0
23:57

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:55

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-0 για τη Λίβερπουλ και πρόκριση στον τελικό. Με 3-1 κέρδισε τη Σαχτάρ η Σεβίλλη. Έτσι στις 18 Μαΐου στη Βασιλεία η κάτοχος του Γιουρόπα Λιγκ θα κληθεί να υπερασπιστεί τον τίτλο της κόντρα στους Μέρσεϊσαϊντερς.

23:55

90'+4: Κίτρινη στον Σουάρεθ.

23:54

90'+3: Δυνατό σουτ από τον Λαλάνα, με δυσκολία διώχνει ο Αρεολά.

23:53

90'+2: Στη θέση του Στάριτζ ο Λούκας για τη Λίβερπουλ.

23:52

23:51

90': Στη θέση του Φιρμίνο ο Μπέντεκε για τη Λίβερπουλ.

23:48

87': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Στάριτζ φεύγει μόνος του, ο Αρεολά αποκρούει το πλασέ του και ο Άλεν αστοχεί.

23:48

86': Μακρινό σουτ από τον Τσαν, μπλοκάρει ο Αρεολά.

23:45

82': Άλεν αντί Κουτίνιο για τη Λίβερπουλ.

23:43

Ο Φιρμίνο μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το γύρισμα, δεν πιάνει το σουτ ο Στάριτζ καλά, αλλά ο Λαλάνα σκοράρει από τη μικρή περιοχή.

23:42

81': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:41

80': Κάνει τις προσποιήσεις ο Στάριτζ, σουτάρει με το δεξί και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:40

79': Μακρινό σουτ από τον Στάριτζ, ψηλά φεύγει η μπάλα.

23:38

77': Κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ. Εκτελείται στο πρώτο δοκάρι από τον Σουάρεθ, απομακρύνει ο Λαλάνα.

23:37

Παραμένει το 3-1 υπέρ της Σεβίλλης στο άλλο παιχνίδι.

23:36

75': Δυνατό σουτ από τον Φιρμίνο, διώχνει ο Αρεολά.

23:34

73': Μπονέρα αντί Ντος Σάντος για τη Βιγιαρεάλ.

23:32

71': Με δέκα η Βιγιαρεάλ, βλέπει σωστά τη δεύτερη κίτρινη ο Ρουίθ.

23:30

68': Αντριάν αντί Σολδάδο για τη Βιγιαρεάλ.

23:26

65': Ο Μορένο κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:25

Ο Φιρμίνο κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ, η μπάλα φτάνει συστημένη στον αμαρκάριστο Στάριτζ κι εκείνος με πλασέ κάνει το 2-0.

23:24

63': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:23

62': Ο Λαλάνα δίνει στον Στάριτζ, εκείνος μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει με το δεξί και ο Αρεολά αποκρούει.

23:22

ΓΚΟΛ για τη Σεβίλλη, με τον Μαριάνο Φερέιρα από ασίστ του Βιτόλο. Κλειδώνουν την πρόκριση στον τελικό οι κάτοχοι του Γιουρόπα Λιγκ με το 3-1.

23:21

60': Τριγκέρος αντί Πίνα για τη Βιγιαρεάλ.

23:20

59': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Ο Μίλνερ το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

23:17

56': Ο Ντος Σάντος εκτελεί φάουλ, ο Σολδάδο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:14

53': Μακρινό σουτ από τον Μορένο, είναι εντελώς άστοχο.

23:13

52': Μακρινό σουτ από τον Στάριτζ, εύκολα μπλοκάρει ο Αρεολά.

23:12

50': Ο Φιρμίνο δίνει στον Μίλνερ, εκείνος κάνει συρτό σουτ και ο Αρεολά μπλοκάρει.

23:10

48': Ο Μορένο κόβει για τον Κουτίνιο, εκείνος κάνει σουτ από δύσκολη γωνία και ο Αρεολά διώχνει με μπουνιές.

23:09

ΓΚΟΛ για τη Σεβίλλη, η οποία παίρνει προβάδισμα ξανά με τον Γκαμεϊρό! Από τον Κρικόβιακ η ασίστ.

23:07

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, ξεκινά και το ματς στην Ισπανία.

23:06

22:51

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα δύο ματς.

22:51

45': Μπαίνει στην περιοχή ο Μακαμπού από δεξιά, κάνει και το σουτ και ο Μινιολέ μπλοκάρει.

22:50

ΓΚΟΛ για τη Σαχτάρ! Εξαιρετική αντεπίθεση από τους Ουκρανούς, ο Μάρλος βγάζει κάθετη για τον Εντουάρντο κι εκείνος ισοφαρίζει σε 1-1.

