20:19

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΛ με 1-0.

20:16

20:15

90': Ο Λαμπρόπουλος το εκτελεί, σημαδεύει την αριστερή γωνιά του Μέλκα κι εκείνος πέφτει και αποκρούει.

20:15

89': Αποβάλλεται σωστά ο Καψάλης.

20:14

89': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Ο Καψάλης ανατρέπει τον Ροβίθη, ο οποίος ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

20:12

86': Κίτρινη στον Παπατζίκο.

20:08

82': Κίτρινη στον Μπαρέττα.

20:06

80': Ανδρέου αντί Δωματά για τον Πανσερραϊκό.

20:01

75': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ντα Κόστα, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:58

73': Ντα Κόστα αντί Γιάντση για τον Πανσερραϊκό.

19:57

72': Κίτρινη στον Βέρτζο.

19:56

71': Κίτρινη στον Μονιάκη.

19:56

70': Ρούτσης αντί Σιάκκα για τον Πανσερραίκό.

19:54

Ο Κουτσιανικούλης παίρνει την μπάλα από αριστερά, κάνει αρκετά μέτρα μαζί της, ταλαιπωρεί τον προσωπικό του αντίπαλο και με ωραίο πλασέ στην απέναντι γωνία ανοίγει το σκορ.

19:53

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:52

67': Πάτο αντί Καπού για την ΑΕΛ.

19:51

66': Σηκώνεται το σημαιάκι για τον Μαρουκάκη, δεν φαίνεται να ήταν σωστή η απόφαση.

19:47

62': Καλοζυγισμένο μακρινό σουτ του Τριανταφυλλάκου, λίγο άουτ φεύγει η μπάλα.

19:43

57': Κίτρινη στον Σιάκκα.

19:38

52': Πολύ μακρινό το σουτ του Δωματάς, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Ξενοδόχοφ.

19:36

49': Ο Μαρουκάκης σουτάρει εντός περιοχής, η μπάλα χτυπά στα σώματα και υπάρχουν διαμαρτυρίες για χέρι.

19:32

46': Κουτσιανικούλης και Μασούρας μπαίνουν, Βαρέλα και Μπανούσης βγαίνουν για την ΑΕΛ.

19:31

19:30

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:16

19:15

45': Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τριανταφυλλάκο, εντυπωσιακά διώχνει ο Ξενοδόχοφ.

19:13

43': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Βαρέλα κάνει το γύρισμα από δεξιά, ο Μαρουκάκης είναι μόνος του στο δεύτερο δοκάρι, αλλά... καταφέρνει να αστοχήσει από κοντά.

19:12

42': Σουτ εκτός περιοχής από τον Τριανταφυλλάκο, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:11

41': Κακό σουτ από τον Ροβίθη, πολλά μέτρα έξω η μπάλα.

19:09

Μικροένταση μπροστά από τους πάγκους και προσωρινή διακοπή.

19:06

36': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Λαμπρόπουλος μπαίνει μέσα στην περιοχή από δεξιά, κάνει διαγώνιο σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.

19:03

32': Σουτ εκτός περιοχής από τον Βαρέλα, η μπάλα σκάει αλλά ο Μέλκας μπλοκάρει.

19:01

30': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Μαρουκάκη, η μπάλα αναπηδά και σταματά στο δεξί δοκάρι του Μέλκα.

18:59

29': Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους φιλοξενούμενους τώρα σε ένα σπρώξιμο που δέχτηκε ο Δωματάς.

18:56

26': Φωνές για πέναλτι από την ΑΕΛ, επιθετικό φάουλ έδωσε ο διαιτητής σε προσπάθεια του Ροβίθη για ανάποδο ψαλίδι.

18:54

Είναι ξεκάθαρο πως ο Πανσερραϊκός προσπαθεί να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις. Βρίσκει χώρους κατά διαστήματα.

18:50

20': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Ροβίθης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, έχει όλο τον χρόνο για να πλασάρει στην απέναντι γωνία, αλλά δεν σημαδεύει σωστά.

18:46

16': Μακρινό σουτ από τον Δωματά, λίγο πάνω από τα δοκάρια φεύγει η μπάλα.

18:44

14': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μαρουκάκης από μέσα αριστερά κάνει διαγώνιο πλασέ σημαδεύοντας την απέναντι γωνία και ο Μέλκας αποκρούει.

18:42

13': Σουτάρει από μέσα δεξιά ο Μαρουκάκης και η μπάλα φεύγει ψηλά.

18:38

Αρκετά καλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά.

18:35

5': Μπαίνει από αριστερά στην περιοχή ο Γιάντσης, κακό το τελείωμά του.

18:32

2': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:27

18:23

Από ήττα κόντρα στη Λαμία προέρχονται οι Σερραίοι, οι οποίοι δεν έχουν βαθμολογικό κίνητρο.

18:19

Νίκη που θα τη φέρει μόνη πρώτη θέλει η ΑΕΛ, η οποία επιθυμεί να κλειδώσει και μαθηματικά την επιστροφή της στη Σούπερ Λίγκα.

18:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Πανσερραϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Ξενοδόχοφ, Κομεσίδης, Μονιάκης,Γιοβάνοβιτς, Βέρτζος, Μπανούσης, Λαμπρόπουλος, Ροβίθης, Βαρέλα, Μαρουκάκης, Καπός.
Αναπ: Καβουσάκης, Διαμιανός, Πάτο, Χότζαλι, Κοντοχρήστος, Κουτσιανικούλης, Μασούρας.
Μέλκας, Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Καρράς, Καψάλης, Σιάκκας, Τσιμίκας, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας, Δωματάς, Γιάντσης
Αναπ: Καστανιώτης, Κουκόλης, Ντα Κόστα, Ανδρέου, Στεργιανός, Ρούτσης
Διαιτητής: Κουλούδης (Λέσβου) Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Κελάζογλου (Χαλκιδικής) 4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)