Λήξη της αναμέτρησης και στο Λβιβ. Σαχτάρ - Σεβίλλη 2-2.

Στο Λβιβ, δύο αλλαγές για τη Σαχτάρ στο 90’+1. Ο Εντουάρντο αντί του Φακούντο Φερέιρα και ο Ουέλινγκτον αντί του Τάισον.

23:57

Λήξη της αναμέτρησης. Βιγιαρεάλ - Λίβερπουλ 1-0.

23:54

Ο Σοριάνο θα ανοίξει στον Σουάρεθ, που θα βγάλει στον Λόπεθ, ο οποίος σε κενή εστία, καθώς είναι εκτός θέσης ο Μινιολέ, με πλασεδάκι από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

23:53

90'+2: ΓΚΟΛ για τη ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ!

23:52

23:51

90': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Μπέντεκε αντί του Φιρμίνο.

23:50

89': Η Λίβερπουλ βγαίνει στην κόντρα με τον Μορένο, ύστερα από ένα σλάλομ, μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει απέναντι από τον Ασένχο, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία της Βιγιαρεάλ.

23:48

87': Τεράστια ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ. Ο Μπακαμπού μπαίνει ταχύτατα στην περιοχή, δυνατό σουτ μπροστά από τον Μινιολέ, που θα διώξει σωτήρια σε κόρνερ, το οποίο εκτελείται, σε νέο κόρνερ διώχνουν οι φιλοξενούμενοι, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

23:45

Σαχτάρ - Σεβίλλη 2-2.

23:44

Πέναλτι για τη Σεβίλλη για ανατροπή του Βιτόλο από τον Φερέιρα. Εκτελεί ο Γκαμεϊρό και νικά τον Πιατόφ.

23:41

80': Ο Σουάρεθ εκτελεί το φάουλ από τα δεξιά, εύκολα ο Μινιολέ.

23:37

76': Αναγκαστική αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ. Ο Μουζάκιο αντί του Μπεγί.

23:35

74': Αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ. Ο Λόπεθ αντί του Σολδάδο.

23:35

Στο άλλο ματς, αναγκαστική αλλαγή για τη Σεβίλλη στο 72'. Ο Κόκε αντί του Κρον-Ντέλι, που τραυματίστηκε.

23:33

72': Αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ. Ο Καστιγιέχο αντί του Ντος Σάντος.

23:27

65': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Ο Μίλνερ βγάζει την κάθετη για τον Φιρμίνο, ο οποίος σουτάρει, ο Ασένχο πέφτει και βρίσκει την μπάλα, που καταλήγει στο αριστερό δοκάρι του.

23:24

Στο άλλο ματς, αλλαγή για τη Σεβίλλη στο 59’. Ο Κονοπλιάνκα αντί του Κρον-Ντέλι.

23:21

60': Κίτρινη κάρτα στον Χάουμε Κόστα.

23:17

55': Ο Σολδάδο δίνει στον Μάριο Γκασπάρ, που θα πλασάρει, αλλά η μπάλα θα καταλήξει άουτ.

23:12

51': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ με τον Μίλνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:09

Άρχισε το δεύτερο μέρος και στο Λβιβ.

23:09

48': Κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ, πάλι με τον Ντος Σάντος. Περνά ανεκμετάλλευτο.

23:08

46': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ. Το κόρνερ εκτελείται, κεφαλιά από τον Μπακαμπού, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μινιολέ.

23:07

46': Κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ με τον Ντος Σάντος.

23:07

Έναρξη β' ημιχρόνου.

23:06

46': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Άιμπ αντί του Κουτίνιο.

22:54

Ημίχρονο και στο Λβιβ. Σαχτάρ - Σεβίλλη 2-1.

22:52

Λήξη α' ημιχρόνου. Βιγιαρεάλ - Λίβερπουλ 0-0.

22:51

45'+1: Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:50

Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

22:47

42': Καλή στιγμή για τη Βιγιαρεάλ. Ο Σολδάδο από το ύψος της περιοχής πλασάρει, εκατοστά έξω από το αριστερό δοκάρι του Μινιολέ.

22:45

40': Ο Κουτίνιο σχεδόν από το ημικύκλιο σουτάρει και στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία του Ασένχο.

22:43

Σαχτάρ - Σεβίλλη 2-1.

22:43

ΓΚΟΛ για τη ΣΑΧΤΑΡ! Στο 35' ο Στεπανένκο με κεφαλιά δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

22:41

37': Κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ με τον Σουάρεθ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:34

29': Ο Κουτίνιο δοκιμάζει έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

22:30

Σαχτάρ - Σεβίλλη 1-1.

22:29

ΓΚΟΛ για τη ΣΑΧΤΑΡ! Στο 23' ο Μάρλος σκοράρει ύστερα από ασίστ του Ρακίτσκι.

22:26

22': Ο Ντος Σάντος δίνει στον Πίνα, που σουτάρει μέσα από την περιοχή, για να διώξει ο Μινιολέ.

22:20

16': Ο Λαλάνα θα επιχειρήσει το σουτ, η μπάλα φεύγει άουτ.

22:19

15': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, που περνά ανεκμετάλλευτο. Στη συνέχεια της φάσης ο Λούκας σουτάρει έξω από την περιοχή, άουτ

22:17

12': Κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:15

11': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ντος Σάντος, ο Σολδάδο μέσα στην περιοχή πιάνει το σουτ, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μινιολέ.

22:12

Σαχτάρ - Σεβίλλη 0-1.

22:12

ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ! Στο 6' ο Βιτόλο ανοίγει το σκορ.

22:11

6': Πρώτο κόρνερ στο ματς για τη Βιγιαρεάλ με τον Ντος Σάντος. Απομακρύνουν οι "κόκκινοι".

22:09

5': Σέντρα από τον Λαλάνα από τα αριστερά, πλασέ Άλεν, στην αγκαλιά του Ασένχο.

22:08

4': Ο Ντένις Σουάρεθ βγάζει από τα αριστερά, ο Μπακαμπού δε νθα μπορέσει να βρεθεί ηητν πορεία της μπάλας, εύκολα ο Μινιολέ.