαν για τα αποδυτήρια.

19:42

84': Τρίτη αλλαγή και για τον Γιώργο Βαζάκα. Ο Ψιάνος αντί του Παρπέξ.

19:40

82': Μακρινό σουτ Παρπέξ, απελπιστικά άστοχο.

19:36

78': Σε θέση οφσάιντ ο Σουάνης. Σωστή υπόδειξη.

19:32

74': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αλέξανδρος Βοσνιάδης. Ο Κρητικός αντί του Αρναρέλλη.

19:31

73': Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Παρπέξ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:30

71': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.

19:30

71': Κίτρινη κάρτα σε Γκόμες και Ιωάννου.

19:30

71': Κόκκινη κάρτα στον Κονέ.

19:28

Επεισόδιο ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές και σύρραξη, με τον Κονέ σε έξαλλη κατάσταση να επιτίθεται σε αντιπάλους του με αγκωνιές.

19:27

69': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Στεργίδης αντί του Μπουντόπουλου.

19:26

Ο Ζορμπάς ανοίγει για τον Σουάνη, ο οποίος από τη μεσαία γραμμή βγαίνει μόνος στην αντεπίθεση, πλασάρει τον Αποστολίδη και κάνει το 2-0.

19:25

68': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:23

66': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά με τον Κονέ. Εκτελείται πλασαριστά, η μπάλα πάλι στον Κονέ, που σουτάρει, νέο κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:22

65': Σε θέση οφσάιντ ο Μπουτζίκος. Σωστή υπόδειξη.

19:20

Έχει αυξηθεί η προσέλευση του κόσμου. Στις εξέδρες βρίσκονται περίπου 2.000 φίλαθλοι της Κέρκυρας, καθώς στο γήπεδο δεν υπάρχουν φιλοξενούμενοι οπαδοί.

19:17

60': Φάουλ για την Κέρκυρα με τον Χιντζίδη, λίγο πιο μακριά από το σημείο που πέτυχε το γκολ. Αυτή τη φορά η μπάλα θα καταλήξει άουτ.

19:15

58': Ο Κονέ ανοίγει για τον Φατιόν, συρτό σουτ από το ημικύκλιο, μαζεύει εύκολα ο Κουτζαβασίλης.

19:14

57': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Κόντος αντί του Παμλίδη.

19:13

56': Διαγώνιο σουτ Παρπέξ από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα άουτ.

19:12

Φάουλ από τα 35 μέτρα και αριστερά με τον Χιντζίδη, που εκτελεί απευθείας, ο Αποστολίδης, ενώ δείχνει αρχικά ότι ελέγχει την μπάλα, τη χάνει μέσα από τα χέρια του και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

19:11

54': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:09

52': Κίτρινη κάρτα στον Φαρινόλα.

19:08

51': Ατομική προσπάθεια Αρναρέλλη, που μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, διαγώνιο σουτ, άουτ.

19:04

47': Φάουλ για την Κέρκυρα από τα αριστερά με τον Ζορμπά. Χωρίς δύναμη, μαζεύει ο Αποστολίδης.

19:03

46': Σουτ Μπουντόπουλου από τα αριστερά, η μπάλα άουτ.