1
18:04

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια!

18:01

Η Παναχαϊκή πήρε "χρυσό" βαθμό, παρά τα προβλήματά της, και ακόμη κι αν χρειάστηκε στα τελευταία λεπτά όλοι οι παίκτες της να "κιτρινιστούν" στην προσπάθειά τους να κερδίσουν πολύτιμα δευτερόλεπτα σε εκτελέσεις ελευθέρων. Ο Απόλλων εμφανίστηκε για μία ακόμα φορά φέτος κατώτερος των περιστάσεων.

17:55

90'+8: Λήξη αναμέτρησης, Απόλλων Σμύρνης - Παναχαϊκή 1-1.

17:53

90'+6: Κίτρινη κάρτα στον Χαρτσιά (για καθυστέρηση σε εκτέλεση ελεύθερου).

17:52

90'+5: Κίτρινη κάρτα ο Στρέζος (για καθυστέρηση σε εκτέλεση ελεύθερου).

17:52

90'+5: Νέο σουτ Μπουντόπουλου από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

17:51

90'+4: Μακρινό ξαφνικό σουτ Μπουντόπουλου, πέφτει στην αριστερή γωνιά του και αποκρούει ο Στρέζος.

17:50

90'+3: Κίτρινη κάρτα ο Τρίγκας.

17:49

90'+2: Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά. Εκτελεί ο Μπουντόπουλος, πρώτη κεφαλιά ο Φατιόν - πάσα και δεύτερη από τον Τζιώρα, άουτ.

17:47

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:46

Κίτρινη κάρτα στον Μπουτζίκο (για διαμαρτυρία).

17:46

88': Φάση διαρκείας στα καρέ της Παναχαϊκής, σουτ Φατιόν, η μπάλα σε σώματα και απομακρύνεται. Φωνάζουν για πέναλτι οι παίκτες του Απόλλωνα!

17:45

87': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Γ. Λαμπρόπουλος αντί του Σαμπατάκου.

17:44

86': Κίτρινη κάρτα ο Μητρόπουλος (για καθυστέρηση σε εκτέλεση ελεύθερου).

17:43

85': Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά. Κάνει το γέμισμα, ο Ρουσάκης από το ύψος του πέναλτι, σουτ, ψηλά άουτ η μπάλα.

17:43

85': Κίτρινη κάρτα στον Σαμπατάκο.

17:42

84': Κίτρινη κάρτα στον Βορύλλα.

17:41

83': Κίτρινη κάρτα στον Τζιώρα (για "θέατρο").

17:40

82': Αναταραχή στην περιοχή της Παναχαϊκής, σουτ Τζιώρα, διώχνει ο Μουκίδης ένα μέτρο προ της γραμμής.

17:38

Στο 80' πλέον, μικρή διακοπή, είναι στο έδαφος ο Βορύλλας, το ματς αρχίζει στο λεπτό.

17:35

Στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 180 φίλαθλοι, εκ των οποίων οι 20 φίλοι της Παναχαϊκής στο πέταλο...

17:33

75': Οφσάιντ ο Τζιώρας. Είναι πιο μπροστά ο επιθετικός του Απόλλωνα.

17:32

74': Σέντρα Παρπέξ από τα αριστερά, κεφαλιά Καμαρά, άουτ.

17:27

69': Σουτ Χούσα από το κέντρο και δεξιά, άουτ. Οι παίκτες της Παναχαϊκής βλέπουν ότι ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα παίζει μπακότερμα και επιχειρούν από μεγάλη απόσταση.

17:26

68': Οφσάιντ ο Ρουμπάτος. Και αυτό σωστό.

17:25

67': Οφσάιντ ο Τζιώρας. Σωστή υπόδειξη.

17:22

64': Σέντρα Τζιώρα από τα δεξιά, κεφαλιά Μπουντόπουλου, πολλά μέτρα μακριά από την εστία της Παναχαϊκής.

17:19

Ο Τζιώρας γυρίζει από τα δεξιά και ο Μπουντόπουλος σε κενή εστία με κεφαλιά κάνει το 1-1.

17:19

61': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

17:18

60': Ο Χούσα βλέπει τον Αποστολίδη εκτός περιοχής, σουτ από το ύψος της μεσαίας γραμμής και πολύ πλάγια δεξιά, η μπάλα άουτ. Αν έμπαινε γκολ, θα μιλάγαμε για το χαϊλάιτ της χρονιάς.

17:15

59': Σέντρα-σουτ Φατιόν από τα δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Στρέζος.

17:13

57': Συρτό σουτ Καμαρά από το ύψος της περιοχής, σταθερά ο Στρέζος.

17:12

56': Σέντρα Μπουντόπουλου, αδύναμη κεφαλιά Τζιώρα, εύκολα ο Στρέζος.

17:10

54': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον (για "θέατρο" σε πέσιμο).

17:09

53': Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Μπουντόπουλο από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:08

52': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μπουντόπουλος αντί του Σουνά.

17:08

Φάουλ για τους φιλοξενούμενους από τα 25 μέτρα και αριστερά με τον Πινδώνη, η μπάλα χτυπά στο δεξί "γάμα" του δοκαριού και στην επαναφορά με πλασέ ο Σαμπατάκος τη στέλνει στα δίχτυα, 0-1!

17:08

52': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

17:07

Είναι σαφές ότι η Παναχαϊκή θα κοιτάξει να φυλάξει τα νώτα της. Με τριπλή ζώνη άμυνας και στο μισό γήπεδο το παιχνίδι.

17:04

48': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Καμαρά στη θέση του Στεργίδη.

17:03

Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί από τα αριστερά ο Παρπέξ, κατευθείαν άουτ.

17:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.