22:49

Προσπαθεί να ισορροπήσει η Βιγιαρεάλ.

22:45

40': Κίτρινη στον Σολδάδο.

22:44

Αρκετά νευρικό το άλλο παιχνίδι, το διαχειρίζεται καλά η Σεβίλλη.

22:43

38': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Το εκτελεί ο Μίλνερ και ο Αρεολά μπλοκάρει.

22:40

35': Κίτρινη στον Κλάιν.

22:36

31': Εκτελεί κόρνερ ο Μίλνερ, ο Λόβρεν παίρνει την κεφαλιά και ο Αρεολά μπλοκάρει.

22:35

30': Κίτρινη στον Βίκτορ Ρουίθ.

22:34

28': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Το εκτελεί ο Μίλνερ και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

22:32

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μορένο.

22:31

Παραμένει το 1-0 στην Ισπανία, εξακολουθεί να είναι καλύτερη η Σεβίλλη.

22:29

24': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Ο Μίλνερ το εκτελεί και προ του Τσαν ο Πίνα παραχωρεί νέο κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:25

Πολύ από τα πλάγια παίζουν οι γηπεδούχοι και κυρίως από δεξιά με τα ανεβάσματα του Κλάιν και τον Μίλνερ όποτε βγαίνει προς τα εκεί.

22:21

Όσο μπορεί προσπαθεί και η Βιγιαρεάλ να πιέζει ψηλά.

22:18

14': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Μίλνερ βγάζει εξαιρετική μπαλιά, ο Λαλάνα βρίσκει ελάχιστα την μπάλα κι εκείνη φεύγει λίγο έξω.

22:17

Πιέζει ψηλά Λίβερπουλ και αυτό δημιουργεί μεγάλα προβλήματα στη Βιγιαρεάλ.

22:15

ΓΚΟΛ και για τη Σεβίλλη! Ο Γκαμεϊρό ανοίγει το σκορ μόλις στο 9'.

22:12

Εξαιρετική ενέργεια από τον Τσαν, ο Αρεολά διώχνει το επικίνδυνο γύρισμα του Κλάιν, ο Φιρμίνο γυρίζει, ο Στάριτζ βάζει την προβολή και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. Έχει χτυπήσει και στον Σοριάνο προηγουμένως. Αυτογκόλ χρεώνεται.

22:12

7': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:11

6': Ταλαιπωρεί την άμυνα της Λίβερπουλ ο Μακαμπού, άουτ το σουτ του Ντος Σάντος.

22:10

5': Ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ! Ο Σολδάδο στρώνει στον Γκασπάρ, εκείνος κάνει σκαστό σουτ και ο Μινιολέ αποκρούει.

22:09

Έχει μπει ορεξάτη η Λίβερπουλ.

22:05

1': Σέντρα στα δύο ματς.

22:02

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες στα δύο γήπεδα.

21:59

Το "You 'll Never Walk Alone" ακούγεται σε όλο το "Άνφιλντ"

21:56

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Κλάιν, Τουρέ, Λόβρεν, Μορένο, Μίλνερ, Λαλάνα, Τσαν, Κουτίνιο, Φιρμίνο, Στάριτζ.
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Αρεόλα, Μάριο Γκασπάρ, Μουσάκιο, Βίκτορ Ρουίθ, Χάουμε Κόστα, Ντος Σάντος, Τόμας Πίνα, Μπρούνο Σοριάνο, Ντένις Σουάρεθ, Σολδάδο, Μπακαμπού.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Σορία, Μαριάνο, Ραμί, Καρίσο, Τρεμουλινάς, Κριχόβιακ, Ενζονζί, Μπανέγα, Βιτόλο, Κόκε, Γκαμεϊρό.
ΣΑΧΤΑΡ: Πιάτοφ, Σρνα, Κούτσερ, Ρακίτσκι, Ισμαΐλι, Μαλίσεφ, Στεπανένκο, Μάρλος, Τάισον, Κοβαλένκο, Εντουάρντο.

21:54

Στον άλλον ημιτελικό, Σεβίλλη και Σαχτάρ είχαν έρθει ισόπαλες με 2-2 στην Ουκρανία.

21:52

Υπενθυμίζεται ότι η Βιγιαρεάλ στο πρώτο ματς στην Ισπανία είχε νικήσει με 1-0 τη Λίβερπουλ.

21:50

Καλησπέρα σας, οι δύο ημιτελικοί του Γιουρόπα Λιγκ ξεκινούν σε περίπου 15 λεπτά.