0
23:40

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:39

Δύο χρόνια μετά Ρεάλ και Ατλέτικο θα διασταυρώσουν ξανά τα ξίφη τους σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ.

23:38

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Ρεάλ με 1-0. Στον τελικό οι "μερένγκες".

23:36

90'+4: Κίτρινη στον Οταμέντι.

23:33

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:32

Συγκρούονται Νάβας και Ράμος, στο έδαφος και οι δύο.

23:31

89': Πολύ καλό σουτ από τον Αγκουέρο, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

23:29

88': Στη θέση του Μόντριτς ο Κόβασιτς για τη Ρεάλ.

23:26

84': Απευθείας φάουλ από τον Ντε Μπρούιν, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

23:25

83': Κίτρινη στον Βάθκεθ.

23:24

Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα στο "Μπερναμπέου" με το κοινό να ενθαρρύνει συνεχώς τη Ρεάλ, η οποία αμύνεται.

23:20

Διακοπή για να κάνει συστάσεις ο Σκόμινα. Είχαμε μία αψιμαχία λίγο πριν ανάμεσα σε Φερναντίνιο και Κρόος.

23:16

Έχει ανεβεί η Σίτι.

23:13

71': Κίτρινη στον Φερνάντο.

23:11

69': Ιχεανάτσο αντί Νάβας για τη Σίτι.

23:09

67': Ροντρίγκες αντί Ίσκο για τη Ρεάλ.

23:05

64': ΔΟΚΑΡΙ η Ρεάλ! Ο Ίσκο εκτελεί κόρνερ, ο Μπέιλ παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και σημαδεύει το οριζόντιο.

23:03

61': Στέρλινγκ αντί Τουρέ για τη Ρεάλ.

23:01

59': Ο Ρονάλτνο από μέσα δεξιά κάνει συρτό σουτ και ο Χαρτ μπλοκάρει.

22:57

56': Βάθκεθ αντί Χεσέ για τη Ρεάλ.

22:56

55': Ο Χεσέ βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Ρονάλντο παίρνει την κεφαλιά και ο Χαρτ μπλοκάρει.

22:54

52': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μπέιλ με εξαιρετική πάσα βγάζει μόνο του τον Μόντριτς, εκείνος κάνει το πλασέ και ο Χαρτ αποκρούει.

22:53

51': Βρίσκει χώρο ο Χεσέ, πατά περιοχή και από μέσα δεξιά αστοχεί.

22:51

Γρήγορος ο ρυθμός.

22:47

22:45

22:34

Ως αυτογκόλ του Φερνάντο, στον οποίο χτυπά η μπάλα, χρεώθηκε το γκολ της Ρεάλ.

22:32

22:29

44': ΔΟΚΑΡΙ για τη Σίτι! Ο Ντε Μπρούιν ανοίγει στον Φερναντίνιο, εκείνος συγκλίνει προς τα μέσα, κάνει και το σουτ και σημαδεύει την εξωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού του Νάβας.

22:27

43': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Μπέιλ, πέφτει και μπλοκάρει ο Χαρτ.

22:25

40': Κόρνερ για τη Σίτι. Το εκτελεί ο Ντε Μπρούιν και ο Νάβας μπλοκάρει.

22:24

39': Εξαιρετική κάθετη από τον Μόντριτς, κακή η σέντρα του Μαρσέλο.

22:21

36': Σκοράρει ο Πέπε, αλλά σωστά ακυρώνεται το γκολ του. Στην αρχή της φάσης είναι εκτεθειμένος.

22:18

33': Ευκαιρία για τη Σίτι, την τελευταία στιγμή κόβεται η παράλληλη πάσα του Ζαμπαλέτα. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

22:14

30': Κίτρινη στον Ντε Μπρούιν.

22:11

Δεν δείχνει να αντιδρά προς το παρόν η Σίτι.

22:09

24': Σουτ στην κίνηση από τα όρια της περιοχής κάνει ο Ρονάλντο, ψηλά φεύγει η μπάλα.

22:06

22': Κόρνερ για τη Σίτι. Ο Φερνάντο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:05

Ο Καρβαχάλ δίνει στον Μπέιλ κι εκείνος από μέσα δεξιά με το δεξί εκτελεί τον Χαρτ. Ωραίο το διαγώνιο σουτ του, πάνω από τον Άγγλο πέρασε η μπάλα, η οποία πήγε και στο δεξί δοκάρι πριν καταλήξει στα δίχτυα.

22:05

20': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

22:02

Προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό της η Ρεάλ.

21:58

13': Ο Καρβαχάλ βγάζει τη σέντρα, ο Ρονάλντο παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ψηλά.

21:55

10': Μανγκαλά αντί Κομπανί για τη Σίτι. Μεγάλο το πλήγμα, ένας ακόμη τραυματισμός για τον αρχηγό των "πολιτών".

21:53

Στο έδαφος ο Κομπανί, είναι πολύ πιθανό να μη συνεχίσει. Ένιωσε ενοχλήσεις στον προσαγωγό.

21:49

5': Κόρνερ για τη Ρεάλ. Ο Ίσκο το εκτελεί και η κεφαλιά του Μπέιλ φεύγει έξω.

21:45

21:43

21:41

Κανονικά ο Ρονάλτνο για τους γηπεδούχους, όπως και ο Τουρέ για τους φιλοξενούμενους. Αμφότεροι ήταν εκτός στον πρώτο ημιτελικό με τραυματισμό.

21:38

Όποιος προκριθεί θα αντιμετωπίσει στον τελικό την Ατλέτικο, η οποία απέκλεισε την Μπάγερν Μονάχου.

21:34

Υπενθυμίζεται ότι ο πρώτος ημιτελικός στο "Έτιχαντ" είχε λήξει χωρίς σκορ.

21:30

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Μάντσεστερ Σίτι ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Νάβας, Καρβαχάλ, Πέπε, Ράμος, Μαρσέλο, Κρόος, Μόντριτς, Ίσκο, Χεσέ, Μπέιλ, Ρονάλντο.
Αναπ: Κασίγια, Βαράν, Ροντρίγκες, Κόβασιτς, Βάθκεθ, Ντανίλο, Μαγιοράλ
Χαρτ, Σανιά, Κομπανί, Οταμέντι, Κλισί, Φερνάντο, Φερναντίνιο, Τουρέ, Νάβας, Ντε Μπρούιν, Αγκουέρο.
Αναπ: Καμπαγιέρο, Στέρλινγκ, Κολάροφ, Μπονί, Ντελφ, Μανγκαλά, Ιχεανάτσο.